آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

617 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

خانم دکتر با مهریه سنگین

در ۲۲ سالگی فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی شده بودم که در یک میهمانی با مرد تاجری به نام فریدون آشنا شدم…

زن میانسال که مقابل قاضی عموزادی رئیس شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده تهران ایستاده بود هنگام تسلیم دادخواستش گفت: «۱۱ساله بودم که همراه خانواده‌ام برای ادامه زندگی راهی امریکا شدیم. در ۲۲ سالگی فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی شده بودم که در یک میهمانی با مرد تاجری به نام فریدون آشنا شدم.
از آنجا که فریدون در ازدواج اول شکست خورده بود چندی بعد به من پیشنهاد ازدواج داد. وقتی او را مردی مهربان و خانواده‌دوست دیدم به اختلاف سنی ۱۶ساله‌مان توجهی نکردم و پس از مشورت با خانواده‌ام جواب مثبت داده و با مهریه سنگین ۱۲هزار سکه و دریافت حق طلاق به عقدش درآمدم. پس از برگزاری مراسم باشکوهی در شهر لس‌آنجلس راهی خانه بخت شدم. اوایل زندگی خوب و‌آرامی داشتیم، اما رفته رفته شوهرم سر ناسازگاری گذاشت و به بهانه‌های مختلف مرا به باد کتک می‌گرفت.
ابتدا فکر می‌کردم با دنیا آمدن فرزندمان اخلاق و رفتارش تغییر خواهد کرد. بنابر این به امید داشتن آینده‌ای بهتر، سختی‌های زندگی را به دل و جان خریدم اما افسوس که تولد دخترمان نیز تأثیری در رفتار همسرم نداشت.
تا این که یک روز هنگام مشاجره لفظی فریدون گفت که فقط به خاطر ثروت پدرم و اقامت دائم با من ازدواج کرده است، با شنیدن این حرف‌ها احساس کردم دنیا روی سرم خراب شده و بشدت دلم شکست. بنابراین چند روز بعد برای جدایی به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن رفته و دادخواست طلاق دادم.
سرانجام با گذشت ۲ سال از زندگی مشترک، مهریه سنگین ۱۲ هزار سکه طلا را به او بخشیده و از آنجا که حق طلاق هم با من بود به راحتی جدا شدم و حضانت دخترم را نیز به عهده گرفتم. اما وقتی پس از ۱۰ سال فریدون برای بار دوم به خواستگاری‌ام آمد شوکه شدم.ابتدا با پیشنهادش بشدت مخالفت کردم. اما پس از مدتی به تصور این که رفتارش نسبت به گذشته تغییر کرده است برای رهایی از تنهایی در غربت و به رغم مخالفت‌های خانواده‌ام جواب مثبت دادم این بار همراه یکدیگر برای عقد راهی ایران شدیم و قرار شد پس از عقد برای زندگی به امریکا برگردیم. بدین ترتیب، شش ماه پیش به ایران آمدیم و دو ماه قبل نیز با مهریه سنگین ۵ هزار سکه به عقدش درآمدم. اما افسوس که قبل از سفر به امریکا متوجه شدم اخلاق و رفتارش هیچ تغییری نکرده و تندخوتر هم شده است.
حال آن که او با خوشرویی و ظاهرسازی و برای تصاحب ثروتم فریبم داده است. حالا هم این وضعیت برایم غیرقابل تحمل است. بنابراین مهریه‌ام را می‌خواهم. قاضی عموزادی پس از شنیدن اظهارات زن میانسال، شوهر وی را به دادگاه فرا خواند.
538 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin آموزش آشپزی , سایر مطالب بدون نظر

خورشت بامیه با سویا

بامیه ها را در ظرفی ریخته و حدود ۳۰ دقیقه با آب و نمک بجوشانید و بعد در صافی ریخته و با آب بشویید وقتی آب آن خوب گرفته شد…

مواد لازم:
سویا                                                                 یک  پیمانه
لپه پخته شده                                                      نصف پیمانه
گوجه فرنگی                                                        ۶عدد
بامیه                                                                 نیم کیلو
نمک، فلفل قرمز، زردچوبه                                     به مقدار لازم
زعفران و آبلیموی تازه                                           به مقدار لازم
روغن زیتون                                                        به مقدار لازم
طرز تهیه :
سویا را با زعفران و زردچوبه و نمک نیم ساعت بجوشانید و آب آن را خوب بگیرید و بدون روغن تفت دهید ، لپه ها را به آن اضافه کرده و کمی تفت دهید، بامیه ها را در ظرفی ریخته و حدود ۳۰ دقیقه با آب و نمک بجوشانید و بعد در صافی ریخته و با آب بشویید وقتی آب آن خوب گرفته شد آنها را نیز در ماهی تابه بدون روغن تفت دهید تا لزجی آن کاملا گرفته شود و در نهایت بامیه ها را به همراه گوجه فرنگی به بقیه ی مواد اضافه کرده و به مدت نیم ساعت بگذارید بپزد تا خورشت خوب جا بیفتد و بعد همراه با روغن زیتون میل کنید.
نکته: برای اینکه بامیه ها لزج نشوند بهتر است هنگام تمیز کردنشان آنها را به طور کامل از ته جدا نکنید و کمی از ساقه شان را نگه دارید.
680 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , علمی و دانستنی ها بدون نظر

کوله پشتی استاندارد مدرسه

کوله پشتی استاندارد مدرسه

کیف‌ و کوله‌ بعد از کفش‌ حساس‌ترین خرید لوازم مدرسه محسوب می‌شود؛ با وجود این، نگاهی به کوله پشتی استاندارد مدرسه به خوبی نشان می‌دهد که این موضوع چقدر حائز اهمیت است

تا چند روز دیگر سر و کله بچه‌ها با کیف‌ و کوله‌های رنگی در شهر پیدا می‌شود و این تغییر، حال و هوای خاصی به شهر می‌دهد.کیف‌ و کوله‌ بعد از کفش‌ حساس‌ترین خرید لوازم مدرسه محسوب می‌شود؛ با وجود این، نگاهی به کوله پشتی استاندارد مدرسه به خوبی نشان می‌دهد که این موضوع چقدر حائز اهمیت است
این دسته از والدین مدام بهانه می‌آورند که تعداد کتاب‌ و دفتر‌هایی که معلم‌ها از بچه‌ها توقع دارند زیاد است و بنابراین کوله‌ و کیف مورد نیاز بچه‌ها باید از انواع بزرگ انتخاب شود.علاوه بر این، برخی کتاب‌ها دوجلدی شده اند و برخی دیگر چند کتاب کمک‌آموزشی نیز به همراه دارد. شاید به همین دلیل است که در سطح شهر می‌توان دانش‌آموزانی را مشاهده کرد که کوله‌ای را به پشت دارند که با قد و وزن آنها هیچ همخوانی ندارد.
این در حالی است که تمام  وزن‌های اضافی که دانش‌آموزان به دوش می‌کشند خطر کشیدگی عضلات و انحراف ستون مهره‌های کمر آنها را در پی دارد.کوله سنگین موجب می‌شود فرد به عقب کشیده شده و میزان قوس کمر وی نیز از حد معمول بیشتر شود.
معضل دیگری که این بار مربوط به بازار کیف و کوله می‌شود، وجود کوله‌های تک بند است. این کوله‌ها باعث می‌شوند وزن محتویات کوله به یک سمت کمر فشار وارد و موجبات صدمه‌ دیدن آن‌را فراهم کند.
اما نقطه قوت بازار کوله طی ۴،۳  سال گذشته از راه رسیدن کوله‌های چرخ‌دار است که برای اغلب کودکان توصیه می‌شوند. این چرخ‌دار‌های جدید برای کودکانی که در کلاس‌های غیر همسطح درس می‌خوانند و مجبورند از پله‌های بسیاری پایین وبالا بروند، توصیه نمی‌شود.همچنین هنگام خرید نباید به صرف چرخ‌دار بودن کوله یا کیف، آن‌را به سبد خرید دعوت کرد،بلکه داشتن دسته‌ای بلند و مناسب به همراه چرخ‌های مقاوم از جمله ملاک‌های یک کوله و کیف چرخ‌دار مناسب است
.جدای از تمام باید‌ها و نباید‌های مربوط به خرید کیف و کوله پشتی استاندارد مدرسه، مدارس نیز می‌توانند با نصب قفسه‌های ویژه وسایل دانش‌آموزان، بخشی از بار آنها را کم کنند.
508 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin روان شناسی , سایر مطالب بدون نظر

ازدواج با دو نفر!

