آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

635 views بار ۳۰ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی يک نظر

بیشتر انسانها تقریبا بطور روزانه از اینترنت استفاده می‌کنند اما تاکنون هیچ کس از شکل واقعی آن باخبر نبوده و اکنون یک طراح گرافیک با همکاری مجله فورچون و یک شرکت اطلاعات مخابراتی و زیرساخت به طراحی نقشه‌ای از کابل‌های فیبر نوری اینترنت در سراسر جهان پرداخته است.

 

به گزارش ایسنا، نیکولاس رپ با کمک شرکت ارتباطات جیوتل نقشه کابل‌های فیبر نوری و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی(GIS) که انسانها را در سراسر جهان به هم ارتباط داده، تهیه کرده‌است

این نقشه به نمایش موقعیت‌های اصلی برای کابل‌های فیبر نوری پرداخته که با سرعت بسیار بالای خود بخش بنیادی اینترنت را تشکیل داده‌اند.

این نقشه همچنین نشان دهنده زیرآبی بودن بیشتر جهان آنلاین در زیر بزرگترین اقیانوسهای جهان است.

این کابلها به انتقال اطلاعات به شکل نور در شهرهای بزرگ مانند هونگ‌کونگ و نیویورک در چند میلی‌ثانیه می‌پردازند.

به گفته رپ، اگر اینترنت یک پدیده جهانی است، به دلیل این کابلهای فیبر نوری بوده که در زیر اقیانوسها قرار دارند.

این طراح گرافیک در توضیح چگونگی کاربرد این کابلها گفت: نور از یک لبه وارد شده و از لبه دیگر بیرون می‌آید که این لوله‌ها را به مجرای اصلی اطلاعات در دهکده جهانی تبدیل می‌کند.

وی افزود: برای انتقال نور در مسیرهای بسیار طولانی، هزاران ولت برق از میان غلافهای مسی کابلی به بازگوکنندگان نیرو ارسال می‌شود که هر کدام به اندازه و شکل یک ماهی تن باله‌آبی ۲۷۲ کیلوگرمی هستند. هنگامی که یک کابل به کناره می‌رسد،‌وارد یک ساختمان موسوم به یک «ایستگاه فرود» شده که به دریافت و انتقال فلاشهای نور ارسالی از میان آب می‌پردازد.

رپ گفت: خطوط فیبرهای نوری در ادامه به مراکز کلیدی موسوم به «نقاط مبادله اینترنت» متصل می‌شوند که در اکثر موراد به جغرافیا و جمعیت بستگی دارد.

ایده این نقشه‌ها برای توضیح چگونگی کارکرد اینترنت در یک شیوه آسان برای درک عموم بوده است.

دیو درازن، از شرکت جیوتل اظهار کرد: بیشتر افراد هیچ اطلاعی در مورد شکل زیرساختهای ارتباطی جهان ندارند. با گشودن این مقاله و نقشه‌ها، آنها حتما متعجب خواهند شد چرا دقیقا اینترنت به شکل یک نقشه درآمده است

677 views بار ۳۰ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

تا اواخر دوره قاجار، جاده ای بین کرج – چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستاهای این منطقه را تشکیل می‌داده اما به گونه‌ای نبود که ارتباط دهنده شمال و جنوب کشور باشد. این جاده در سال ۱۳۱۲ مورد بهره برداری قرار گرفت. از این زمان به بعد، انواع رستورانها و واحدهای اقامتی و پذیرایی در کنار این جاده شکل گرفت و با ساخت سد امیر کبیر (سد کرج) در سال ۱۳۴۰ به جاذبه‌ها و زیبایی‌های این جاده افزوده شد و در اندک زمانی این جاده به یکی از تفریحگاه‌های مهم گردشگری ایران تبدیل شد.

عکس جاده چالوس

 

به نقل از گفته‌های شفاهی از مردم قدیم، کارگران را برای کندن این تونل در دل کوه (چون کندن تونل کندوان آنهم بدون تجهیزات کار بسیار سخت و دشواری بود) با یک سکه پنج ریالی که در آن زمان ارزشمند بودتشویق می‌کردند و گفته می‌شود به ازای هر کلنگ پول داده می‌شده‌است.

تونل کندوان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۴ شمسی ساخته شده و تونلی است به مسافت یک هزار و ۸۸۶ متر و عرض پنج الی هفت و ارتفاع شش متر که کار ساخت آن چهار سال طول کشید و در سال ۱۳۱۸ به بهره برداری می‌رسد. با احداث این تونل ۱۳ کیلومتر از مسیر مرکز کرج به چالوس کاسته شد چون پیش از این برای طی این مسیر باید کوه دور زده می‌شد. این جاده در دامنه سلسله جبال البرز مرکزی از دوره گذشته ساخته شده‌است و امکانات و تاسیسات و اماکن گردشگری تفریحی و ورزشی که در حاشیه آن ساخته شده پس از این دوره بوده‌است که بعدها نیز عنوان چهارمین جاده زیبای جهان را کسب کرد.

عکس جاده چالوس

این جاده قطر رشته‌کوه‌های البرز را می‌پیماید. برای ساخت این جاده تونل‌ها و پل‌های طولانی بسیاری ساخته شده که با توجه به زمان ساخت آن‌ها کار و رنج زیادی لازم داشته‌است. بیشتر سفرهای گردشگری مردم تهران به کرانه‌های دریای خزر به‌ویژه در تابستان از طریق همین جاده صورت می‌گیرد. اما به علت اینکه طراحی آن در گذشته انجام گرفته‌است، برای سرعتهای بالا مناسب نیست.

1,194 views بار ۲۴ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

تجاوز بی رحمانه به زن جوان

این زن به دنبال مردی میگردد که او را مورد ضرب و جرح و سپس به صورت وحشیانه وی را مورد تجاوز جنسی قرار داده است.صورت ورم کرده ، چشمهای کبود و لبهای ترکیده و بدنی درمانده اینها صدماتی است که یک مرد وحشی به این زن وارد کرده است تا او را مورد تجاوز جنسی قرار دهد. پزشکان میگویند این یک معجزه است و این زن خیلی خوش شانس بود که زنده مانده است.

تجاوز به دختر جوان

 

خانم استفانی هوسان موافقت کرد تصاویرش منتشر شود به امید انیکه این عکس متحیر کننده کمک کند تا او بتواند فرد مهاجم را پیدا کند. همچنین پلیس ردپاهایی از این مرد به دست آورده است و تصاویر مبهمی از وی که یک سفید پوست است در اختیار دارد . اگرچه این اتفاق مربوط به ۳ سال پیش است اما پلیس امیدوار است که سریعتر وی را پیدا کند.

 

تجاوز به دختر جوان

استفانی در این رابطه میگوید : این یک معجزه است که من زنده مانده ام. تمام پشت بدن و شانه ها و صورت من ورم کرده بود. بینی ام شکسته بود و لبهایم به شدت زخمی شده بود. اگرچه زخمهای جسمی وی التیام یافته است اما زخمهای روحی اش همچنان پابر جاست. او معتقد است بعد از این حمله زندگی اش به کلی دگرگون شده است و از بیرون رفتن در شب و تنهایی به شدت میترسد.

