آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

591 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

تجاوز گروهی به زنان این بار در توابع کاشمر
خبرآنلاین نوشت : پس از انتشار جرئیات فاجعه تجاوز گروهی به جمعی از زنان در خمینی شهر اصفهان، این بار خبر از تجاوز گروهی دیگری در روستای قوژد (ghoojd) از توابع کاشمر واقع در استان خراسان رضوی می رسد. گفته می شود در این ماجرا، بیش از ۱۰ نفر به زنی در اراضی اطراف روستای قوژد از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر، به صورت گروهی، تجاوز به عنف کرده اند.

به گفته ضابطان قضایی این شهرستان، هم اکنون بیش از ۱۰ نفر از متجاوزان، در زندان وکیل آباد مشهد، در بازداشت به سر می برند و قاسم یعقوبی، امام جمعه این شهر نیز روز گذشته، از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، درباره روند رسیدگی به این پرونده، انتقاد کرده است. امام جمعه کاشمر و نماینده ولی فقیه در این شهر در خطبه های نماز جمعه دیروز خود گفت: “تجاوزات دسته جمعی و سازماندهی شده به نوامیس مردم در شهر دارالمومنین مایه تأسف است .”

خباز، نماینده این شهرستان نیز در گفتگو با خبرآنلاین از وقوع تجاوز جمعی در یکی از روستاهای حوزه انتخابیه خود خبر داد و به ذکر این توضیح کلی بسنده کرد که :”جزئیات این تجاوز را نپرسیده ام و در جریان موضوع نیستم.”

فاجعه روستای قوژد

هر چند هیچ یک از مسئولان شهرستان کاشمر حاضر به اطلاع رسانی دقیق در این باره نیستند و تنها به ذکر جملات کلی در بیان این جرم، اکتفا می کنند، ولی یکی از ضابطان قضایی سپاه پاسداران، در گفتگو با خبرآنلاین، جزئیات پرونده روستای قوژد را بیان می کند.

مصطفی قریشی می گوید: “یک ماه و نیم پیش، مردم روستای قوژد در تماس تلفنی با ضابطان قضایی، خبر از یک تجاوز جمعی در اراضی اطراف این روستا به یکی از زنان اهل روستا می دهند. نیروهای بسیج به محل اعزام می شوند و تعدادی از متهمان را بازداشت و به کلانتری مربوطه ارجاع می دهند. ولی به دلیل اینکه فرد مورد تجاوز، توسط متجاوزان از محل، دور شده بود، شاکی خصوصی حضور نداشت و به همین دلیل، اراذل و اوباش دستگیر شده، آزاد می شوند.”

هر چند وی از برخورد مقامات قضایی با نیروهای بسیج به دلیل آنچه “فقدان شاکی خصوصی در پرونده” گفته شد، خبر داد، اما در تشریح نحوه دستگیری مجدد متجاوزان توضیح می دهد: “پس از یکی دو روز و درمان خانم مورد تجاوز، وی با مراجعه به دادسرا، طرح شکایت می کند و به دلیل اینکه پرونده مربوط به شکایت “تجاوز به عنف” بوده، در صلاحیت دادگاه کیفری استان در مشهد قرار می گیرد. با هماهنگی دادستان استان، اکیپی از نیروی انتظامی، وارد روستای قوژد می شود و تعدادی از متهمان را دستگیر و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل می کند.”

گفته می شود بیش از ۱۵ نفر از متجاوزان در بازداشت به سر می بردند که تعدادی از آنها آزاد شده اند. مظلومی دادستان کاشمر حاضر نشد به خبرآنلاین درباره جزئیات این پرونده، چیزی بگوید و به ذکر این نکته بسنده کرد که : “پرونده در اختیار دادستانی استان است و قرار شده از طریق اداره کل روابط عمومی استان، اطلاع رسانی شود.”

گلایه های امام جمعه

شاید به دلیل آزادسازی ابتدای وقوع جرم و پس از آن، دستگیری مجدد متهمان و گذشت بیش از یک ماه از دستگیری این افراد است که قاسم یعقوبی، امام جمعه کاشمر این چنین به نیروی انتظامی و قوه قضائیه، از تریبون نماز جمعه انتقاد می کند: “دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید به موقع وارد عمل شوند زیرا اگر مردم ببینند دستگاه قضا و نیروی انتظامی توان و فرصت این کار را ندارند خود وارد عمل خواهند شد. ”

وی با اشاره به اینکه اگر مردم ببینند در روز روشن به ناموسشان تجاوز می‌شود و کسی نیست که برخود کند، افزود: “در این شرایط هرج و مرج به وجود می آید که اثرات آن بدتر است .”