وقتی تصمیم به ازدواج دوم  می‌گیرید، شما اختیار زندگی‌تان را در دست دارید. خیلی راحت است که اگر راضی نباشید تن به این ازدواج ندهید

ازدواج دوم در سنین بالاتر به راحتی ازدواج اول در دهه بیست یا سی زندگی‌تان نیست. شانس این که بتوانید با مردی مجرد ازدواج کنید بسیار پایین می‌آید و معمولاً کسانی سر راه شما قرار می‌گیرند که یا ازدواج ناموفق قبلی داشته‌اند و یا زندگی‌شان با مرگ همسر تغییر کرده است. در چنین موقعیت‌هایی احتمالاً فرزندان را هم باید در نظر بگیرید.
اگر با فرد مورد نظرتان به توافقات کلی هم رسیده باشید باز هم بحث مسئولیت فرزندان برای شما به عنوان یک تصمیم مهم و اساسی مطرح است و شما نمی‌توانید هیچ تصویر روشنی از آینده‌تان با فرزندان داشته باشید. زندگی با فرزندان دیگری به ویژه وقتی که شما هیچ تجربه‌ای در پرورش و تربیت فرزند ندارید می‌تواند در زندگی‌تان یک مسأله و تغیییر ناگهانی باشد اگرچه کار شما می‌تواند ستایش‌آمیز و قابل قدردانی باشد.
 آنچه می‌خوانید نکاتی است که باید پیش از «بله گفتن» به همسری با چنین موقعیتی بدانید:
۱- به احساساتتان درباره بچه‌ها رجوع کنید

اگر شما بچه ندارید به چه دلیلی این ازدواج را قبول می‌کنید؟
 آیا این ازدواج دوم برای شما فرصتی است برای تجربه مادر شدن ؟
آیا اصلاً به بچه‌ها علاقه‌ای دارید؟
آیا این ازدواج دوم برای شما فرصت‌های دیگری ایجاد می‌کند که وسوسه‌تان می‌کند تا مسئولیت بچه‌ها را هم بپذیرید؟
 آیا وجود این بچه‌ها به شما کمک می‌کند تا دیگر فکر بارداری را نکنید؟
۲- اگر شما خودتان علاقه‌ای به مادر شدن ندارید و یا نمی‌توانید ارتباط خوبی با بچه‌ها برقرار کنید، باید صدای زنگ خطر را بشنوید
شما نمی‌توانید تمایلات منفی‌تان نسبت به بچه‌ها را به یکباره تغییر بدهید و تبدیل به موجودی محافط و نگهبان برای آنها بشوید همانگونه که یک مادر این کار را می‌کند. شما حتی نمی‌توانید بخواهید که بین پدر و فرزندش فاصله بیندازید. از طرف دیگر اگر شما بچه‌ها را دوست دارید و از این تجربه محروم بوده‌اید، این ازدواج می‌تواند فرصتی برای تجربه مادر شدن برای شما باشد.
۳- اگر شما تجربه یک زندگی مشترک را داشته‌اید و فرزند و یا فرزندانی را تحت حضانت دارید برای تشکیل یک زندگی جدید باید تلاش بیشتری بکنید
شما باید بتوانید بین فرزند خودتان و فرزند همسر جدیدتان رابطه خوبی ایجاد کنید. شما باید به فرزندتان موقعیت جدید را توضیح دهید. زندگی جدیدتان باید آنقدر خوب باشد که فرزندان تان از آن راضی باشند. پیش از ازدواج امکان آشنایی فرزندان را با هم ایجاد کنید.
اگر هنوز کوچکند به آنها اجازه بدهید با هم بازی کنند و حرف بزنند. به گردش بروند و تفریح کنند. این آشنایی به شما هم اجازه می‌دهد که تصمیم درست‌تری درباره زندگی‌تان بگیرید. اگر فرزندان با هم سازگار نیستند و یا تربیت‌ها با هم متفاوت است شما باید درباره این ازدواج بیشتر تأمل کنید.
اگر درباره این نوع ازدواج شک یا شبهه‌ای دارید بهتر است برای یک تصمیم نهایی دست نگه دارید. به این شک و دودلی توجه کنید شاید اصلاً به صلاحتان نباشد که چنین ازدواجی را قبول کنید. پرسش‌های زیادی هست که باید خودتان به آنها یک پاسخ درست بدهید:

آیا می‌توانید زندگی با فرزندان فرد دیگری را برای خودتان تصور کنید؟
آیا می‌توانید برای آنها مادری کنید؟
آیا در دراز مدت از زیر بار این مسئولیت شانه خالی نمی‌کنید؟
آیا این کار برای شما لذت بخش هست همانطور که برای فرزند واقعی خودتان هست؟
آیا می‌توانید آنها را به خودتان علاقه‌مند کنید؟
آیا همانقدر که یک مادر واقعی می‌تواند، قادر هستید که التیام بخش دردها و رنج‌های روحی و جسمی این فرزندان باشید؟
آیا می‌توانید بدون هیچ تفاوتی آنها را دوست داشته باشید؟
آیا می‌توانید همانقدر که برای فرزند خودتان وقت و انرژی صرف می‌کنید برای آنها هم وقت و هزینه صرف کنید؟
آیا مسئولیت پرورش، تربیت و تعذیه آنها را با علاقه پذیرا می‌شوید؟
آیا به همسرتان اجازه می‌دهید که هر چقدر که می‌خواهد برای فرزندانش خرج کند و یا آنها را به اندازه کافی حمایت مالی و عاطفی کند؟
آیا حمایت‌های معنوی و مادی کافی برای این ازدواج را دارید؟
آیا مادر و پدر، خانواده و دوستانتان از این تصمیم حمایت می‌کنند؟
آیا این مرد درک کافی از این موقعیت پیچیده درباره ارتباط شما با فرزندانش دارد؟
آیا شما علت واقعی جدایی یا مرگ همسر سابق را می‌دانید؟
آیا مادر واقعی آنها زنده است؟
آیا او شما را به عنوان مادر دوم بچه‌هایش پذیرفته است؟
آیا او با شما در تربیت فرزندانش همکاری می‌کند؟
آیا این فرزندان تحت تأثیر دیدگاه‌های مادرشان هستند؟
آیا شما می‌توانید در مواقع حساس زندگی درباره این فرزندان با مادرشان مشورت کنید؟