تجاوز به دختر جوان

سه سال پیش هنگام بازگشت از یک کلوپ شبانه یک مرد با استفاده از تاریکی شب این خانم تنها را به گوشه ای خلوت در خیابان کشانده و بعد از ضرب و جرح فراوان وی را مورد تجاوز قرار داد. یک عابر که این زن را بیهوش و خون آلود پیدا کرده بود سریعا وی را به بیمارستان رساند و به این صورت زندگی وی نجات یافت.

659 views بار ۲۴ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

کامیون

ا تلاش نجاتگران آتش نشانی، مرد جوان از زیر کامیون واژگون شده در سعادت آباد به طرز معجزه آسایی نجات پیدا کرد.

 

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین حسین بیگی، افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش نشانی در این باره گفت: در پی تماس و نگرانی ساکنان محدوده خیابان ۲۴ متری سعادت آباد مبنی بر له شدن رهگذری زیرکامیون واژگون شده، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بی درنگ در ساعت ۰۰:۰۹ بامداد شنبه آتش نشانان ایستگاه ۴۵ و گروه نجات ۳ را بصورت همزمان به محل حادثه اعزام کرد که نیروهای عملیات و گروه امداد و نجات در کمتر از چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

وی در این باره گفت: براساس شواهد واظهارات شهروندان از این حادثه، راننده کامیون به دلیل نامعلوم، کنترل هدایت خودرو را از دست داده و پس از تخریب جدول کنار خیابان و قطع چند اصله درخت، رهگذری را که در حال عبور از پیاده رو بود را در زیر کامیون گرفتار کرده بود و راننده نیز در همان لحظات اولیه از اتاقک کامیون بیرون آمده بود.

افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش نشانی درباره عملیات نجات این جوان ۲۵ ساله افزود: با توجه به ازدحام جمعیت در محل حادثه، آتش نشانان ابتدا با کشیدن نوار خطر و درخواست عوامل انتظامی، مردم را از محل حادثه دور کرده و سپس نجاتگران اقدام به عملیات جک زنی با استفاده از بالشتک های مخصوص نجات کردند و این شهروند را از مرگ حتمی نجات دادند.

حسین بیگی خاطرنشان کرد: در این عملیات آتش نشانان با استفاده از بیل دستی اقدام به خالی کردن بار کامیون که حامل خاک بود کردند و یکی از نجاتگران آتش نشانی خود را به زیر کامیون رسانده و با استفاده از جرثقیل آتش نشانی و ابزارآلات نجات موفق شدند این مرد جوان را از زیر کامیون بیرون کشیده و برای مداوا تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دهند.

2,162 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin آهنگ های روز , دانلود آهنگ ۷ نظر

دانلود آهنگ شادمهر عقیلی با نام انتخاب

دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبا و احساسی شادمهر عقیلی با نام انتخاب …

ترانه : سروش دادخواه – آهنگ و تنظیم : شادمهر عقیلی

دانلود آهنگ شادمهر عقیلی

دانلود آهنگ شادمهر انتخاب

798 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

به گزارش یک مجله معتبر اقتصادی، ثروتمندترین زن جهان نه اپرا وینفری است و نه ملکه الیزابت دوم و نه حتی لیلین بتانکور، مالک کمپانی لوئرال است، بلکه زن معدن دار نه چندان شناخته شده ای در استرالیاست؛ جینا راینهارت.

زن ثروتمند

 

هنگامی که از او درباره مفهوم زیبایی پرسیده شد او حتی به گردنبند مرواریدی که اغلب به گردن دارد، اشاره نکرد، حتی چیزی از چشم انداز اخرایی رنگ مزرعه زیبا و وسیعی که در شمال غربی استرالیا دارد، نگفت.

اما در عوض درباره عنصری نه چندان دوست داشتنی که خانواده او را ثروتمند کرد و حفره هایی در زمین که آن عنصر از آنها استخراج می شود، صحبت کرد؛ “زیبایی یعنی معدن آهن”

وقتی لنگ هنکاک، پدر او، یکی از بزرگترین منابع آهن در جهان را در دهه ۱۹۵۰ کشف کرد، به دلیل کمبود منابع این فلز، صادرات آهن از استرالیا ممنوع بود. اما بعدها صادرات صدها هزاران سنگ آهن هر لحظه بر دارایی های او افزود.

اما هنکاک ها تنها کسانی نبودند که از درآمد حاصل از این معدن سود می بردند. جینا راینهارت معتقد است کشف پدرش سود زیادی نصیب استرالیا نیز کرده است.

راینهارت با داشتن ثروتی حدود ۲۹ میلیارد دلار از ثروتمندترین زن استرالیا به ثروتمندترین زن آسیا و حتی به اعتقاد بسیاری به ثروتمندترین زن جهان تبدیل شده است.
به گزارش بی آر دبلیو، مجله اقتصادی استرالیا، او اکنون ثروتمندترین زن جهان است و سیتی گروپ پیش بینی کرده که به زودی ثروت او به بالای ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد و در صدر فهرست ثروتمندترین مردم دنیا قرار می گیرد.

گفته می شود که در ثانیه ۶۰۰ دلار بر ثروت او افزوده می شود.

او از اینکه معدن داری نامیده شود که ثروتش را به ارث برده، متنفر است و خود را بازرگان خود ساخته ای می داند که پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۲ در کمپانی‌اش تغییر به وجود آورد.

در کنار معدن داری، او سهامدار عمده “کانال ۱۰”، یکی از سه شبکه بزرگ تلویزیونی در استرالیاست و همچنین بزرگترین سهامدار فیرفکس مدیا، دومین ناشر بزرگ روزنامه های بزرگ استرالیا نیز هست. هر چند، هفته پیش، سهمش در این شبکه کمی کاهش یافت.

فیرفکس مدیا ناشر سه روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، ملبورن ایج و استرالین فایننشال ریویو، از پرخواننده ترین روزنامه های استرالیاست و این نگرانی در میان روزنامه نگاران این روزنامه ها وجود دارد که او قصد دارد با توجه به دیدگاه های راست گرایانه خود خط مشی این روزنامه ها را تغییر دهد.

تمام زندگی او کمپانی اش (هنکاک پراسپکتینگ) است. او سرگرمی ها و علایق کمی خارج از کارش دارد و برخلاف بسیاری از ثروتمندان جهان اهل داشتن تابلوهای نقاشی، اسب‌دوانی و هواپیمای شخصی نیست.

او به خاطر کار شبانه روزی اش معروف است. خصومت های شخصی اش افسانه ای شده و بسیاری از کسانی که با آنها درگیری داشته، اطرافیانش بوده اند از جمله پدرش، شریک تجاری اش، همسر اولش، مادر شوهر فیلیپینی اش و حالا سه فرزندش.

تکلیف بسیاری از درگیری های او در دادگاه مشخص شده است. یک بار به گزارشگری گفته بود که مهمترین چیز زندگی اش کمپانی اش است و “هیچ چیزی نمی تواند بر سر راه آن قرار گیرد”.