یعقوبی در نماز جمعه گذشته کاشمر گفته است : “کسانی که به صورت گروهی ، سازماندهی شده و با سلاح به نوامیس مردم تجاوز می‌کنند مصداق روشن مفسد فی‌الارض هستند .”

امام جمعه کاشمر، مجددا گلایه های خود را از دستگاه قضایی مطرح کرد: “هنوز هیچ کاری برای پرونده نشده و نظرم، همان است که در نماز جمعه گفتم.”

در روزهای اخیر، اخباری از تجاوز جمعی اراذل و اوباش به مردم، در کشور منتشر شده. در آخرین این موارد، گروهی از اراذل خمینی شهر به باغی در حومه این شهر حمله کردند و با بستن دست مردان، به صورت گروهی، زنان را مورد اذیت و آزار قرار دادند. در این پرونده، ۱۲ متهم مورد شناسایی قرار گرفته اند که با اقدام پلیس، ۸ تن دستگیر شده و بقیه، فراری هستند.

مرگ عجیب یک ستاره
ماهواره سوئیفت در صورت فلکی اژدها پرتو درخشان گامایی را مشاهده کرده که نشان دهنده دریده شدن و نابودی ستاره ای در فاصله ۳.۸ میلیارد سال نوری است.

به نقل از مهر؛ دانشمندان موفق به مشاهده بلعیده شدن و دریده شدن یک ستاره توسط سیاهچاله ای عظیم بودند. پرتو قدرتمندی از انرژی که در فاصله ۳.۸ میلیارد سال نوری تابیده شده است آخرین نشانه های حیات این ستاره رو به مرگ بوده است.

اخترشناسان در ابتدا این پرتو را یک پرتو گامایی معمولی پنداشتند که در نتیجه فروپاشی یک ستاره به وجود آمده است، اما بررسی های نزدیک تر نشان داد پدیده ای جالب توجه تر در حال وقوع است. این فوران پرانرژی توسط ستاره ای به اندازه خورشید ایجاد شده است که در حال بلعیده شدن توسط یک سیاهچاله با جرمی میلیونها برابر بیشتر از خورشید است.

 

عکس

 

تصویری شبیه سازی شده از ستاره در حال بلعیده شدن

به نظر می آید این رویداد که به Sw۱۶۴۴+۵۷ شهرت دارد از مرکز کهکشانی در فاصله چهار میلیارد سال نوری نشات گرفته است. محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی می گویند این انفجار حجم قابل توجهی انرژی در دوره ای طولانی مدت ایجاد کرده است و این رویداد برای دو ماه و نیم دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

این به آن دلیل است که سیاهچاله ستاره را از هم دریده و جرم ستاره مانند یک گرداب به درون سیاهچاله کشیده می شود که این فرایند گردابی از حجم زیادی انرژی به فضا آزاد می کند.

بر اساس گزارش تلگراف، به گفته محققان بهترین توضیح برای این رویداد که بتواند با ابعاد، شدت و زمان آن همخوانی داشته باشد این است که سیاهی عظیمی که در مرکز کهکشان قرار دارد ستاره را به سوی خود کشانده و ستاره را به واسطه شکست کشندی نابود کرده است. نتیجه این رویداد ایجاد دو فوران است که یکی از آنها مستقیم به سوی زمین بوده است.

606 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin بیوگرافی اشخاص , تفریحی و سرگرمی بدون نظر

بهترین گل هایم را با پاس های کریمی زده ام
عکس

وحید هاشمیان بدون تردید از «خاص‌ترین» فوتبالیست‌های تاریخ ماست. بازیکنی که بدون پشتوانه ملی و حضور در قرمز و آبی راهی بوندس‌لیگا شد و یازده سال در فوتبال تمام حرفه‌ای ژرمن‌ها دوام آورد.