ازدواج دوم

۴- بیشترین توجه تان را نثار فرزندان کنید!
وقتی تصمیم به این ازدواج می‌گیرید، شما اختیار زندگی‌تان را در دست دارید. خیلی راحت است که اگر راضی نباشید تن به این ازدواج ندهید؛ اما برای بچه‌ها معمولاً هیچ اختیاری وجود ندارد. آنها تابع تصمیم شما و همسرتان هستند. بنابراین بسیار مهم است که به نگرانی‌ها و دلمشغولی بچه‌ها توجه کنید.
 اگر آنها مادرشان را از دست داده باشند و یا در روند طلاق پدر و مادرشان بوده باشند؛ بسیار آسیب‌پذیر و حساس خواهند بود و به شدت به پدرشان وابسته هستند.در این وضعیت ممکن است پذیرش شما برای آنها راحت نباشد. شما یک نامادری خواهید بود که جامعه چندان نگاه خوبی به آن ندارد، بنابراین آنها نمی‌توانند خیلی زود به وضع جدید اعتماد کنند.
۵- قدری تامل کنید
‌گرچه که بسیاری از مسائل با همسر و فرزندانش را تنها می‌توانید زمانی که زیر یک سقف هستید بفهمید و بشناسید. اما بهتر است برای این ازدواج زود تصمیم نگیرید. این به این معنی نیست که ممکن است آنها خوب نباشند بلکه بیشتر به این معنی است که شاید شما نتوانید در این زندگی موفق شوید. تمام تلاشتان را بکنید که پیش از ازدواج شناخت بیشتری از فرزندان پیدا کنید. اگر بتوانید با آنها رابطه خوبی برقرار کنید زندگی‌تان بهتر خواهد شد. وقتی به هم فرصت شناخت بیشتر را می‌دهید در واقع پایه‌های زندگی‌تان را مطمئن‌تر بنا می‌کنید.
۶- خودخواه نباشید
وجود فرزندان ناخودآگاه رابطه عاطفی بین زن و مرد را تا مدتها کم می‌کند. مسائلی که در ابتدای این نوع زندگی با آن مواجه می‌شوید بسیاری از فرصت‌های ابراز علاقه به همسرتان را می‌گیرد. این وضعیت درست مثل زمانی است که زن و مردی تازه صاحب فرزند می‌شوند. گاهی در این زندگی به نظر می‌رسد که روابط عاطفی در حاشیه قرار می‌گیرند. واقعیت این است که در زندگی همه اعضای این خانواده جدید تحول مهمی رخ داده است. باید بسیار صبور باشید و بحران‌ها را برای رسیدن به یک آرامش واقعی تحمل کنید.
چه نکته‌های دیگری را باید بدانید؟
* اگر قصد بچه‌دار شدن را دارید، بسیار مهم است که پیش از ازدواج درباره آن با هم به تفاهم برسید.
* با فرزندان درباره این که چه نوع زندگی‌ای را می‌خواهند صحبت کنید. شاید متوجه شوید که اصلاً تصمیم‌تان برای این ازدواج از اساس اشتباه است و یا برعکس ممکن است بفهمید که چقدر در کنار هم خوشبخت خواهید بود
* و باز هم فراموش نکنید که بچه‌ها در این تصمیم انتخابی ندارند. آنها فقط می‌توانند تسلیم تصمیم شما شوند. پس هر دوی شما باید حق آنها را در این تصمیم‌گیری در نظر بگیرید.
این هشدارها را جدی بگیرید!
* یکی از اتفاقات شایع در این نوع زندگی‌ها این است که فرزندان از همسر جدید پدر یا مادرشان شکایت کنند و یا همسر جدید از آنها گله‌گذاری کند. اما شما باید حواستان به یک تفاوت مهم باشد؛ شما قدرت و اعتبار بیشتری از فرزندان دارید؛ پس مهربان‌تر و عاقلانه‌تر رفتار کنید.
* هرگز با این پیش فرض که باید در این زندگی نقش مادری را بازی کنید پیش نروید. در بسیاری از اوقات بهتر است یک دوست یا یک همراه باشید؛ کاری که لازم است پدر یا مادر واقعی هم برای فرزندانشان انجام بدهند. برای شما بهتر است که مسئولیت تربیت آنها را به پدرشان واگذار کنید و شما هم مسئولیت تربیت فرزند خودتان را به عهده بگیرید. اگر شما به تفاهم رسیده باشید تربیت‌هایتان متفاوت نخواهد بود.
* فرزندان را مجبور نکنید که شما یا همسرتان را مادر یا پدر خطاب کنند. به ویژه اگر پدر یا مادرشان زنده باشند. بگذارید آنها خودشان انتخاب کنند که شما را چه صدا بزنند. اینکه شما را پدر یا مادر خطاب کنند راه نفوذ به قلب آنها نیست! شاید اگر آنها شما را از صمیم قلب دوست داشته باشند خودشان بخواهند که به شما مامان یا بابا بگویند.
* هرگز درباره پدر و مادرشان بدگویی نکنید. اگر اعتیاد یا فسادهای اخلاقی دیگر باعث جدایی بوده‌اند هرگز آنها را به روی فرزند نیاورید. این کار تنها تحقیر آنهاست و هرگز شما را عزیز نمی‌کند با این کار جز این که یک جنگ را آغاز کنید کار دیگری نکرده‌اید.
709 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سینما بدون نظر

بی خداحافظی

حدود ۹۰ درصد از صحنه‌های فیلم ضبط شده است و تا ده روز آینده تصاویر باقی مانده فیلم ضبط خواهد شد. طی روزهای آینده فیلمبرداری در تهران به پایان رسیده و….

    فیلم سینمایی «بی‌خداحافظی» به کارگردانی احمد امینی و تهیه‌کنندگی محمد نشاط با نگاهی به زندگی رضا صادقی روزهای پایانی فیلمبرداری را در تهران سپری می کند.

محمد نشاط تهیه‌کننده در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: حدود ۹۰ درصد از صحنه‌های فیلم ضبط شده است و تا ده روز آینده تصاویر باقی مانده فیلم ضبط خواهد شد. طی روزهای آینده فیلمبرداری در تهران به پایان رسیده و گروه برای ضبط صحنه‌های باقی‌مانده به بندرعباس خواهند رفت.
وی در ادامه گفت: صحنه‌های مربوط به کنسرت‌ها در تالار اندیشه و سالن برج میلاد با حضور تعداد زیادی از هنروران و علاقمندان به تصویر کشیده شده است.

بی‌خداحافظی/عکس: علی نیک‌رفتار
هنوز تدوین‌گری برای فیلم مشخص نشده است.
فیلمنامه فیلم توسط سعید شاهسواری نوشته شده و داستان سه جوان را روایت می‌کند که هرکدام برای رسیدن به هدفی از بندرعباس عازم تهران می‌شوند.
بی‌خداحافظی/ عکس: علی نیک‌رفتار
در این فیلم رضا صادقی، محمدرضا فروتن، پگاه آهنگرانی، شقایق فراهانی، مژگان بیات، افشین هاشمی، پیام دهکردی، کوروش تهامی، همایون ارشادی، هومن برق نورد، پرویز سیرتی، مریم بوبانی، ترلان پروانه، مجید جعفری، احمد پورعظمتی، ضیاء شجاعی‌مهر  و …
بی‌خداحافظی/ عکس: علی نیک‌رفتار
کارگردان: احمد امینی/ تهیه کننده:  محمد نشاط/ مدیر فیلم برداری: مهدی جعفری/ نویسنده: سعید شاهسواری بر اساس طرحی از پیمان عباسی/ طراح صحنه و لباس: مشگین مهرگان/ صدا برداری و صدا گذاری: پرویز آبنار/ طراح چهره پردازی: ایمان امیدواری/ بازیگردان: پیام دهکردی/ برنامه ریز: مینا زیوری/ دستیار اول کارگردان: بهداد آوند امینی/ دستیار کارگردان: علی نشاط/ مدیر تولید: جعفر عروجی/ جانشین تولید: امیر نشاط/ عکاس: علی نیک رفتار/ منشی صحنه: نائله شریفی/ دستیار اول صحنه و لباس: رضا دین محمدی/ دستیار اول فیلم بردار: بهمن نادیاب/ اجرای گریم: میثم قره گوزلو، سهراب ولدبیگی، مریم سلیقه/ دستیار صدابردار: رضا مقدم/ تدارکات: شهرام شاهرخ، مهدی سهرابی/ پشتیبانی تدارکات: محمد قربانپور یدکی / امور مالی: مجتبی خلج/ امور دفتری: پریا محمدی/ مدیر صحنه: بهمن زربخش/ دستیار دوم فیلم بردار: داریوش رجائی/ مجری نور: محسن زهی/ تراولینگ: امیر محمدی/ عضو گروه فیلم برداری: حسین نصیری/ عضو گروه فیلم برداری : مهرداد کاظمی/ دستیار لباس : شهین صالحی/ تصویربردار پشت صحنه : ابوالفضل توکلی/ حمل ونقل : ایزد محمدی ،محمد حسین غفوری،حمید حسنی، رضا اکبری، محمد کرمی، رضا راحت/ سینه موبیل : مرتضی یوسفی/ خدمات: بهزاد سلیمی/ سرمایه گذار: محمد نجیبی/ محصول هدیه فیلم.
بی‌خداحافظی
608 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , فرهنگ و هنر بدون نظر

 

 

سنگ نگاره ها در تیمره

سنگ نگاره

گفته می‌شود قدمت سنگ نگاره ها به اولین سالهای حضور بشر در این کره خاکی باز می‌گردد.