مانند پدرش مخالف کمپین های محیط زیستی است و دیدگاه های سیاسی اش همواره تلفیقی از محافظه کاری و طرفداری از آزادی های فردی بوده است.

یکی از نخستین قهرمانان زندگی اش، مارگارت تاچر، بانوی آهنین بریتانیا بود. پس از دیدار و صرف نهار با او در سال ۱۹۷۷ بود که شیوه لباس پوشیدنش را تغییر داد، مدل موی دیگری انتخاب کرد و خود را آرایش کرد.

او اعتقادی به تغییرات اقلیمی ندارد و عقایدش به نظرات کریستوفر منکتون، ویسکونت بریتانیایی نزدیک است. در ژوئیه سال گذشته منکتون در یک سخنرانی در بزرگداشت لنگ هنکاک در پرت گفت که “استرالیا نیاز به یک فاکس نیوز (شبکه خبری تلویزیونی متعلق به روپرت مرداک با دیدگاه های دست راستی) دارد که توسط افرادی فوق العاده ثروتمند راه اندازی شده باشد.”

راینهارت در آن جلسه حضور نداشت اما بسیاری براین باورند که منظور منکتون از “افراد فوق العاده ثروتمند” راینهارت بوده است. وقتی ویدئوی سخنان منکتون بر روی اینترنت منتشر شد، حدس و گمان برای تلاش راینهارت برای پیاده کردن استراتژی “فاکس نیوزی” در استرالیا افزایش یافت.

به نقل از یکی از اطرافیان راینهارت گفته شده که او در اوایل سال جاری با مرداک دیدار کرده بود و بخشی از گفت و گوی آن دو درباره فاکس نیوز بوده است.

این نگرانی وجود دارد که با توجه به اینکه ۷۰ درصد از نشریات استرالیایی متعلق به امپراتوری مرداک است و ۳۰ درصد باقیمانده در اختیار فیرفکس است، تکثرگرایی رسانه ها در استرالیا از بین برود.

ارزش سهم ۱۶۵ میلیون دلاری راینهارت در “کانال ۱۰” استرالیا که گفته می شود نصف شده و همچین حذف ۱۹۰۰ موقعیت شغلی در فیرفکس نشان از آن دارد که سرمایه گذاری رسانه ای راینهارت از نظر مالی چندان پر منفعت نبوده و این سرمایه گذاری صرفا در راستای تاثیرگذاری سیاسی بوده است.

با وجود اینکه این رقم بسیار چشمگیر به نظر می رسد، اما نسبت به دارایی او چیزی نیست. یکی از اطرافیان او اخیرا به من گفت او همان استراتژی ثروتمندان دیگر را دارد -که هواپیمای خصوصی و یا قایق های تفریحی می خرند – او نیز بیش از ۱۰ درصد از دارایی اش را سرمایه گذاری نمی کند.

در ادامه تلاش جینا راینهارت برای تاثیرگذاری در رویدادهای استرالیا، او دو سال پیش به مقابله با سیاست های دولت کارگر برای افزایش مالیات بر درآمد صنعت معدن برخاست.

برخلاف معمول، برای زنی که دوست دارد از پشت صحنه تاثیرگذار باشد، او با شعار “مالیات را قطع کنید” به جنگ با کوین راد، نخست وزیر وقت رفت.

چند هفته بعد جولیا گیلارد، جایگزین راد شد و بلافاصله اعلام کرد که مالیات معادن افزایش نخواهد یافت.

او علاوه بر تاثیرگذاری، برای حفظ کنترل کامل بر روی کمپانی اش قاطع است. در حال حاضر او بر حقوقی که لنگ هنکاک برای نوه هایش در نظر گرفته با سه فرزند از چهار فرزندش دعوایی حقوقی دارد. قدرالسهم بنیاد خانوادگی هنگاک که بخشی از مالکیت کمپانی را در اختیار دارد، قرار است تا پایان سپتامبر (هنگامی کوچکترین فرزند او ۲۵ ساله می شود) مشخص شود. اما گفته می شود که راینهارت تلاش می کند که این تاریخ را به تعویق بیاندازد تا فرزندانش تا سال ۲۰۶۸ سهمی از کمپانی نداشته باشند.

او که مصمم است همچنان کنترل انحصاری کمپانی را در اختیار داشته باشد، به فرزندانش هشدار داده که در صورتیکه خواسته او را نپذیرند، نابودشان می کند.

“امضا کنید وگرنه فردا ورشکست می شوید، زمان در حال سپری شدن است، فقط یک ساعت تا ورشکستی و نابودی کامل مانده است” این بخشی از ای میل تهدیدآمیزی است که او خطاب فرزندانش نوشته است.
او به فرزندانش گفته در صورتیکه کاری به کار کمپانی نداشته باشند، پول زیادی می دهد تا طرح های دیگری را دنبال کنند. پس آنچه او به دنبال آن است بیش از آنکه پول باشد، کنترل است.

کارشناسان می گویند برخورد سلطه‌جویانه جینا راینهارت می تواند در استراتژی رسانه ای او نیز کاربرد داشته باشد و این راهی است که پولدارترین فرد تاریخ استرالیا پیش گرفته است.

787 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مد و زیبایی بدون نظر

آمنیا دجی دختر زیبای ۱۷ ساله و ۱۷۴ سانتیمتری ، به عنوان زیباترین و شایسته ترین دختر سال ۲۰۱۲ کشور اتریش انتخاب شد.آمنیا دجی همچنین به عنوان نماینده کشور اتریش در مسابقات زیباترین دختر جهان در سال جاری شرکت خواهد کرد.

دختر زیبا

747 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin اجتماعی , اخبار روز ۷ نظر

زن چینی بیوه

این روزها بازار ازدواج در چین حسابی داغ است و هرچقدر که وضع‌تان بهتر باشد، شرایط بهتری برای ازدواج خواهید داشت. ماه قبل ۱۱ مرد پولدار چینی دنبال همسر می‌گشتند که طبیعتا به هر موردی هم رضایت نمی‌دانند و کسی که با آنها دست همسری می‌داد! باید جدا از زیبایی و جوانی، نجابت هم می‌داشت.
حالا قضیه برعکس شده و آقایان باید خودشان را باب میل خانم‌های بیوه ثروتمند کنند. داستان از این قرار است که ۳۶ زن ثروتمند چینی که دارایی هر کدام‌شان ۵/۱میلیون دلار است، برای پیدا کردن شوهر مناسب آگهی داده‌اند. ملاک‌های ابتدایی آنها چندان چیز خاصی نیست و مردان موردنظرشان باید بالای ۳۰ سال باشند.
قدشان از ۱۶۸ سانتی‌متر کمتر نباشد و حداقل لیسانس داشته باشند اما شرط ویژه خانم‌ها خیلی جالب است و اینکه شوهر دانشگاه‌رفته آنها نباید مخالفتی با ورق‌بازی چینی داشته باشد. به گفته یکی از مسوولان سایتی که آگهی شوهریابی این خانم‌ها را چاپ کرده، زنان ثروتمند به‌خاطر فشار زیاد کاری، علاقه زیادی به ورق‌بازی چینی دارند تا از این راه به آرامش برسند. مردانی که خودشان را واجد شرایط می‌دانند تا اوایل ماه آگوست فرصت دارند که فرم‌های موردنظر را پر کنند البته یک‌سری ملاک‌های دیگر مثل قیافه، اخلاق، شخصیت و خانواده آقاداماد هم باید از طرف عروس‌خانم‌ها تایید شود. جدا از اینها صورت مردان هم آنالیز خواهد شد تا ببینند که قیافه آنها به خانم‌شان برای موفقیت انرژی مثبت می‌دهد یا نه.
اگر همه‌چیز طرفین تاییدشد، آنها ۲۳ آگوست که روز عاشقان چینی است، زن و شوهر خواهند شد. در چین، به زنان مجرد بالای ۲۸ سال به شوخی لقب بی‌مصرف داده شده و این ۳۶ زن ثروتمند که بین ۲۸ تا ۴۹ سال سن دارند – و ۸۰درصدشان سابقه ازدواج دارند– می‌خواهند دوباره شانس‌شان را برای رفتن به خانه‌بخت امتحان کنند. به گفته سایتی که مسوول این برنامه شده تا امروز مردان موفق زیادی برای ازدواج با این بانوان اعلام آمادگی کرده‌اند.