به پیراهن بایرن‌مونیخ رسید و تیم‌ملی را با گل‌هایش به جام‌جهانی ۲۰۰۶ برد و در بازگشت به ایران هم با پرسپولیس فاتح جام‌حذفی شد.

اما تنها دلایل فنی و کارنامه برجسته هاشمیان ملاک خاص بودن او نیست. در فوتبال ما چهره‌هایی مثل اوکه رُک و صادقانه حرف می‌زنند و به خاطر منافع شخصی پای روی اصول نمی‌گذارند، در اقلیت قرار‌گرفته و شاید مثل هاشمیان تا چند دهه دیگر هم نیاید. وحید عصر دیروز ساعاتی مهمان ما بود.

بدون مقدمه حرف‌هایشان را بخوانید:
*فصل قبل بر سر یک دوراهی بزرگ قرار گرفتی؛ اینکه در آلمان بمانی و دنبال کلاس‌های مربیگری بروی یا برگردی ایران و بازی کنی. تو دومی را برگزیدی، الان پشیمان نیستی؟ چطور و چرا پرسپولیس را انتخاب کردی و این شش ماه چگونه سپری شد؟
قرارداد من با بوخوم دو ساله بود و من می‌توانستم امسال هم در این تیم بمانم اما دوست داشتم فقط در لیگ یک بوندس‌لیگا بازی کنم. ما شرایط بدی نداشتیم اما در ۱۳ بازی پایانی آن فصل فقط یک مساوی گرفتیم و تیم به لیگ ۲ سقوط کرد. من وقتی ۲۳ ساله بودم یک بار با همین بوخوم لیگ ۲ را تجربه کرده بودم ولی دیگر شرایط سنی‌ام اجازه نمی‌داد و ضمناً یک برآورد شخصی داشتم که مانع از بازی در لیگ ۲ بوندس‌لیگا می‌شد.
*چه برآوردی؟
در بوندس‌لیگا بوخوم و آرمینیا بیله‌فلد مشهور به آسانسور هستند. تیم‌هایی که مدام بین لیگ یک و دو در حال رفت و آمد هستند و هر وقت سقوط کرده‌اند بلافاصله و پس از یک فصل دوباره به بوندس‌لیگای یک برگشته‌اند. وقتی تیم سقوط کرد، من قرارداد داشتم ولی دیدم مربی دارد تیمی ضعیف می‌بندد و حاشیه‌های تیم هم زیاد شده. احساس کردم با این شرایط بوخوم نمی‌تواند برگردد و دیدید که پیش‌بینی من هم درست از آب درآمد و بوخوم در پلی‌آف مغلوب گلادباخ شد و درلیگ ۲ ماند.
*وقتی از بوخوم جدا شدی شرایط سختی را برای خودت گذاشتی، یا بوندس‌لیگای یک و یا لیگ‌برتر ایران، آن هم تهران. چرا؟
چون شرایط سنی‌ام دیگر طوری نبود که بخواهم اسباب‌کشی کنم و به یک شهر و کشور جدید بروم و دوباره از اول همه چیز را شروع کنم. من پیشنهادات استرالیا و اتریش را رد کردم، در خود بوندس‌لیگای یک هم شرایطم خیلی سخت شد چون جام‌جهانی ۲۰۱۰ برگزار و باشگاه‌ها به سراغ استعداد‌های جوان ۲۰ – ۲۲ ساله رفتند.
*انگیزه مالی نداشتید؟
مسلم است که شرایط بوندس‌لیگا یک از هر نظر بهتر از ۲ است. چه زمین و امکانات و چه مالی اما من در ۳۵ سالگی دیگر فقط دنبال فوتبال و پول نبودم. حالا می‌خواهم بیشتر از زندگی لذت ببرم، همین که بعد تمرین چند تا از دوستانم را ببینم و با هم شام برویم بیرون و گپی بزنیم. شاید اگر ۲۰ ساله بودم استرالیا که هیچ، به چین هم می‌رفتم و به پول قرارداد هم فکر می‌کردم اما در سن من دیگر پول انگیزه اصلی نبود.
*از ابتدای لیگ دهم پیشنهادات مختلفی از تیم‌های لیگ‌برتر داشتی؟