 سنگ نگاره های دره تیمره واقع در گلپایگان در استان اصفهان قرار است زیر آب سد بروند. گفته می‌شود قدمت آنها به اولین سالهای حضور بشر در این کره خاکی باز می‌گردد. دوستداران میراث فرهنگی از آنها نمونه برداری و قالب گیری می کنند.
سنگ نگاره
سنگ نگاره ها
سنگ نگاره تیمره
سنگ نگاره
سنگ نگاره
سنگ نگاره ها
سنگ نگاره ها
سنگ نگاره
سنگ نگاره
795 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , علم و تکنولوژی بدون نظر

خودروی هندی تزئین شده با 80کیلو طلا و جواهر! + عکس

اولین خودروی تزئین شده با طلا و جواهر در جهان، به پاس پنج هزار سال قدمت صنعت جواهر ساز…

اولین خودروی تزئین شده با طلا و جواهر در جهان، به پاس پنج هزار سال قدمت صنعت جواهر سازی هند در شهر بمبئی به نمایش گذاشته شد. ۳۰ صنعت کار در خلق این اثر که از ۸۰ کیلو طلای بیست و دو عیار، ۱۵ کیلوگرم نقره و دیگر جواهرات، مزین شد شرکت کردند. همچنین در تولید این اثر هنر میناکاری هم به کار گرفته شده است.
این اثر هنری بر روی یکی از محصولات گروه خودروسازی تیتان به نام تاتا نانو که یکی از ارزانترین محصولات این شرکت است، انجام شده اما این مدلی که با طلا و جواهر تزئین شده د۲۲۰ میلیون روپیه معادل چهار میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارزش گذاری شده است.
باسکار باهات مدیر عامل گروه خوروسازی تیتان می گوید : این محصول برای فروش نیست و تنها برای نمایش هنر صنعتگران هندی تولید شده است. شرکت تیتان در نظر دارد از این خودروی طلا کاری شده برای تبلیغ فروش تاتا نانو استفاده کند.
خودروی تاتا نانو برای قشر کم درآمد ساخته شد و فروش خوبی داشت؛ اما آتش سوزی دو دستگاه این خودرو به دلیل نقص فنی باعث شد تا فروش آن کاهش یابد، به طوری که در ماه اوت به کمترین حد خود یعنی هزار و دویست و دو دستگاه رسیده است.
946 views بار ۳۰ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی ۳ نظر

تصاویری دیدنی دوست داشتنی ترین سرویس بهداشتی در ایران!!

بدون شرح!


“برات طریقتی” مسئول یکی از سرویس های بهداشتی در پارک آزادگان است که با خلاقیت خود به تزیین فضای داخلی سرویس بهداشتی این پارک پرداخته است
569 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

6 شغلی که شما را شاد می کند!

براساس نظرسنجی که موسسه ملی تحقیقات دانشگاه شیکاگو انجام داده است، این شغل‌ها در ردیف شادترین شغل‌های دنیا قرار گرفته اند…

آتش نشان: ۸۰‌درصد از آتش نشان‌ها از کار خود به‌شدت راضی هستند، چراکه شغل آنها همواره کمک کردن به دیگران و در بسیاری از مواقع نجات جان دیگران از مرگ حتمی است. با آنکه همه آتش‌نشانان در طول هفته با خطرات زیادی روبه‌رو هستند اما همین حس کمک به همنوع آنها را راضی‌ترین شاغلان دنیا می‌کند.

فیزیوتراپ: کار این قشر از جامعه هم مستقیما با مردم و کمک به افرادی در ارتباط است که توان کمتری نسبت به دیگران دارند. آنها هم پس از حل مشکل دیگران از کار خود احساس رضایت می‌کنند و در نتیجه از نظر خود شغل خوب و شادی دارند.

نویسنده: هر چند بسیاری از نویسندگان، نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا، همواره از کم بودن دستمزدها و حقوق خود ابزار ناراحتی می‌کنند اما حس خوب روی کاغذ آوردن ذهنیت‌ها و تفکرات شخصی برای این افراد، شغل نویسندگی را جذاب، دوست داشتنی و حتی شاد می‌کند.

معلم: اگر چشم خود را به روی حقوق ناچیز معلمان ببندید و به دیگر ویژگی‌های معلمی به ویژه ارتباط با بچه‌ها و آموزش درس‌ها و نکات تازه به دیگران فکر کنید، حتما معلمی را شغلی شاد و دوست‌داشتنی می‌یابید.

هنرمند: معمولا وقتی صحبت از روحیه لطیف می‌شود، اولین کسانی که به ذهن می‌آیند، هنرمندان هستند. البته شادی و نشاط هم جزو لاینفک هنر است و در این بین به‌نظر می‌رسد مجسمه‌سازان و نقاشان از همه اقشار هنری شادتر هستند.

روانشناس: این قشر از جامعه وظیفه سنگین و مهمی بر دوش دارند که البته در بسیاری مواقع هم شنیدن مشکلات دیگران به نظر سخت و غم‌انگیز می‌رسد اما روانشناسان چندان این ایده را قبول ندارند، چراکه معتقدند گذاشتن راه‌حل پیش پای کسانی که تا مرز سیر شدن از زندگی هم پیش می‌روند، بسیار لذت بخش و شادی آفرین است..

678 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , خواص خوردنی ها بدون نظر

بیماران دیابتی چه میوه هایی بخورند

بیماران دیابتی چه میوه هایی بخورند

بیماران دیابتی چه میوه هایی بخورند

این بیماران باید به صورت کنترل شده رژیم غذایی مناسبی را درنظر بگیرند و لیموترش

 

بیماران دیابتی چه میوه هایی بخورند

بیماران دیابتی لیموترش بخورند

برخلاف اطلاعات نادرست لیمو ترش برای بیماران دیابتی مضر نیست و باید به صورت کنترل شده مصرف شود.

کیمیاگر متخصص تغذیه  افزود: لیموترش یکی از میوه هایی است که غنی از ویتامین C  است.

وی گفت: تمام مواد غذایی دارای مقداری قند هستند که لیمو ترش نیز دارای ۳ گرم قند است .

کیماگر تصریح کرد:این موضوع بیماران دیابتی را درباره مصرف لیموترش نگران می کند.

وی در ادامه در رابطه با نحوه مصرف لیمو ترش در بیماران دیابتی خاطرنشان کرد: برخی از بیماران دیابتی به اشتباه از مصرف لیموترش امتناع کرده و بر اساس اطلاعات نادرست این میوه را مضر تلقی می کنند این در صورتی است که لیمو ترش برای بیماران دیابتی مضر نیست.

649 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin روان شناسی , سایر مطالب بدون نظر

رابطه زناشویی شما بوی پول میدهد؟!

توافق بر سر مسائل مالی، بسیاری از جنبه های زندگی زناشویی را تحت الشعاع قرار می دهد. پول می تواند، جدا از عملکردهای واقعی خود، وسیله ای برای اعمال قدرت و اظهار عشق باشد.

 زن و شوهر ها می توانند، با رسیدگی نکردن به مشکلات و اختلافات زناشویی، زندگی نسبتاً آرامی را داشته باشند، اما تفاوت آرامش ناشی از عادت و خوگیری بسیار متفاوت از آرامش ناشی از حل مشکلات است.

تفاوت کسانی که به زندگی زناشویی عادت می کنند با کسانی که در پی افزایش رضایت زناشویی هستند در یک چیز خلاصه می شود، زندگی کردن. زوج هایی که شیوه تطابق را در مقابله با مشکلات در پیش می گیرند، رضایت به آرامشی می دهند که گهگاه می تواند آرامش قبل از طوفان باشد. اما آرامشی که ناشی از تلاش زن و شوهرها برای حل اختلافات است ، آرامشی است که در دل خود، پویایی ، پیشرفت ، پایایی و توافق را به همراه دارد.
زندگی زناشویی بدون تغییر و اختلاف، اجتناب ناپذیر است. زن و شوهرها باید از خود بپرسند” آیا نقاط قوت و ضعف خود را می شناسیم؟” و در نهایت” با چه روشی می توانیم نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را رفع کنیم؟“.
اما براستی به چه میزان از رابطه خود شناخت داریم؟
بر سر چه چیزهایی توافق داریم؟
 برای چه چیزهایی همکاری می کنیم؟
بخاطر چه چیزهایی دعوا می کنیم؟ 
 از چه چیزهایی عصبانی و از چه چیزهایی خوشحال می شویم؟

نکته مهمی که در شناخت روابطمان وجود دارد، پیش آگهی است. وقتی می دانیم که در مورد چه چیزها و چه موقعیت هایی، چه واکنشی نشان می دهیم، می توانیم کنترل زندگی خود را برای بهبود آن، افزایش دهیم.
برای آنکه کشمکش های زندگی زناشویی خود را بشناسید به سوالات زیر پاسخ دهید.
معضلات مالی

آیا بودجه واقع بینانه ای دارید؟
آیا شما و همسرتان امکانات مالی یا اموال شخصی دارید؟
چقدر حق دارید بدون مشورت با همسرتان پول خرج کنید؟
چه کسی مسئول امور مالی خانواده است؟
به نظر شما هر ماه چقدر پول باید پس انداز کنید؟
برای چه کاری پول پس انداز می کنید؟
پول چه جایی در رابطه شما با همسرتان دارد؟
آیا پول مظهر عشق شماست؟
آیا پول مظهر قدرت شماست ؟
چه کسی کنترل پول ها را بعهده دارد؟
توافق بر سر مسائل مالی ، بسیاری از جنبه های زندگی زناشویی را تحت الشعاع قرار می دهد. در واقع پول می تواند، جدا از عملکردهای واقعی خود در بازار، به عنوان وسیله ای برای اعمال قدرت ، اظهارعشق و محبت ، ابراز وجود و در کل بستری برای شکل دادن به نوع تعاملات زناشویی باشد.
در مورد اختیارات پولی به توافق برسید و برای زندگی اقتصادی خود برنامه ریزی کنید. و در نهایت رسیدن به یک الگوی اقتصادی مورد توافق، باعث بهبود روابط زناشویی می شود.
595 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

جلوتر از زمان رفتنجلوتر از زمان رفتن یعنی ...