439 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سلامت بدون نظر

پیاز

بیخود نیست وقتی کودکی را پشت سر می‌گذاریم یکی از طرفداران پر و پا قرص این ماده‌ی غذایی می‌شویم. چون همین پیاز خودمان ضدسرطان و ضد دیابت است، باعث جریان بهتر خون می‌شود، با کلسترول بالا مقابله می‌کند و غیره. با ما همراه باشید تا بگوییم این ماده‌ی غذایی چه خواصی دارد و چگونه باید از آن استفاده کنید تا خواص بیشتری عایدتان شود.

 

پیاز خواص ضد سرطانی دارد

پیاز از ابتلا به برخی از سرطان‌ها پیشگیری می‌کند و حتی می‌تواند جلوی رشد سلول‌های سرطانی را بگیرد. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که پیاز می‌تواند باعث پیشگیری از سرطان معده و سرطان لوله‌ی گوارش شود.

می‌پرسید چرا؟ به خاطر این که پیاز حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل آنتوسیانین و کرستین است که خواص ضدسرطانی دارند. نتایج یک پژوهش فرانسوی که روی موش‌های مبتلا به سرطان کولون انجام شده نشان می‌دهد عصاره‌ی پیاز می‌تواند جلوی تکثیر سلول‌های سرطانی را بگیرد.

روش مصرف

البته که نمی‌شود مثلاً یک قابلمه پیاز بار بگذارید و میل کنید. همیشه پیاز برای طعم‌دار کردن خوراکی‌ها استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که پیاز سفید در مقایسه با پیاز قرمز یا زرد حاوی آنتی اکسیدان‌های کمتری است. پیاز را با مواد غذایی دیگر که سرشار از آنتی‌اکسیدان است مصرف کنید مثل سبزیجات رنگی.

پیاز را به صورت خام یا پخته وارد برنامه‌ی غذایی‌تان بکنید؛ اما توجه داشته باشید که در پخت آن از روغن بیش از اندازه استفاده نکنید.

پیاز با کلسترول مقابله می‌کند

پیاز خواص ضد کلسترولی دارد. این خاصیت پیاز مدیون خواص آنتی‌اکسیدانی و امگا ۳های موجود در آن است. در واقع پیاز به کمک امگا۳های خود به کاهش میزان تری گلیسیرید خون کمک می‌کند. تری گلیسیریدها چربی‌هایی هستند که بدن به عنوان انرژی از آن‌ها استفاده می‌کند.

پیاز از ابتلا به برخی از سرطان‌ها پیشگیری می‌کند و حتی می‌تواند جلوی رشد سلول‌های سرطانی را بگیرد. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که پیاز می‌تواند باعث پیشگیری از سرطان معده و سرطان لوله‌ی گوارش شود.

هنوز به طور دقیق ارتباط بین تری گلیسیرید و کلسترول مشخص نشده است اما متخصصان بر این باورند زمانی که میزان تری گلیسیرید بالا می‌رود میزان کلسترول خوب کاهش می‌یابد و به این ترتیب کلسترول بد خطرناک‌تر شده منجر به بسته شدن رگ‌های خونی می‌شود.

روش مصرف

برای استفاده بیشتر از آنتی‌اکسیدان‌ها از پیاز قرمز یا زرد استفاده کنید. می‌توانید از پیاز خام برای تهیه‌ی انواع سالادها استفاده کنید. زمانی که می‌خواهید پیاز را بپزید و یا سرخ کنید از روغن زیاد استفاده نکنید. پیاز خام آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری دارد. پخت و پز میزان آنتی اکسیدان‌های این ماده‌ی غذایی را به میزان کم کاهش می‌دهد.

توجه داشته باشید که پیاز به تنهایی معجزه نمی‌کند. زمانی خواص این ماده‌ی غذایی بیشتر می‌شود که در چهار چوب یک تغذیه سالم و متنوع حاوی میوه و سبزیجات سرشار از آنتی‌اکسیدان مصرف شود.

آیا پیاز برای رگ‌های خونی مفید است؟

اگر چه این خاصیت پیاز به پای سیر نمی‌رسد اما باید بدانید که پیاز به گردش خون بهتر کمک زیادی می‌کند. نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می‌دهد افرادی که روزانه سوپ پیاز می‌خورند کمتر دچار انباشتگی جرم در رگ‌های خونی‌شان می‌شوند. البته مطالعات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

در واقع پیاز حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات سولفیدی (گوگرددار) است و برای همین برای رگ‌ها مفید است. همچنین باید بدانید که این ماده غذایی مفید حاوی امگا ۳ نیز هست که میزان کلسترول خون را پایین می‌آورد. پتاسیم موجود در آن، نمک بیش از اندازه‌ی بدن را دفع می‌کند و برای همین قلب و رگ‌های خونی را در سلامت نگه می‌دارد.

روش مصرف

حتماً سر سفره پیاز خام داشته باشید. در تهیه‌ی سالادهایتان از این ماده‌ی غذایی غافل نشوید. توجه داشته باشید پیاز خام حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری است.

پیاز همیار لاغری

اصلاً هر ماده‌ی غذایی که باعث لاغری شود عزیزتر است. اگر می‌خواهید لاغر شوید پیاز را وارد برنامه‌ی غذایی‌تان بکنید. اول به خاطر این که پیاز حاوی فیبر است. فرقی نمی‌کند که خام باشد یا پخته! فیبرهای موجود در آن داخل دستگاه گوارش حجیم می‌شود و برای همین احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد.

این ماده‌ی غذایی همچنین ادرار‌آور است و به دفع سموم بدن کمک می‌کند. در نهایت باید بگوییم که پیاز میزان تری گلیسیرید خون را کاهش می‌دهد. تری گلیسیریدها چربی‌های انباشته شده در بافت‌های چربی بدن هستند که در شکم، ران‌ها و غیره انباشته می‌شوند.