من خودم کارم را سخت کرده بودم، در ایران هم نمی‌توانستم شهرستان بروم و به همین دلیل فقط تیم‌های تهرانی ماندند. از پیکان و صبا پیشنهاداتی رسید ولی جدی نشد، تراکتور‌سازی هم صحبتی کرد ولی بعد ظاهراً خودشان با کمبود جا در لیست مواجه شدند. در آن موقع هنوز به بوندس‌لیگا یک هم چشم داشتم، یادم هست فرایبورگ بود که یک مهاجم ۲۰ ساله کره‌ای یا ژاپنی را گرفت و بالاخره نشد تا نیم‌فصل. در نیم‌فصل وقتی سرپرست پرسپولیس تماس گرفت که آقای دایی روی شما نظر دارد و من هم دیدم پرسپولیس تیمی ریشه‌دار و محبوب است و شرایط خوب بود، قبول کردم.
*در بازگشت به ایران فوتبال چقدر تغییر کرده بود؟
سال ۷۷ که من رفتم تازه داشتیم از فوتبال آماتور به سمت نیمه‌ حرفه‌ای می‌رفتیم و وقتی برگشتم از نیمه‌حرفه‌ای به سمت تمام حرفه‌ای در حرکت بودیم. الان تیم‌ها از نظر امکانات و شرایط پیشرفت خوبی کرده‌اند.
*ولی قابل مقایسه با آلمان نیست! نترسیدی به مشکل بخوری؟
نه چون وقتی رفتم به مراتب شرایط بدتری داشتیم و با این فضا بیگانه نبودم.
*پرسپولیس را چطور دیدی؟
زمان ما در پاس، تیم‌های بزرگ دسته‌بندی داشتند و باند‌بازی بیداد می‌کرد ولی در این پرسپولیس همه با هم دوست بودند و به‌‌شخصه دوستان خوبی پیدا کردم. جو تیم سالم بود و هر روز با احساس خوبی سر تمرین می‌رفتم.
*اما می‌گویند با ورود پول فضای تیم‌ها خراب شده و دوستی‌ها رنگ باخته؟
بله، پول زیاد مشکلاتی را برای ما آورده که حاشیه‌های زیاد و فراموش شدن تعصب‌ها و دوستی‌ها و ورود دلال‌ها به عرصه، از نمونه آنهاست ولی من شخصاً در پرسپولیس جو خوبی دیدم و ضمناً داریم به سمت حرفه‌ای‌گری می‌رویم.
*در پرسپولیس خوب شروع نکردی و در جام‌حذفی بهتر از لیگ‌ بودی. چرا؟
من اواخر فصل بدنسازی نیم‌فصل به تیم پیوستم و چون شش ماه قبل هم بازی نکرده بودم، در شرایط مسابقه نبودم. البته نه اینکه اضافه‌وزن داشته باشم، من در آلمان تمریناتم را مرتب و مداوم دنبال می‌کردم ولی در شرایط مسابقه نبودم و همین که با پرسپولیس شروع کردم مصدوم شدم. پس از چند هفته بهبود یافته و مقابل فولاد خوب بازی کردم اما دوباره سر بازی الاتحاد عضله‌ام کش آمد و دوباره مصدوم شدم. رفت تا دربی، بعد مقابل ازبکستان خوب بودم ولی بدنم خالی کرد چون بدنسازی نداشتم. فشار بازی‌ها هم زیاد بود و چهار روز یک بار مسابقه داشتیم. رفته‌رفته به آمادگی ۸۰ درصد رسیدم و مقابل ذوب‌آهن گل زدم، برابر استیل‌آذین هم خوب بودم که دیگر لیگ تمام شد. وقتی پرسپولیس وارد جام‌حذفی شد تازه من به هماهنگی با سایرین رسیده و در ترکیب جا افتاده بودم. می‌دانید که برای موفقیت در یک تیم فقط آمادگی جسمانی کافی نیست و باید با سایرین هم هماهنگ شوید و من با شروع جام‌حذفی به آمادگی جسمی و هماهنگی رسیدم که خوشبختانه قهرمان شدیم.
*برای فصل بعد چه، مذاکره‌ کرده‌اید؟
خیر، اولویتم پرسپولیس است ولی همه چیز بستگی به شرایط دارد.
*اگر پیشنهاد خارجی برسد چه، قبول می‌کنید؟
نه دیگر از سن من گذشته، یازده سال در محیط خشک و پادگانی آلمان فوتبال بازی کردم و دیگر کافی است. زندگی در این یازده سال فقط تمرین بود و مسابقه! آنجا همه چیز برایت فراهم است، زمین و تمرین و استخر و بدنسازی و فیزیوتراپی و… برنامه تمرینات و اردو‌ها و مسابقات هم معلوم است و سر ماه هم پول به حسابت می‌آید، دیگر دغدغه‌ای جز فوتبال نداری.