جلوتر از زمان، یعنی ، پشت و روی دنیا را دیدن !! کشف‌کردن، آفریدن، زندگی‌کردن و….

می‌دانی! جلوتر از زمان رفتن
یعنی بیش‌تر دوست‌داشتن، بیش‌تر مهربان بودن!
 
جلوتر از زمان رفتن
یعنی بیش‌تر گام برداشتن، تلاش‌کردن
لحظه‌های شاد را بیش‌تر دیدن
خنده‌ها را بیش‌تر کردن

 
جلوتر از زمان،
یعنی بیش‌تر حس‌کردن، نگاه‌کردن
حتی بیش‌تر شکرگزار بودن،

 
جلوتر از زمان،
یعنی، پشت و روی دنیا را دیدن!
کشف‌کردن، آفریدن، زندگی‌کردن

جلوتر از زمان
یعنی از عشق هم پیشی‌گرفتن!

 

626 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مد و زیبایی بدون نظر

این بار محلول رفع کبودی دور چشمتان را خودتان درست کنید!!

هر شب بعد از اینکه آرایش خود را پاک کردید، یک گلوله پنبه را به آن آغشته کنید و روی کبودی دور چشم بمالید. شیشه حاوی این محلول را داخل یخچال نگهداری کنید…

از آنجایی که هر محلول طبیعی که از گیاهان طبیعی و مواد طبیعی اطراف ما بدست می آید تاثیر بهتری در رفع مشکلات و آسیبهای پوستی خواهد داشت می توان محلولی را در منزل تهیه کرد که در رفع کبودی و سیاهی دور چشم بسیار موثر باشد، شما هم اگر مایل باشید می توانید این محلول به راحتی در خانه تهیه و استفاده نمایید .
برای رفع کبودی زیر چشم کافی است یک مشت بابونه تهیه کنید. یک لیتر آب را روی شعله داغ کنید و روی بابونه بریزید. در ظرف را بپوشانید و بگذارید به مدت چند دقیقه دم بکشد. محلول را از صافی رد کنید و داخل یک شیشه در بسته بریزید.
 هر شب بعد از اینکه آرایش خود را پاک کردید، یک گلوله پنبه را به آن آغشته کنید و روی کبودی دور چشم بمالید. توجه داشته باشید که شیشه حاوی این محلول را داخل یخچال نگهداری کنید و بعد از یک هفته مابقی را دور بریزید.
603 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , علمی و دانستنی ها يک نظر

کشف 72 کیسه کوکائین در شکم یک پسر 20ساله!! + عکس

این کیسه ها که به اندازه انگشت شست هستند حاوی یک کیلوگرم کوکائین بوده و توسط پلیس فدرال برزیل از یک …

این کیسه ها که به اندازه انگشت شست هستند حاوی یک کیلوگرم کوکائین بوده و توسط پلیس فدرال برزیل از یک ایرلندی  ۲۰ ساله در فرودگاه  Congonhas  در سائو پائولو کشف شده است.
دکتر اریک، نایب رئیس بخش بیماریهای گوارش و دستیار پروفسور پزشکی در دانشکده پزشکی دیوید Geffen در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس گفت : ”  اندازه هر کدام از این کیسه ها  در حدود ۲۰ فوت است که در تمام دستگاه گوارشی این مرد پخش شده است.
دکتر اریک می افزود: “دستگاه گوارش انسان به دلیل ترشح اسید معده و آنزیمهای شکننده در صورت باز شدن حتی یکی از این بسته ها موجب مرگ فرد می شود.”
در این تصاویر دستگاه گوارش مردی را می بینید که ۷۲ کیسه کوکائین را در شکم خود جای داده است.
1,012 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin عکس , عکس بازیگران زن ایرانی بدون نظر

تصاویری از هدیه تهرانی!

 

هدیه تهرانی (۴ تیر ۱۳۵۱) بازیگر سینما و برنده دو جایزه سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر می‌باشد. شروع کارنامه بازیگری وی با بازی در فیلم سلطان به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۷۵ بود.

 

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی 

جدیدترین عکس های هدیه تهرانیجدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

جدیدترین عکس های هدیه تهرانی

 

وی قبل از ایفای نقش در فیلم سلطان برای بازی در فیلم روز واقعه هم انتخاب شد , اما لادن مستوفی به جای وی به ایفای نقش پرداخت. کیانوش عیاری نیز او را بازی در فیلم بودن یا نبودن انتخاب کرده بود , اما عسل بدیعی جای او را گرفت.

877 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

زنده به گور کردن زن متاهلی که خیانت کرده بود! + عکس

یک مرد مصری هنگامی که زن خود را در آغوش معشوقه اش می بیند، او را در حالی که زنده است…

یک مرد مصری هنگامی که زن خود را در آغوش معشوقه اش می بیند، او را در حالی که زنده است، دفن می کند….

برنامه “مصر الجدیده” در شبکه الحیاه ۲، افسر پلیس استان منیا این کشور را نشان می داد که در باره زنده به گور شدن یک زن به دلیل خیانت به شوهر خود صحبت می کرد.
سروان احمد صالح رئیس مطالعات و تحقیقات پلیس منطقه مطای استان منیا در ادامه این گزارش گفت: شوهر این زن خائن؛ زمانی که همسر خود را در آغوش معشوقه اش دیده بود، وی را به باد کتک گرفته و سپس وی را خفه کرد! پلیس در ادامه گزارش خود افزود: این زن پس از کتک خوردن تظاهر به مردن کرد تا شوهرش از کتک زدن وی خودداری کند. شوهر وی که فکر می کرد زنش مرده او را دفن می کند!!

به بنا به این گزارش، هنگامی که پلیس به همراه قاتل به محلی که این زن در آن دفن شده بود، می رود ناگهان می بیند که این زن دست خود را از قبر بیرون آورد.
http://www.atynews.com/files/fa/news/1390/6/28/30637_519.jpg
759 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سینما بدون نظر

باران کوثری

محمد یعقوبی نویسنده و کارگردان تئاتر پس از ۱۴ سال دوباره نمایشنامه «زمستان ۶۶» را در تئاتر شهر به صحنه برده​است….

زمستان ۶۶
نمایش «زمستان ۶۶» به کارگردانی محمد یعقوبی از بیستم شهریور ماه در تالار چهارسو به روی صحنه رفته است.
بازیگرانی همچون علی سرابی، آیدا کیخایی، باران کوثری، رویا افشار، نوید محمدزاده و سعید زارعی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.
این نمایش در سال ۷۶ با بازی پانته‌آ بهرام، ریما رامین‌فر، هومن برق‌نورد، رحیم نوروزی و محمدرضا حسین‌زاده روی صحنه رفت.
«زمستان ۶۶» در سال ۷۶ موفق شد جایزه‌ اول کارگردانی، جایزه‌ی دوم نمایشنامه‌نویسی، جایزه‌ دوم و سوم بازیگری را به خود اختصاص دهد.
«زمستان ۶۶» درباره موشک باران تهران درسال ۶۶ است که همین موشک باران سبب صلح ایران و عراق شد.
آیدا کیخانی
343 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , فرهنگ و هنر بدون نظر

کشف اسکلتی عجیب در ایرلند!

در ادامه کاوش‌ها اسکلت این دو فرد که به ظاهر دو مرد با اختلاف سنی بسیار بودند، کشف شد. نحوه دفن این دو نفر متفاوت بوده به گونه‌ای که اسکلت پیرتر به پشت قرار داشته و….

 باستان‌شناسان ایرلندی به تازگی موفق به کشف اسکلت‌هایی انسانی شدند که نشانه‌هایی از باورهای خرافاتی ساکانان گذشته این سرزمین را به تصویر می‌کشید.