روش مصرف

فرقی نمی‌کند چه پیازی باشد! اگر می‌خواهید لاغر شوید پیاز سفید، قرمز، زرد، خام و پخته میل کنید. توجه داشته باشید که در پخت آن از روغن بیش از حد استفاده نکنید.

پیاز خواص ضد دیابتی دارد

پیاز یک ماده‌ی غذایی مفید برای بیماران مبتلا به دیابت است. به عقیده‌ی برخی از متخصصان نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد زیرا حاوی میزان قابل ملاحظه‌ای گلوسید است. اما همین پیاز تری گلیسیرید خون را کاهش می‌دهد. همان کاری که انسولین به ویژه در افراد مبتلا به اضافه وزن انجام نمی‌دهد. واقعیت این است که پیاز حاوی ماده‌ای به نام گلوکوکینین است که حرف و حدیث زیادی در مورد آن وجود دارد. به عقیده‌ی برخی از متخصصان این ماده میزان قند خون را کاهش می‌دهد.

به عقیده‌ی برخی دیگر گلوکوکینین باعث تحریک پانکراس می‌شود که وظیفه‌ی کنترل میزان گلوکز را دارد. در هر حال تأثیری که پیاز در مقابله با مشکلات قلبی عروقی دارد برای افرادی که از دیابت نوع دو رنج می‌برند و یا پتانسیل ابتلا به آن را دارند مفید است.

روش مصرف

بهتر است در این مورد نظر پزشک معالج خود را جویا شوید. در واقع پزشک شما بهتر می‌تواند تشخیص دهد که شما می‌توانید از پیاز استفاده کنید یا نه.

با بوی بد دهان بعد از مصرف پیاز چه کنیم؟

خیلی‌ها از ترس بوی دهان از مصرف پیاز خام خودداری می‌کنند. با این حال مقابله با بوی بد دهان بعد از خوردن پیاز خام کار چندان سختی نیست. کافی است مقداری جعفری، موز یا کیوی میل کنید. بعد از مصرف سیر یا پیاز مقداری جعفری خام بجوید. خواهید دید که موثر واقع می‌شود.

707 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin سایر مطالب , مذهبی بدون نظر

آذرماه سال ۱۳۸۸ بود که قرآن چوبی منحصر به فرد کشور با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و حمید بقایی رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سالن اجتماعات معاونت سینمایی وزارت ارشاد رونمایی شد.

 

جزء نخست این قرآن توسط محسن فولادی هنرمند نگارگری چوب با الهام از هفت هنر معرق، مشبک، منبت،‌ قلمزنی، حجاری، مذهب سوخت و فرش خلق شد که حدود ۱۲ کیلوگرم وزن دارد و در یک کیف چوبی منبت قرار گرفته و قابل حمل است. این مصحف شریف به ثبت جهانی نیز رسیده است.

این موضوع به فراموشی سپرده شده بود تا اینکه رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حاشیه سفر به مازندران و حضور در جشن نیمه شعبان در مسجد باقرزاده ساری، حمایت سازمان متبوع خود از این اثر هنری را اعلام کرد.

اسحاق صلاحی‌کجور میزان حمایت از این اثر را تا سقف ۹ میلیارد تومان برآورد کرد که این موضوع انتقاد اساتید قرآنی کشور از جمله حجت‌الاسلام قرائتی را در پی داشت. معلم درس‌هایی از قرآن، به شدت با تجملات مخالف است و می‌گوید: این کارها در کشوری که هزاران روستا و شهرک بدون مسجد دارد، نادرست است.

وی در ابراز نظر دیگری می‌گوید: خوب است هنر و استعداد انسان در مسیر درست قرار گیرد، مثلا خواندن قرآن از آخر به اول و نوشتن آیات قرآن روی برنج ارزش معنوی ندارد.

این معلم دلسوز قرآن، نوشتن مصحف شریف روی دانه برنج یا روی کاغذهای قطور و بزرگ را نوعی حماقت می‌داند و تأکید می‌کند: شایسته است از انجام کارهای غیرواجب و غیرمستحب که باری از دوش فرد و جامعه برنمی‌دارد، پرهیز شود.

با نگاهی به احادیث نبوی نیز در می‌یابیم زینت بخشیدن در تلاوت قرآن توصیه شده است نه خود قرآن: «نوّروا بیوتکم بتلاوه القرآن؛ خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید.» (اصول کافی، ج۲، کتاب فضل القرآن باب البیوت یقرا فیها القرآن، حدیث ۱)

اما به راستی با ۹ میلیارد تومان در حوزه قرآن چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

دارالقرآن خانه کارگر یکی از مراکز موفق در زمینه تربیت حافظان قرآن کریم است. مدیر اجرایی دارالقرآن خانه کارگر از جذب ۱۰۰ هزار حافظ قرآن کریم تا پایان سال ۹۰ در این دارالقرآن خبر می‌دهد و می‌گوید: تمام فضای در اختیار ما یک اتاق ۱۰ متر مربعی است و علاقه‌مندان از طریق مجازی و به صورت «تلفنی» حافظ قرآن می‌شوند.

طه محجوب، معیار مطلوب برای حفظ تلفنی کل قرآن در دارالقرآن خانه کارگر را ۲ تا ۳ سال عنوان می‌کند و می‌گوید: هزینه این دوره‌ها برای هر ماه، کم‌تر از ۱۰ هزار تومان برای متقاضیان است. در کنار این آموزش‌ها، ۱۲ دسته‌سوره داریم، بنابراین ۱۲ بسته آموزشی برای این دوره‌ها در نظر گرفته شده که ارزش محتویات هر یک نیز حدود ۸ هزار تومان است.

با یک حساب سرانگشتی می‌توان چنین نتیجه گرفت که هر داوطلب در صورتی که بخواهد قرآن را در سه سال حفظ کند، به طور متوسط باید ۴۵۰ هزار تومان هزینه کند. حتی اگر این رقم را نیم میلیون تومان در نظر بگیریم،‌ با ۹ میلیارد تومان می‌توان ۱۸,۰۰۰ حافظ کل قرآن کریم تربیت کرد!

از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم نیز که بگذریم، مقایسه دیگری می‌توان با برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم داشت. به طوری که سال گذشته، بیست‌ و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر داشت. با این حساب، حتی با در نظر گرفتن نرخ تورم و سایر عوامل می‌توان گفت: با ۹ میلیارد تومان امکان برگزاری پنج دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم وجود دارد.

با این توضیحات، آیا اقدام رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حمایت ۹ میلیاردی از قرآن چوبی صحیح است؟

صلاحی در این باره به خبرنگار آیین و اندیشه فارس می‌گوید: اولا هنوز اتفاقی نیفتاده و ما صرفا پیشنهاد دهنده هستیم. ضمن اینکه بنده از باب اینکه مبلغ تهیه چنین قرآنی بالاست، با منتقدان همراه هستم؛ اما یک تکلیف قانونی داریم و آن جمع‌آوری و صیانت از آثار هنری و اسناد تاریخی است.