*پیش آمده که تیمی در آلمان سر موعد پول قرارداد بازیکن را ندهد؟
خیر، آنجا مسلم است که منافع مالی بایرن مونیخ با مثلاً بیله‌فلد متفاوت است و بایرن پول بیشتری می‌دهد ولی حتی تیم‌های لیگ چهار و پنج آنها هم کاملاً حرفه‌ای هستند. یعنی هم زمین تمرین و سالن و امکانات دارند و هم طبق قرارداد پول‌ها را سر ماه می‌دهند. حالا هرچه قرارداد شما باشد با پاداش و آنچه شرط کرده‌اید. در آلمان هر تیم قبل از شروع فصل موظف است رقمی را در حسابش به فدراسیون اعلام کند و بعد مطابق با پولش بازیکن و مربی بگیرد نه اینکه بروی ستاره بخری و چک بدهی، بعد چک‌ها برگشت بخورد! اگر هم تیمی اول فصل بودجه نداشت به دسته پایین‌تر می‌رود.
*در آلمان دلال هم داشتید؟
به این معنای ایران نه، آنجا مدیر برنامه‌ها می‌رونددانشگاه و درس می‌خوانند و از صافی‌های مختلف عبور و پس از موفقیت در آزمون‌ها مدرک و اجازه کار می‌گیرند. بعد هم ده‌درصد از قرارداد انتقال یک بازیکن را از باشگاه می‌گیرند، نه از خود بازیکن و تمام کارهای بازیکن را هم انجام می‌دهند.
*اگر یکی از بازیکن پول گرفت چه؟
اگر بفهمند مادام‌العمر محروم می‌شود.
*روزهای تلخ و شیرینی در آلمان داشتی، روزهایی که فدراسیون کشورت علیه تو بود!
آن ماجرا خودش داستانی است، درست می‌دانید از کجا شروع شد؟
*نه، خودت بگو!
من برای اولین بار به تیم‌ملی دعوت شدم و در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ در بازی اول دو گل به قزاقستان و در بازی دوم یک گل به لائوس زدم ولی سپس تا روز آخر به نیمکت تبعید شدم! این قصه فقط در ایران اتفاق می‌افتد و خیلی‌ها همین سرنوشت را داشتند که در ایران فنا شدند ولی من شانس آوردم به آلمان رفتم. بعد از دو سال، برای بازی‌های آسیایی بوسان تیم می‌توانست سه بازیکن بزرگسال ببرد و از روز اول همه می‌دانستند این سه نفر چه کسانی هستند ولی می‌آمدند بازیکن را از باشگاه و کارش می‌انداختند و الکی در بازی‌های دوستانه دعوتش می‌کردند. یادم نیست برای بازی با نیوزلند یا کجا بود که نوبت به من رسید. من به آقای دانشور، دبیرکل وقت فدراسیون گفتم شما نفراتتان را انتخاب کرده‌اید، اجازه بدهید من در آلمان بمانم و برای موقعیتم در ترکیب بجنگم. ایشان هم در ظاهر گفت باشد تو نیا اما در عمل …
*نامه نوشتند تا محروم شوی!
همان موقع منیجر من گفت برو یک نامه کتبی از فدراسیون ایران بگیر تا فردا برایت مشکلی درست نکنند. من گفتم مگر چه می‌کنند؟ درست چهل روز گذشت و باشگاه صدایم کرد ایران به فیفا و فدراسیون آلمان شکایت کرده و اگر نتوانی رضایت بگیری، قراردادت را فسخ می‌کنیم و پولی هم به تو نمی‌دهیم! طبق قانون فیفا فدراسیون‌ها می‌توانند به بهانه تمرد از دعوت بازیکن به تیم‌ملی، او را از مسابقات باشگاهی محروم کنند و من مجبور شدم کلی بدبختی بکشم.
*دادکان مشکلت را حل کرد؟