این اسکلت‌ها که به قرن هشتم میلادی تعلق دارند به گونه‌ای دفن شده بودند که تکه سنگی بزرگ در دهان آنها قرار داده شده و به اعتقاد محققان این عمل در تفکرات آن دوره، وسیله‌ای برای منع خارج شدن اموات پس از مردن به شکل غول و هیولا بوده است.
به گفته یکی از اعضای این تیم باستان‌شناسی،‌ در کاوش‌های صورت گرفته در منطقه «لوک کی» ایرلند، ۱۲۰ اسکلت متعلق به قرن‌های هفتم تا چهاردهم میلادی کشف شد که به متعلق به دوره‌هایی همچون عصر حجر، عصر برنز و اوایل و اواخر قرون وسطی بوده‌اند.
این باستان‌شناس افزود: در ادامه کاوش‌ها اسکلت این دو فرد که به ظاهر دو مرد با اختلاف سنی بسیار بودند، کشف شد. نحوه دفن این دو نفر متفاوت بوده به گونه‌ای که اسکلت پیرتر به پشت قرار داشته و تکه‌ای سنگی در دهان او دیده می‌شد و اسکلت جوان‌تر نیز به پهلو بوده و تکه سنگی بزرگ نیز در دهان آن قرار داشت به گونه‌ای باعث جابه‌جا شدن آرواره او شده بود.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، محققان اعلام کردند، این سنگ‌ها به احتمال فراوان به عنوان سدی برای ممانعت خروج اموات از قبر و ظاهر شدن آنها به شکل هیولا در میان مردم بوده است.

627 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سینما بدون نظر

فرانکو زفیره‌لی

این اپرا براساس داستانی ایرانی درمورد شاهزاده‌ای چینی به نام توران‌دخت شکل گرفته که دستور می‌دهد سر خواستگار ایرانی‌اش را از تن جدا کنند…..

 فرانکو زفیره‌لی، کارگردان سرشناس ایتالیایی با اپرای «توران‌دخت» سالن اپرای عمان را افتتاح می‌کند.
به گزارش خبرآنلاین، زفیره‌لی سالهاست علاوه بر کارگردانی در سینما، اپراهای متعددی در سراسر دنیا روی صحنه برده است.
اپرای «توران‌دخت» ۱۲ اکتبر روی صحنه می‌رود و اولین اپرایی است که در خلیج فارس اجرا می‌شود. «توران‌دخت» اثر جاکومو پوسینی و حکایت کشته شدن شاهزاده‌ای ایرانی در راه عشق را روایت می‌کند.
زفیره‌لی درمورد این اپرا گفت: «در این منطقه ترس و وحشت دنیای پس از ۱۱ سپتامبر خاتمه یافته و مردم سعی دارند با غرب تبادل فرهنگی داشته باشند.»
سلطان قابوس بن سعید، رهبر ۷۱ ساله عمان از قدیم شیفته موسیقی و اپرا بوده است. او سال گذشته در ایتالیا پس از دیدن اجرایی از زفیره‌لی او را به عنوان کارگردان این اپرا انتخاب کرد.
قابوس بن سعید خودش شخصا اپرای «توران‌دخت» را برای اجرا انتخاب کرده است. این اپرا براساس داستانی ایرانی درمورد شاهزاده‌ای چینی به نام توران‌دخت شکل گرفته که دستور می‌دهد سر خواستگار ایرانی‌اش را از تن جدا کنند. در این داستان هرکس بخواهد با توران‌دخت ازدواج کند باید به سه سوال او پاسخ صحیح بدهد و شاهزاده ایرانی موفق نمی‌شود. پس از او خلف، پسر تیمور تاتاری عاشق توران‌دخت می‌شود و در نهایت موفق می‌شود با او ازدواج کند.
قابوس بن سعید ابتدا قصد داشت «La Traviata» اثر وردی را برای اجرا انتخاب کند، اما داستان این اپرای عاشقانه درمورد زنی سقوط‌کرده بود و به نظر سلطان عمان این مضمون برای افتتاح سالن اپرا مناسب نبود.
زفیره‌لی درمورد مشورت با قابوس بن سعید گفت: «سال گذشته در ماه رمضان درمورد متن اجرا صحبت کردیم و متوجه شدیم اپرای وردی برای اجرا نامناسب است و مضمونی سنگین دارد.»
زفیره‌لی این روزها عزادار مرگ سالواتوره لیچیترا است، خواننده اپرایی که چندی پیش در یک سانحه رانندگی درگذشت.
لیچیترا که بسیاری او را ادامه دهنده راه لوچیانو پاواروتی می‌دانستند قرار بود در اجرای «توران‌دخت» نقش شاهزاده خلف را بازی کند و از طرفی قرار بود در امارات متحده عربی در سالن هزار و صد نفره «موسکات» در اجرای «Nessun Dorma» پوسینی هم روی صحنه برود.
زفیره‌لی درمورد این خواننده گفت: «سراپا اشتیاق بود، هیچکس هم‌سطح او نیست، حتی کسی به گرد پایش هم نمی‌رسد.» این کارگردان ایتالیایی این روزها مشغول پیدا کردن جایگزینی برای لیچیترا است.
پروژه بزرگ بعدی زفیره‌لی اجرای «دون جووانی» در سالن ۱۵ هزار نفره ورونا در ایتالیا است، زفیره‌لی گفته است پس از سال‌ها «جرات» کرده این اثر عظیم موتزارت را روی صحنه ببرد.
زفیره‌لی بیش از ۶۰ سال است در سینما، تئاتر و اپرا کارگردانی می‌کند، او اخیرا از سالن اپرای متروپالیتن شاکی شده که اجرای آثار او از جمله «توسکا» و «کارمن» را فقط برای «پول‌سازی» با زیرنویس‌های ضعیف منتشر کرده است.
زفیره‌لی در این مورد گفت: «یک انفجار فرهنگی ترسناک است، حتی فکر کردن به این کارشان خواب را از چشمان من می‌گیرد.»
زفیره‌لی کارگردان فیلم‌های مشهوری چون «رومئو و ژولیت»، «هملت» با بازی مل گیبسن، «رام کردن زن سرکش» با بازی الیزابت تیلور و ریچارد برتن، «برادر خورشید، خواهر ماه» و «عشق بی‌پایان» با بازی تام کروز است.
او دو بار برای کارگردانی «رومئو و ژولیت» و طراحی صحنه «La Traviata» نامزد جایزه اسکار شده است.
547 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مصاحبه با بازیگران يک نظر

فخرالدین صدیق شریف

فخرالدین صدیق شریف چهره آرام و شخصیت مهربانی دارد. برای همین هم اغلب در نقش‌های مثبت ظاهر می‌شود. او به کارهای تاریخی علاقه‌مند است و می‌گوید بازی در این نوع کارها به او آرامش می‌بخشد….

طعم زندگی در شوق پرواز
وقتی فخرالدین صدیق شریف در سریال «هزار رنگ و هزار برگ» نقش قاضی را بازی کرد بسیار مورد توجه قرار گرفت. با بازی در سریال «شاه شکار» وارد تلویزیون شد و با بازی در فیلم «گراند سینما»، بازی در سینما را تجربه کرد.
او چهره آرام و شخصیت مهربانی دارد. برای همین هم اغلب در نقش‌های مثبت ظاهر می‌شود. او به کارهای تاریخی علاقه‌مند است و می‌گوید بازی در این نوع کارها به او آرامش می‌بخشد. به بهانه بازی‌اش در سریال شوق پرواز با او به گفت‌وگو نشستیم و این بهانه باعث شد تا کمی دفتر خاطراتش را باهم ورق بزنیم.
از انگیزه‌تان برای ورود به این حرفه بگویید.
علاقه‌ام به این حرفه، مرا به این سمت کشانده است. البته شاید کمی هم استعداد در این کار دخیل باشد، چراکه استعداد و علاقه‌ است که کنار هم قرار می‌گیرند و یکدیگر را شکل می‌دهند.

مجموعه شاه شکار (به کارگردانی سعید نیک‌پور)‌ اولین کار تلویزیونی شما بود. در چه نقشی ظاهر شدید؟
نقش سیدجمال‌الدین اسدآبادی از طریق آقای نیک‌پور به من پیشنهاد شد.

فخرالدین صدیق شریف خودتان فکر می‌کنید به واسطه کدام نقش بیشتر دیده شده‌اید؟
نقش سیدجمال‌الدین اسدآبادی، چون هم اولین کارم در تلویزیون بود و هم توانستم با این نقش بیشتر به مردم نزدیک شوم.