وی ادامه می‌دهد: گاهی برای یک نسخه خطی صد صفحه‌ای مبالغ چند صد میلیونی هزینه می‌کنیم تا هویت کشور و پیشینه آن حفظ شود. فرض کنید این اثر هنری توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس خریداری شود، ۵۰ سال آینده اگر کسی قصد بررسی ذوق هنری ایرانیان را در این اثر داشته باشد، باید چگونه به آن دسترسی پیدا کند؟

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با تأکید بر این که این سازمان حق گزینش درباره آثار تاریخی درباره کشور را ندارد و باید متعلقات ایرانیان از گذشته تاکنون را جمع‌آوری کنیم، حتی اگر مطلب سخیفی در آن نوشته شده باشد؛ چرا که تا اثری در اختیار پژوهشگر نباشد امکان نقد آن را ندارد.

این مقام مسئول تأکید می‌کند: سازمان اسناد و کتابخانه ملی به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و رئیس‌جمهور، رئیس هیئت امناست. بنده رأساً نمی‌توانم تصمیم بگیرم و درباره خرید این قرآن هنری با هیئت‌امنا مکاتبه کرده‌ام. اگر پاسخ منفی باشد که قضیه منتفی است و اگر پاسخ مثبت باشد، برای تأمین بودجه و انجام سیر قانونی اقدام خواهیم کرد.

به گزارش فارس،صلاحی در پاسخ به این پرسش که در صورت تأمین منابع، چه زمانی شاهد تکمیل این اثر هنری هستیم،‌ چنین پاسخ داد: پس از جلساتی که با هنرمند این اثر داشتیم،‌ وی عنوان کرد در صورت تأمین بودجه این اثر می‌توان ۲۹ جزء باقیمانده را ظرف مدت دو سال تهیه کرد

664 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , ورزشی بدون نظر

دیروز یک سایت فرانسوی به نقل از الشرق الاوسط یکی از روزنامه های مطرح خاورمیانه خبر داد که لیونل مسی ستاره فوتبال جهان و بازیکن بارسا مسلمان شده است.

الشرق الاوسط نوشت: «به نظر می رسد این خبر ۹۹ درصد صحت داشته باشد چرا که مسی در جایی گفته، اسلام دین صلح و عشق است و مسلمان بودن خیلی خوب است چرا که یک نوع هماهنگی بین اسلام و طبیعت انسان وجود دارد و هر فردی آزاد است دین خود را انتخاب کند.»

الشرق الاوسط آورده، «مسی برای انتخاب دین اسلام تحت تأثیر جریانی قرار نگرفته و امیدوار است دیگران هم در این راه با او برخورد منطقی داشته باشند.»

 

پیش از این هم ادعای مسلمانیت مسی مطرح شده بود اما نه تأیید شد و نه تکذیب.

762 views بار ۲۱ام تیر ۱۳۹۱ admin عکس , عکس متفرقه بدون نظر

رکورد گینس

Kiran Harpal از هلند با نگه داشتن توپ در حال چرخش بسکتبال به مدت ۶٫۴۳ ثانیه توانست رکورد طولانی ترین زمان چرخش توپ بسکتبال بر روی بینی را از آن خود کند.

فرانسیسکو دومینگو ژاکیوم ۲۰ ساله اهل آنگولا توانست در مسابقه پهن ترین دهان جهان در رم با گذاشتن یک قوطی کوکا کولا در دهان خود با ۱۷ سانتی متر پهنا رکورد پهن ترین دهان جهان را بشکند.در مسابقه برگزار شده در رم همه با استفاده از فنجان قهوه ، بطری آب جو و چیزهای دیگر سعی کردن عنوان پهن ترین دهان جهان را از آن خود کنند ولی هیچکس نتوانست مانند فرانسیسکو که از نظر هیبت مانند یک فک آنگولایی می باشد یک بطری کوکا کولا را در دهان خود جای دهد.

کوچکترین اتومبیل جهان تنها ۱۰۴٫۱۴ سانتی متر بلندا،۱۲۹٫۵۴ سانتی متر طول و ۶۶٫۴ سانتی متر پهنای آن می باشد.
این اتومبیل کوچک را مخترع بریتانیایی پری واتکینز ( Perry Watkins ) ساخته است که در کتاب گینس به عنوان کوچک ترین اتومبیل جهان درج شد.

دانشجویان دانشگاه آلبرتادر کانادا توانستند بار دیگر رکورد بزرگترین بازی وسطی جهان را بشکنند.

فن ویپنگ از چین،۱۰۲ کاسه را در یک برنامه تلویزیونی به نام در میلان ایتالیا با یک انگشت در یک دقیقه در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ شکست و این رکورد را از آن خود کرد.

ملوین بوث دارنده درازترین ناخن های انگشت یک جفت دست بود.هنگامی که در ۳۰ می ۲۰۰۹ ناخن های وی در شهر تروی ایالت میشیگان آمریکا اندازه گیری شد،درازای آنها ۹ متر و ۵۸ سانتی متر بود.

شانل تیپر دختر دانش آموز اهل کالیفرنیای آمریکا، با زبانی به درازای ۹٫۷۵ سانتی متر دارای درازترین زبان در جهان می باشد.

سنگین‌ترین موتورسیکلت جهان هازر بایک اشمید نام دارد که به دست تیلو و ولفرد نیبل از آلمان ساخته شد و هنگامی که در ۲۳ نوامبر ۲۰۰۷ وزن شد،۴٫۷۴۹ تن بود.

بزرگترین شاخ گاو در جهان با محیط ۹۵٫۲۵ سانتی متر متعلق به یک گاو واتوسی آفریقایی به نام لارچ بود که توسط جینیس ولف آمریکایی در گاسویل ایالت آرکانزاس نگهداری می شد.

بزرگترین تفنگ گلوله زنی جهان که کار هم می کند دارای ۱۰٫۱۸ متر دراز می باشد که متعلق به آقای جیمز ای دی کین می باشد.

دختر تایلندی سوپاترا ساسوفان با توجه به روش اندازه گیری برای هیرسوتیسم در ۴ مارچ سال ۲۰۱۰ در یک برنامه رکورد در ایتالیا پر مو ترین نوجوان جهان شد.

تونی جمیجنانی توانست ۵۰۰ گرم خمیر پیتزار را به مدت دو دقیقه بچرخاند.پهنای این خمیر ۸۳ سانتی متر اندازه گیری شد. وی این کار را در مرکز خرید آمریکا در مینیاپولیس، مینه سوتا در خلال یک فیلم برداری رکوردهای جهانی گینس برای کانال جهانی خوراک در ۲۰ آپریل ۲۰۰۶ انجام داد.

جین سونگائو مرد چینی در ۳ ژانویه ۲۰۱۱ در هون‏آن با ۲ ساعت ماندن در یخ توانست رکورد طولانی‏ ترین حمام یخ را بشکند.

رامجیت راگهو یک پیرمرد ۹۴ ساله هندی که با همسر ۵۹ ساله خود در شهر از ایالت هاریانا زندگی می کند،با به دنیا آمدن نوزاد پسر خود،پیرترین پدر دنیا می باشد.