بله، خدا خواست و آقای فراهانی از فدراسیون رفت و دادکان آمد. من هم مشکلم را گفتم و او هم نامه را از فیفا و آلمان پس گرفت اما این تجربه برایم درس عبرتی شد تا نامه خداحافظی از تیم‌ملی را کتبی بنویسم و به فیفا و فدراسیون فوتبال آلمان بدهم. وقتی شما کتبی خداحافظی کنی، دیگر فدراسیون نمی‌تواند بهانه تمرد بیاورد و همین شد که تهدید آقایان بعدها نتیجه نداشت!
*وقتی بازیکن بایرن شدی و نمی‌آمدی!
(می‌خندد) آنها مرا اذیت کردند و حالا نوبت من بود! هیچ‌کس در مملکت غریب کمکی به من نکرد و خودم تک و تنها زحمت کشیدم تا به بایرن برسم،‌ تازه آقایان داشتند بدبختم هم می‌کردند. تصور کن، نه فقط کمکی به تو نکنند بلکه به آلمانی‌ها بنویسند که این را اخراج کنید! این درد را چطور تحمل می‌کنید؟ وقتی همان آقای دانشور نامه دعوت فرستاد و من نیامدم، آقایان رفتند در تلویزیون و به‌جای اینکه بگویند در حق وحید اشتباه و خطا کردیم، تهدید کردند محرومم می‌کنند! خبر نداشتند من به فیفا نامه داده‌ام و نمی‌توانند هیچ کاری بکنند. تا اینکه خود آقای دادکان آمد و در آلمان صحبت کردیم.
*بعدها آقای دانشور را ندیدی؟
چرا و جالب اینکه ایشان در سفر کره‌شمالی آمد و گفت: از دست من ناراحت نشو، من دخالتی در آن قضیه نداشتم در حالی که من نامه ایشان را با مهر و امضایش که به فیفا و آلمان نوشته؛‌ هاشمیان را محروم کنید، هنوز دارم!
*برگشتی و ایران را با گل‌هایت به جام‌جهانی ۲۰۰۶ بردی!
آرزوی هر ورزشکاری حضور در تیم‌ملی است ولی من چنان خاطره بدی از تیم‌ملی داشتم که نگو. ماجراهای دوره فراهانی هم بود ولی باز هم دادکان مرا قانع کرد که گذشته را فراموش و دوباره برای کشورم خدمت کنم.
*وقتی به گذشته می‌نگری، چه می‌بینی؟
فقط خاطره. از همه ما فقط خاطره می‌ماند و یک اسم که تازه در ایران زود هم فراموش می‌شود. به ناصر حجازی نگاه کنید،‌ آخر کار همه ما همین است.
*می‌توانستی در بایرن مونیخ موفق‌تر هم باشی.
بله، ولی یک‌سری عوامل مانع بود. زمانی که بایرن مرا خواست،‌ اوتمار هیتسفلد مربی بود و برنامه‌اش این بود که روی ماکای را در نوک بگذارد و من پشت‌سر او که سر بزنم و بجنگم. تا من قرارداد بستم، ماگات مربی شد و همه می‌دانند او با یک مهاجم بازی می‌کند و در کل فصل فقط به ۱۳، ۱۴ نفر بازی می‌دهد. دایی در بایرن خیلی فرصت داشت چون هیتسفلد از فلسفه بازی چرخشی استفاده می‌کند و به تمام نیروهایش در لیگ، جام‌حذفی،‌ اروپا و سایر میادین فرصت می‌دهد ولی ماگات گران‌ترین خرید بوندس‌لیگا «تورستن فرینگس» را آورد و یک فصل کامل روی نیمکت نشاند! او با یک مهاجم بازی می‌کرد و به جز ماکای، من و سانتاکروز و پیزارو و بقیه فقط نیمکت‌نشین بودیم. به علاوه من در همان مقطع به تیم‌ملی برگشتم و دوباره سفرها، خستگی‌ها، مصدومیت‌ها و دور بودن از تمرینات و اردوها شروع شد. اگر در دو، سه سال قبل آن خوش درخشیدم، به این دلیل بود که تمام توانم را فقط روی باشگاه می‌گذاشتم ولی در بایرن مسابقات مقدماتی جام‌جهانی شروع شد. آسیایی‌ها هم به نسبت اروپایی‌ها به خاطر بعد مسافت مشکلات بیشتری دارند. بازیکن لهستانی یا هلندی دو ساعت می‌رود و برای کشورش بازی می‌کند، ما دو روز تا کره‌شمالی در هواپیما بودیم!