یک نقش برای این که بتواند شما را جذب کند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
به نوعی باید در خدمت فرهنگ جامعه و در ضمن گیرا و حرفی هم در آن نهفته باشد، چون به هر حال ما رسالتی به عهده داریم.

شما بیشتر در کارهای تاریخی حضور داشتید. این مساله تا چه حد انتخابی بوده است؟
خودم کار تاریخی را خیلی دوست دارم، چون از این طریق مخاطب با گذشته خود بهتر و بیشتر آشنا می‌شود و ملتی هم که گذشته خود را بهتر بشناسد اجازه نمی‌دهد به او ستم کنند.

شوق پرواز یک مجموعه است که تاریخ معاصر را روایت می‌کند. از حضورتان در این کار برایمان بگویید
.
بازی در این کار مثل تمامی کارهای قبلی‌ام به من پیشنهاد شد که پس از خواندن فیلمنامه پذیرفتم.

فخرالدین صدیق شریف فیلمنامه کامل به دست شما رسید؟
بله، فیلمنامه کامل بود و از آنجا که هم جواد نوروزبیگی (تهیه‌کننده)‌ و هم یدالله صمدی (کارگردان)‌ را می‌شناختم با اعتماد کامل در این سریال بازی کردم.

 

مگر یدالله صمدی به عنوان کارگردان چه ویژگی‌ خاصی دارد؟
او معمولا نگاه لطیفی به کارهایش دارد؛ نگاهی که در آن بوی زندگی و همین‌طور گذشته ما ایرانی‌ها که همراه با سنت‌های مختلف است، حس می‌شود.

نقش‌تان را چقدر دوست داشتید و تا چه حد توانستید با آن ارتباط برقرار کنید؟
همان طور که می‌‌دانید من در این سریال نقش حاج اسماعل بابایی، پدر شهید بابایی را بازی می‌کنم. این نقش و کلا این شخصیت دارای وجوه مختلف است و در طول بازی‌ سعی کردم به نقش نزدیک شوم.

آقای صمدی در این راه چقدر به شما کمک کردند؟
بسیار زیاد. من خیلی دلم می‌خواست حاج بابایی را از نگاه و تفکر آقای صمدی عبور دهم و به نمایش بگذارم، چون کمتر کسی است در ایران که با شهید بابایی آشنایی نداشته باشد و از این نظر کار من بسیار سخت بود.

ارتباط‌تان با شهاب حسینی به عنوان پارتنر اصلی‌تان چطور بود؟
بسیار ارتباط خوبی با یکدیگر داشتیم. من هم ‌اسم پدر ایشان هستم و از این جهت توانستیم ارتباطی را که باید ایجاد کنیم. شهاب حسینی بسیار جوان با استعداد و هوشمندی است و بسیار هم خوب توانسته از عهده نقشش برآید.

 

فکر می‌کنید به تصویر کشیدن زندگی چنین شهیدانی چقدر برای مخاطبان مفید و جذاب است؟
جدا از همه شعارها، این کار بسیار مفید است. ما باید از این افراد بیاموزیم و به زندگی آنها عمیق‌تر نگاه کنیم، چون این شخصیت‌ها نه‌تنها تکرار نمی‌شوند، بلکه می‌توانند برای نسل‌های آینده الگو نیز باشند. البته باید روایت نمایشی آنها را با نگاه امروز سینما و تلویزیون نشان دهیم تا با سلیقه مخاطبان یکسو باشد. اگر این اتفاق افتاد کار، پرمخاطب خواهد شد و در عین حال جذابیت‌های لازم را هم خواهد داشت.

فخرالدین صدیق شریف بازی‌تان در این سریال چقدر طول کشید؟
حدود ۲ ماه؛ قسمت‌های اعظم این کار در شهرستان قزوین تصویربرداری می‌شد و از این نظر هماهنگی‌ها زمان می‌برد.

شوق پرواز در پرونده هنری شما چه جایگاهی دارد؟
ازجمله کارهای خوب من است و راضی هستم و از آن به عنوان یک خاطره خوب یاد خواهم کرد. بخصوص این که افتخار داشتم در این سریال کنار هنرمندان بزرگ کشورم ایفای نقش کنم و خیلی زود توانستم با تار و پود این کار گره بخورم.

آقای صدیق‌شریف! چرا کمتر در نقش منفی ظاهر می‌شوید؟
دلیل خاصی ندارد. برای من نقش منفی یا مثبت، فرقی ندارد. چه‌بسا بازی در نقش‌های منفی توانایی بیشتری می‌خواهد و فضای کار بیشتری هم دارد. به هر حال اگر پیشنهاد خوبی در این زمینه داشته باشم حتما می‌پذیرم.

فکر می‌کنم چهره و لحن صدایتان و البته آرامشی که همیشه در شما وجود دارد بیشتر باعث شده تهیه‌کنندگان و کارگردانان و مخاطبانتان شما را در نقش‌های مثبت بپذیرند. در این مورد چه نظری دارید؟
البته این مساله لطف شماست و فکر می‌کنم تا حد زیادی نظرتان درست است.

از روندی که تا امروز در کارتان طی کرده‌اید راضی هستید؟
اگر بگویم نه، دروغ نگفته‌ام. فکر می‌کنم خیلی از کسانی که در عرصه هنر فعالیت می‌کنند شاید بیشتر اوقات نتوانسته‌اند بخشی از استعدادشان را نشان بدهند. بعضی وقت‌ها کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها نمی‌خواهند ریسک کنند و این غلط است. بازیگر باید همه نقش‌ها را بازی کند. می‌توانستم در هر دو نقش این قالب را بشکنم، اما در هر صورت نتوانسته‌ام به آن چیزهایی که در ذهنم داشتم، برسم.

آقای فخرالدین صدیق شریف فکر می‌کنید باید پیش از رفتن جلوی دوربین به نقش رسید یا پس از آن؟
اگر از پیش این اتفاق بیفتد بهتر است، چون در غیر این صورت شخصیت آن طور که باید پیدا نشده و غیرقابل باور می‌شود. البته خیلی از بازیگران در حین اجرای نقش‌شان مقابل دوربین آن را کامل می‌کنند.

در بازیگری به «حس» اعتقاد بیشتری دارید یا «تکنیک»؟
به نظرم هر دو مکمل یکدیگر هستند و هر کدام از آنها به تنهایی نمی‌توانند جواب مثبت بدهند.

پایان مصاحبه با شما…
امیدوارم توانسته باشم طی سال‌ها فعالیت در عرصه هنر، دینم را به مخاطبان ادا کرده و خاطره‌ای خوش برای آنها پس از رفتنم از این دنیا به جا گذاشته باشم.
717 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin اخبار روز , فرهنگ و هنر بدون نظر

 

نیکلاس کیج خون آشام

نیکلاس کیج خون آشام

«جک مورد» مجموعه داری اهل سیاتل ادعا کرده است این تصویر را در میان سایر تصاویری پیدا کرده که صحت شان توسط کارشناسان تایید شده است. این تصویر در آلبومی قدیمی پیدا شده که…..

یکی از کاربران سایت eBay مدعی است مدرکی دارد که نشان می‌دهد نیکلاس کیج، فناناپذیر است. این مدرک عکسی ۱۰ در ۶٫۵ سانتی متری است که مردی را در سال‌های ۱۸۷۰ نشان می‌دهد که دقیقا شبیه این هنرپیشه ۴۷ ساله هالیوودی است.
این فروشنده که قیمت یک میلیون دلار را برای این عکس تعیین کرده می‌گوید این تصویر ۱۰۰درصد اصل است و از مردی گرفته شده که در دوران جنگ داخلی بریستول ایالت تنسی زندگی می‌کرده.
نیکلاس کیج خون آشام
«جک مورد» مجموعه داری اهل سیاتل ادعا کرده است این تصویر را در میان سایر تصاویری پیدا کرده که صحت شان توسط کارشناسان تایید شده است. این تصویر در آلبومی قدیمی پیدا شده که پر از عکس‌های دوران جنگ داخلی آمریکاست اما هنوز هویت مرد شبیه نیکلاس کیج مشخص نشده است.
نیکلاس کیج
تا این لحظه واکنش کاربران اینترنت در eBay جالب بوده اما خیلی‌ها اعلام کرده‌اند پول کافی برای خریدن این عکس را ندارند. در توضیح این آیتم نوشته شده: «نیکلاس کیج خون‌آشام است/ عکس در سال ۱۸۷۰٫»
فروشنده درباره نیکلاس کیج به شوخی نوشته کیج هر ۷۵ سال یک‌بار مثل خون آشام‌ها خودش را بازسازی می‌کند و ممکن است دوره بعد وارد دنیای سیاست بشود.
نیکلاس کیج خون آشام در ۷ ژانویه ۱۹۶۴ با نام «نیکلاس کیم کاپولا» در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمده‌است. پدرش آوگوست کاپولا پروفسور ادبیات و مادرش جوی فوگلزانگ آلمانی و عمویش فرانسیس فورد کاپولا کارگردان سه گانه پدر خوانده بود.
نیکلاس کیج خون آشام در اوایل دوران پیشرفت شغلی خود نام خانوادگی خود را تغییر داد تا بتواند شهرت خود را جدا از خانواده کسب کند. او دو بار نامزد اسکار شده‌است.
676 views بار ۲۹ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سینما بدون نظر

نیکول اوانجلین لیلی

نیکول اوانجلین لیلی

نیکول اوانجلین لیلی با اشاره به موارد و نکات مهمی از جمله راهنمایی‌های موثر فیلمساز و ارتباط حسی با دیگر بازیگران که در حین ایفای نقش در آثار سینمایی می‌توان کشف کرد، گفت….