827 views بار ۱۴ام تیر ۱۳۹۱ admin اس ام اس تبریک , اس ام اس روز بدون نظر

اس ام اس نیمه شعبان

اس ام اس های نیمه شعبان / پیامک نیمه شعبان

میلاد حجت خدا ، دوازدهمین ساغر الهی بر منتظران جمالش مبارک باد . . .

 

.

.

.

سلام ای انتظــار انتظـــارم / سلام ای رهبر و ای یادگارم

سلامم بر تو ای فرزند زهرا / سلامم بر تو ای نـــاجی دنیا . . .

ولادت حضرت حق مهدی صاحب الزمان بر شما مبارک

.

.

.

دل شود امشب شکوفا در زمین

می زند لبخند شادی بر زمین

آسمان ِ دل تبسم می کند

روی ماهت را تجسم می کند . . .

ولادت حضرت مهدی (عج) مبارک

.

.

.

امشب ز کَرَم حق گُهرى داد به نرجس / وز برج ولایت قمرى داد به نرجس

خوش باش که حق بال و پرى داد به نرجس / برخیز که زیبا پسرى داد به نرجس

میلاد صاحب الزمان بر شما مبارک

.

.

.

نیمه شعبان سرود زندگی است / نیمه شعبان فرار از بردگی است

نیمه شعبان سلامی از خــــدا / بر همه افراد شهر بنــدگی است . . .

ولادت حضرت مهدی (عج) بر شما مبارک

.

.

.

باز گیتى پاى تا سر، مطلع الانوار شد

مطلع الانوار، گیتى از جمال یار شد

نیمه ى شعبان رسید و مولد مهدى بود

آن شهى، کو خاک راهش گلشن ابرار شد . . .

ولادت منجی عالم بشریت تبریک و تهنیت

.

.

.

السلام ای آفتاب پشت ابر

السلام ای اوج قله، کوه صبر

السلام ای فخر آدم در زمین

یادگار حضرت روح الامین . . .

.

.

.

اس ام اس های نیمه شعبان / پیامک نیمه شعبان

تک ‌نغمه‌ی شادی ما

در جشن میلاد مهدی زهرا سلام‌الله ‌علیها، دعای فرج است . . .

یا مهدی ادرکنی

.

.

.

صبحدم پیک مسیحا دم جانان آمد / گفت برخیز که آرام دل و جان آمد

سحر از پرده نشینان حریم خلوت / نغمه برخاست که شاهنشه خوبان آمد . . .

.

.

.

دوستان هنگام بینایى شده

طلعت مهدى تماشایى شده

این امید هر نبى و هر ولى‏است

پاى تا سر، هم محمد، هم على است

این پسر چشم و چراغ فاطمه است

این گل امید باغ فاطمه است . . .

.

.

.

سحرگاهان نسیمى عیسوى دم

مشام خاکیان را کرد خرّم

گلى در ماه شعبان زاد نرگس

که شعبان شد ز میلادش معظّم . . .

.

.

.

اى دل! بشارت مى ‏دهم،خوش روزگارى مى ‏رسد

یا درد و غم طى مى ‏شود، یا شهریارى مى‏ رسد

گر کارگردان جهان، باشد خداى مهربان

این کشتى طوفان زده، هم بر کنارى مى ‏رسد . . .

.

.

.

ما را به جز خیالت، فکرى دگر نباشد / در هیچ سر خیالى زین خوبتر نباشد

کى شبروان کویت، آرند ره به سویت / عکسى ز شمع رویت تا راهبر نباشد . . .

.

.

.

بار دیگر مژده بر ما مى ‏دهند

نور امیدى به دلها مى‏ دهند

در شب میلاد مهدى قدسیان

گل بدست پاک زهرا مى ‏دهند

در رخ مهدى خدا را بنگرد

هر که را اذن تماشا مى‏دهند . . .

.

.

.

بسر آمد شب هجران و، سحر نزدیک است

صبرکن، صبر! که هنگام ظفر نزدیک ست

رحمى اى باد خزان، کز اثر همّت اشک

نو نهالى که نشاندم، به ثمر نزدیک ست . . .

.

.

.

زیباترین یقین بخدا پیش روی ماست

با یوسفی که یکسره در آرزوی ماست

ما گرد و خاک پای تو را جمکران کنیم

یک گوشه از نگاه تو را آسمان کنیم . . .

.

.

.

آید آن صبح درخشانى که من مى ‏خواستم

روشنى بخش دل و جانى، که من مى‏ خواستم

از نسیم جانفزاى گلشن آل رسول

بشکفد گلهاى بستانى که من مى ‏خواستم . . .

.

.

.

ما التماس روز ظهور توأیم لیک

هر وقت، هر زمان که دلت بود میرسی

روزی تو میرسی و علی شاد میشود

بغض گلوی فاطمه آزاد میشود . . .

383 views بار ۱۳ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , اقتصادی بدون نظر

این خودرو گران قیمت بسیار کم‌مصرف است به گونه‌ای که در بزرگراه‌ها با یک لیتر ۲۶ کیلومتر و در داخل شهر با یک لیتر ۲۲ کیلومتر راه می‌پیماید. این خودرو برای نخستین بار در نهمین نمایشگاه خودروی پراگاتی میدان شهر دهلی نو هند در دهم ژانویه ۲۰۰۸ رونمایی شد. فروش بازرگانی نانو از تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۰۹ و فروش آن از جولای ۲۰۰۹ آغاز شد. بهای آغازین این خودرو در ژوئن ۲۰۰۹ حدود ۲۲۰۰ دلار آمریکا (۱۴۹۰ یورو) بود. نانو در زبان گجراتی یعنی زبان مدیران گروه تاتا به معنای کوچک است.

خودرو گران قیمت

 

بخش Goldplus شرکت طراحی و تولید جواهرات شرکت Titan، به مناسبت پنج هزارمین سالگرد جواهرات هندی، تصمیم گرفته تا اولین خودرو جواهر نشان دنیا را معرفی کند و اینگونه ممکن است ارزان‌ترین خودروی جهان، به گران‌ترین خودروی جهان تبدیل شود.

این خودرو نسبت به خودروهای دیگر کوچک‌تر، چابک‌تر و ارزان‌تر است. این خودروی کوچک که GoldPlus Nano نام گرفته، اکنون با ۸۰ کیلوگرم طلای ۲۲ عیار، ۱۵ کیلوگرم نقره و ۱۰۰۰۰ سنگ نیمه‌قیمتی و جواهر از جمله یاقوت و مروارید، پوشیده شده است

اتومبیل های گران و مشابه در جهان زیاداست که پوشش آنها از طلا بوده است اما تاتا. نانو را برای مزین کردن به طلا انتخاب کرده است، زیرا تاتا نانو را میتوان اولین محصول بین‌المللی کشور هند در صنعت خودروسازی دانست که با قیمت ۵/۲ میلیون تومان ارزان‌ترین خودرو جهان به شمار می‌رود.

مدیر شرکت هندی تاتا موتورز، راتان ناوال تاتا (Ratan Naval Tata)، در مبئی از این خودروی کوچک طلا، پرده‌برداری نمود.