*اشکان دژاگه به همین دلیل نیامد؟
او بازیکن بسیار خوبی است و حرفه‌ای فکر ‌کرد. البته فصل قبل او هم گیر ماگات افتاد و حسابی افت کرد! (باخنده)
*می‌گویند آلمانی‌ها مردمی خشک و بی‌روح با زندگی ماشینی هستند. درست است؟
آنجا نظم حرف اول را در زندگی و کارشان می‌زند. به قانون احترام می‌گذارند، حالا هر چه باشد، روراست هستند و اگر ازکسی خوششان نیاید،‌ محال است تزویر کنند. اگر در خیابان کسی با ماشین به کسی بزند، اول او را به بیمارستان می‌برند و مداوا می‌کنند نه اینکه دنبال این باشند که پولدار است یا فقیر، بیمه دارد یا نه!
*چنین فرهنگی عاری از انسانیت نمی‌تواند باشد!
اگر می‌گوییم زندگی ماشینی و آدم‌آهنی، پس نباید قلب و احساسات داشته باشند در حالی که چنین نیست. آلمانی‌ها خیلی دیر با تو گرم می‌گیرند و اول همه جوانب را رعایت می‌کنند اما دوستی آنها هم مادام‌العمر است. خیلی چیزهایشان با ما فرق دارد ولی نمی‌شود گفت مردم بدی هستند. مثلاً من بعد از ده سال هنوز نمی‌دانم آپارتمان بغلی‌ام کیست. اگر برق برود، نمی‌توانم بروم دم منزل همسایه و کبریت بخواهم، مگر اینکه طرف مراکشی یا ایرانی باشد! در کل مثل ما احساساتی و بی‌انضباط نیستند و دروغ هم نمی‌گویند!
*آینده وحید هاشمیان در فوتبال!
اگر کسی سال قبل در همین زمان به من می‌گفت شرط ببندیم که تو از آلمان می‌روی پرسپولیس، اگر بردم یک میلیون بده و اگر باختم صدمیلیون می‌دهم، من شرط نمی‌بستم ولی دیدید که شد. چه کسی باور می‌کرد این همه اتفاق بیفتد؟! حالا هم معلوم نیست فردا چه می‌شود و پیش‌بینی سخت است.
*پیش‌بینی نه، برنامه خودت چیست؟
فردا (امروز) عازم آلمان هستم تا به کارهای شخصی‌ام برسم. اگر از باشگاه پرسپولیس تماس گرفتند و به توافق رسیدیم که برمی‌گردم تا تمرینات را شروع کنم وگرنه لااقل تا ۴۰ روز دیگر آلمان خواهم بود.
*تا کی فوتبال بازی می‌کنی؟ سال بعد؟
والله با این وضعی که من از جوانان لیگ دیدم، راحت تا چهار سال دیگر می‌توانم بازی کنم چه رسد به سال بعد! اما چگونه رفتن هم برایم مهم است. در همین بازی ملوان من از جوان‌ترها بیشتر دویدم ولی نمی‌خواهم آنقدر بمانم که کنارم بگذارند. بعد هم خدا بزرگ است.
*قبلاً می‌گفتی می‌خواهی مربی شوی.
الان هم می‌گویم ولی شاید سال بعد در همین زمان تصمیمم عوض شد.
* ولی عاشق مربیگری هستی!
با این چیزی که ما در ایران و لیگ‌برتر به آن می‌گوییم مربیگری، من همین الان مربی هستم! مورینیو شدن سخت است نه این مربیگری!
*آلمان کلاس مربیگری می‌روی؟
ثبت‌نام که کرده بودم ولی چند بار به تعویق انداختم. حالا هم قصدش را دارم.
*مدرک B یوفا را هم داری. می‌گویند به خاطر بازی در بایرن امکاناتی می‌دهند که…!