نیکول اوانجلین لیلی  بازیگر نقش کیت در سریال لاست در حین ایفای نقش در فیلم  هابیت گفت: با هر فیلم خودمان را تربیت می کنیم.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «اوانجلین لیلی» با اشاره به موارد و نکات مهمی از جمله راهنمایی‌های موثر فیلمساز و ارتباط حسی با دیگر بازیگران که در حین ایفای نقش در آثار سینمایی می‌توان کشف کرد، گفت: البته قبل از اجرای نقش هم به پیش داشته‌هایی از جمله گفتگو و همنشینی با بسیاری از مردم برای ارائه بهتر نقش‌ام توجه داشته‌ام.
«پیتر جکسون» ساخت فیلم «هابیت» را از پنج ماه گذشته در نیوزلند آغاز کرد که این فیلم دو قسمتی را برای نمایش در دسامبر ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی آماده خواهد کرد.
به گزارش دیجیتال اسپای، «پیتر جکسون» هفته گذشته میلادی نیز اعلام کرد، «دین اوگورمن» در فیلم جدیدش به جای «راب کازینسکی» ایفای نقش می‌کند.
این کارگردان برنده‌ی جایزه‌ی اسکار گفته است، که نقش «فیلی» را به «اوگورمن» – بازیگری نه‌چندان مشهوری که در درام کمدی «جانسون‌های قادر» بازی کرده است، می‌سپرد.
«کازینسکی» به دلیل بروز اختلالاتی در وضعیت سلامتی‌اش از بازی در این پروژه، که به اقتباس از رمانی از «ج. آر.آر. تولکین» ساخته می‌شود، کناره‌گیری کرد.
«جکسون» همچنین اعلام کرده است که «لی پیس» هم نقش «شاه ترندویل» را بازی می‌کند.
فیلم «هابیت» پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان خواهد بود که بودجه‌ آن بالغ بر ‌۵۰۰ میلیون دلار برآورد و چنانچه این فیلم با چنین هزینه خیره‌کننده‌ای ساخته شود، عنوان پرخرج‌ترین پروژه فیلم تاریخ سینمای جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
پیش از این فیلم «دزدان دریایی کارائیب؛ در انتهای جهان» در سال ۲۰۰۷ با بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری این رکورد را در اختیار داشت.
ساخت این پروژه سینمایی بعد از جنجال‌های به‌وجود آمده میان اتحادیه بازیگران نیوزلند و «پیتر جکسون »، متوقف شد و این اتحادیه در اعتراض به این‌که بازیگری از این کشور در فیلم جدید «پیتر جکسون» حضور ندارد، خواستار تحریم این فیلم از سوی بازیگران استرالیایی حاضر در این پروژه شده بود.
اما پس از آنکه «جکسون» در نامه‌ی سرگشاده‌ای تهدید کرد این پروژه را به کشور دیگری در شرق اروپا منتقل خواهد کرد، نخست‌وزیر نیوزلند وارد ماجرا شد و حمایت قاطع خود را از این پروژه اعلام کرد.
کمپانی «برادران وارنر» اعلام کرد: فیلم دو قسمتی «هابیت» براساس رمان معروف «جی.آر تالکین» و به کارگردانی «پیتر جکسون» مقابل دوربین خواهد رفت.
«پیتر جکسون»، «مارتین فریمن» را برای نقش اول فیلم جدیدش انتخاب کرد. از دیگر بازیگران این پروژه‌ فیلم می‌توان به «کیت بلانشت»، «لی پایک»،«اورلندو بلوم»، «الیجاه وود»، «جان کالن»، «استفن هانتر» و «مارک هادلو» اشاره کرد.
داستان فیلم «هابیت» در دنیایی روی می‌دهد که پر از جادوگرها و کوتوله‌هایی به‌نام «هابیت» است. «بیلبو باگینز» شخصیت اصلی داستان، یکی از این هابیت‌هاست که حلقه قدرت را از «گالم» می‌گیرد. هابیت‌ها گونه‌ای از موجودات تخیلی در رمان «ارباب حلقه‌ها» هستند.
«پیتر جکسون» ۴۹ ساله کارگردان، تهیه‌کننده، بازیگر و فیلم‌نامه‌نویس نیوزیلندی است که بیشتر به‌ دلیل ساخت سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» شهرت یافته است. وی همچنین به‌خاطر بازسازی «کینگ کنگ» در سال ۲۰۰۵ و تهیه‌کنندگی «ناحیه ۹» مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. ساخت فیلم «ارباب حلقه‌ها» توسط «پیتر جکسون» در نیوزلند که فروش سه میلیارد دلاری به همراه داشت، موجب رشد صنعت گردشگری و سینما در این کشور شد.
نیکول اوانجلین لیلی قبل از درخشیدن در سریال لاست از سال ۲۰۰۴ شغلهای دیگری مثل مهمانداری هواپیما و گارسونی در رستوران را تجربه کرده است. او برای اینکه خرج تحصیلش را در دانشگاه درآورد در آگهی‌های تجاری تلویزیون و حرفه مد نیز ظاهر شده است.
او همچنین در برنامه «روز داوری» و در سال ۲۰۰۳ نقش کوچکی در فیلم «فِردی علیه جیسون» داشت و در این فیلم او تنها در یک صحنه به عنوان یک دختر دبیرستانی که به کمد تکیه داده است دیده شد و همچنین در چند اپیزود سریال Smallville . علاوه بر این او یک بار هم در سریال ماورایی شبکه abc به نام «بیمارستان پادشاهی» در سال ۲۰۰۴ به عنوان میهمان حاضر شد .
به هر حال اولین باری که او در نقش اصلی یک فیلم ظاهر می‌شد سریال لاست بود. او بازیگری را در آموزشگاه بازیگران یلتون از «دیوید پالفی» کارگردان و نویسنده آموزش دید. استعداد بازیگری او را هم اولین بار مباشر «جف پالفی» کشف کرده و او را به کلاسهای بازیگری معرفی کرد و بالاخره او زمینه موفقیت لیلی را در سریال لاست به وجود آورد.
وقتی که که قرار بازی در نقش کیت بسته شد بزرگترین دغدغه لیلی تهیه ویزای کار برای ورود به آمریکا بود. بعد از گذشت چند روز و به خاطر اینکه خبری از ویزا نبود کارگردانان از روی لجبازی و ناراحتی از ۲۰ نفر دیگر هم برای نقش کیت تست گرفتند. تا اینکه بالاخره ویزای لیلی آماده شد و با یک روز تاخیر خودش را به صحنه فیلمبرداری رساند.
دستمزد او در سال ۲۰۰۴ برای لاست ۸۰،۰۰۰ دلار در هر اپیزود بود. به دلیل بازی خوب او در این نقش سال ۲۰۰۴، از سوی هفته نامه اینترتینمنت به عنوان یکی از بازیگران پدیده سال انتخاب شد و در ۱۴ دسامبر سال ۲۰۰۶ نیکول اوانجلین لیلی نامزد بازیگر نقش اول زن برای جایزه گلدن گلوب شد.
لیلی بعد از تمام شدن بازیگری اش در لاست اعلام کرد که می‌خواهد بازیگری را کنار گذاشته و دنبال کارهای بشردوستانه برود؛ باوجود این بازگشتش به تلویزیون را در آینده غیرممکن نمی‌بیند.