779 views بار ۱۳ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , ورزشی بدون نظر

در کانادا باشگاهی ورزشی وجود دارد که از ورود زنان لاغر و استخوانی به این ورزشگاه خودداری کرده و تنها خانمهای چاق و سنگین وزن را به عضویت میپذیرد. لوئیس گرین موسس این باشگاه میگوید  تمام تسهیلات این باشگاه متعلق به خانم های سنگین وزن است و خانمهای لاغر حق ورود به باشگاه را ندارند. اگر کسی بخواهد در این باشگاه ثبت نام کند و به اندازه کافی چاق نباشد عضویت او پذیرفته نمیشود.

 

خانم چاق

 

اکثر مشتری های این باشگاه زنان بین ۳۵ تا ۵۵ ساله هستند. این سالن ورزشی از سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است. تسهیلات این باشگاه شامل بدنسازی شخصی ، ورزش گروهی، تورهای ماهیانه، دوید ن و دوچرخه سواری و پیاده روی و بوکس و فعالیتهای دیگر است. موسس این باشگاه میگوید حضور زنان لاغر باعث نا امیدی و یاس زنان چاق در ورزشگاه ها میشود و همین مسئله باعث میشود آنها سریعا سرخورده شده و ورزش را رها کنند .

 

خانم چاق

یکی از مشتریان این باشگاه که زنی ۴۵ ساله است میگوید من بارها اقدام کردم که در باشگاهی ثبت نام کرده و ورزش کنم تا لاغر شوم اما واقعا کار کردن در کنار زنان لاغر بسیار سخت بود چرا که نگاه آنها به زنان چاق دردآور است. اما در این باشگاه چون همه در یک سطح بدنی قرار دارند باهمکاری هم به صورت گروهی و دسته جمعی تمرینهای مناسب انجام میدهیم که این مسئله باعث میشود روند کاهش وزن بهتری داشته باشیم.

844 views بار ۱۳ام تیر ۱۳۹۱ admin تفریحی و سرگرمی , مد و زیبایی بدون نظر

مدل و مانکن چینی ون شیایو توانست مقام دختر زیبای سال ۲۰۱۲ چین را به دست آورد. او ۲۳ سال سن دارد، قدش ۱۷۷ سانتی متر است و در شهر هربین متولد شده است.به خوانندگی علاقه دارد و پیانو نیز می نوازد.

دختر زیبا

 

دختر زیبا

661 views بار ۱۳ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , اخبار سیاسی بدون نظر

کشف حجاب دختران شاهزاده سعودی در ترکیه

روزنامه پستا و خبرترک ترکیه نوشتند ‘ الولید بن طلال’، شاهزاده سعودی به همراه خانواده و گروهی ۳۰ نفره متشکل از محافظان شخصی و خدمتکاران خود برای گذراندن تعطیلات تابستانی به شهر “بودروم” سفر کرد.

کشف حجاب

 

این شاهزاده سعودی که با ثروتی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار یکی از ثروتمند ترین افراد جهان محسوب می‌شود، با هواپیمای شخصی خود به ‘بودروم’ سفر کرد و به هنگام ورود در فرودگاه پنج دستگاه مینی ‌بوس اختصاصی، شش دستگاه اتومبیل شخصی و یک اتوبوس نیز در انتظار شاهزاده بوده است.

وی به همراه خانواده خود در کنسرت یکی از خواننده‌های معروف ترکیه به نام ‘زینب کاسالینی’ حاضر شد.

شاهزاده سعودی به همراه خانواده خود با کشتی مسافرتی لوکس خود که دو روز قبل وارد بندر بودروم شده بود به شهر ‘فتهیه’ و جزایر یونان سفر خواهد کرد.

به نوشته روزنامه پستا در عربستان ، زنان نمی‌توانند بدون چادر و به تنهایی وارد خیابانها شوند و حق رانندگی ندارند. این در حالی است که دختران ‘بن طلال’ بدون حجاب و با لباس های آستین کوتاه در کوچه و خیابانهای بودروم به گشت و گذار پرداختند.

شاهزاده سعودی و خانواده وی در ترکیه کارهایی راکه در کشور خود نمی‌توانند انجام دهند، به راحتی انجام می‌دهند.

کشف حجاب

754 views بار ۱۳ام تیر ۱۳۹۱ admin اخبار روز , علم و تکنولوژی بدون نظر

نخستین ماشین پرنده که چندی پیش در نمایشگاه اتومبیل نیویورک به عنوان یک مدل آزمایشی معرفی شد، نخستین فاز از آزمایش پرواز خود را پشت سر گذاشت.

نخستین فاز آزمایش پرواز ماشین پرنده که نام آن “ترنزیشن” (Transition) است در فرودگاه بین المللی پلاتسبورپ در شمال نیویورک صورت گرفت و کارکرد کامل این هواپیما – اتومبیل سبک را بررسی کرد.

ماشین پرنده

 

براساس گزارش منتشر شده پس از آزمایش، این نمونه آزمایشی کارکرد خود را به طور استثنائی انجام داد.

ماشین پرنده ترنزیشن از شرکت ترافوگیا به عنوان یک هواپیمای سبک اسپرت درنظر گرفته شده و با هدف تحقق تمام استانداردهای سازمان امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا ساخته شده است.

این اتومبیل علاوه براینکه یک هواپیما محسوب می شود می تواند با تا کردن و جمع کردن بالهای خود در جاده نیز پس از فرود حرکتی چون یک اتومبیل عادی داشته باشد.

این هواپیمای سبک از سوی سازمان فدرال هوایی آمریکا به عنوان هواپیمای بالدار با دو سرنشین تعریف شده است که می تواند ۶۰۰ کیلوگرم را با حداکثر سطح ۲۲۲ کیلومتر در ساعت جا به جا کند.

طبقه بندی هواپیمای سبک اسپرت بین هواپیماهای سبک وزن و هواپیماهای فوق سبک تقسیم بندی می شود که نمی توانند بیش از ۱۰۱ کیلومتر در ساعت حرکت کند، از این رو این اتومبیل فرصتی را برای دوستداران پرواز فراهم می کند تا بتوانند بدون احراز شرایط و التزامات پرواز حقیقی در آسمان پرواز کنند.

ماشین پرنده

این وسیله نقلیه هیبرید چندی پیش نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت در فرودگاه بین المللی پلتسبرگ در نزدیکی مونترال کانادا پشت سرگذاشت.

فاز اول آزمایش پرواز یک هواپیمای سبک اسپرت در ایالات متحده دربرگیرنده تعیین عملکرد و قابلیت مانور، ویژگیهای سرعت، وزن، مرکز گرانیش و تغییر ارتفاع است که ترنزیشن از این مرحله به خوبی عبور کرده است.

قرار است این هواپیما پنج فاز دیگر آزمایش شود که این آزمایشها می تواند ثابت کند این هواپیمای سبک اسپرت کارکرد دوگانه دارد و یک وسیله نقلیه برای رانندگی در جاده ها نیز محسوب می شود.

انتظار می رود این اتومبیل اواخر امسال وارد بازار فروش شود و براساس پیش بینی های صورت گرفته قیمت این اتومبیل پرنده به ۲۷۹ هزار دلار می رسد.