نه، هرگز. اتفاقاً بایرن بسیار باشگاه بی‌رحمی هم هست و آن شرایط خانوادگی که در سایر باشگاه‌ها هست و بعد از فوتبال امکاناتی می‌دهند تا مربی شوی‌، در بایرن نیست. نگاه کنید جیووانی البر را می‌آورند و سیصد تا گل برایشان می‌زند، همین که حس می‌کنند دارد سنش بالا می‌رود، او را کنار می‌گذارند و روی ماکای می‌آید. بعد تونی،‌ کلوزه، گومز و… همین سرنوشت در مورد مربیان هم هست و در کل بایرن باشگاهی است که هرگز روی احساسات تصمیم نگرفته و اشخاص و آینده آنها برایش مهم نیست.
*پس چطور B گرفتی؟
هرکس ۷ سال در بوندس‌لیگا سابقه داشت یا صد بازی در بوندس‌لیگای یک بازی کرد، می‌تواند سر کلاس B بنشیند نه اینکه مدرک B به او بدهند. من چهار سال قبل B گرفتم و در این مدت برای باطل نشدن آن (چون کار مربیگری نمی‌کنم) دوره‌‌های مخصوص را گذرانده‌ام. در مورد A هم همین است و بعد از کسب مدرک و موفقیت در امتحانات باید دوره عملی بگذرانی.
* معمولاً فوتبالیست‌های ما از رقیب خوششان نمی‌آید و به همین دلیل پیشرفت نمی‌کنند.
دقیقاً. اولین درسی که پس از ورود به آلمان می‌گیری، همین رقابت سالم و فنی است. منکر نمی‌شوم که گاهی در بازی کردن عوامل دیگر هم دخالت دارند ولی استثناست و در کل اگر تمرین و رقابت کنی، حقت را می‌گیری. من هرگز از رقابت نترسیدم و همیشه بهتر هم شده‌‌ام. در همین پرسپولیس از گلزنی نوروزی و علی‌عسگری به اندازه خودم خوشحال می‌شدم چون رقیب قوی یعنی پیشرفت بیشتر.
*حضور علی کریمی به نفع شماست؟
علی هم‌پست و رقیب من نیست، ضمناً بهترین گل‌هایم در تیم‌ملی را روی پاس‌های او به قطر، ژاپن و قزاقستان زدم. وجود علی برای هر مهاجمی غنیمت است و با حضور او در کنار محمد نوری پرسپولیس دیگر غصه پاس گل ندارد و بهترین فصل برای مهاجمان سرخ خواهد بود.
*رابطه شخصی‌ات با کریمی چطور است؟
ببینید، ما هرگز در یک باشگاه همبازی نبوده‌ایم. شما در باشگاه می‌توانی با همبازیانت رفیق شوی چون در سفر و اردو و شام و ناهار و هتل با هم هستید و رابطه ایجاد می‌شود ولی ما در این سال‌ها همیشه در اردوی ملی یکدیگر را دیده‌ایم که سه روز بوده و فرصتی برای بیرون رفتن و رفاقت نداشته‌ایم. بنابراین رابطه‌ام با او مثل بقیه و براساس احترام متقابل بوده است.
*این روزها بحث بر سر سقف قراردادها و دستمزد کلان بازیکنان و مربیان است.
باید در یک بحث به تمام جوانب دقت کرد. عمر بازی فوتبالیست محدود است و در طول ده سال همیشه این پول کلان را هم نمی‌گیرد. تازه مصدومیت و لطمات جسمی و روحی هم هست. من خودم تا ۲۱ سالگی که اولین قرارداد را بستم، چند سال تمرین و تلاش می‌کردم. یک دانشجو چهار سال درس می‌خواند و با لیسانس استخدام می‌شود و یک عمر حقوق و بازنشستگی دارد. خب یک فوتبالیست برای رسیدن به این پول کمتر از دانشجو زحمت می‌کشد؟ تازه نهایتاً ده سال پول می‌گیرد و باید مابقی عمر را با همین زندگی کند. تازه شانس هم خیلی مهم است، همه که پول کلان نمی‌گیرند. یکی ستاره ملی می‌شود و بقیه در سطح عادی می‌مانند. چرا این‌ها را کسی نمی‌بیند؟
*بالاخره نفهمیدید تکلیف مربی تیم‌تان چه شد؟ از بین این برنامه‌هایی که کاندیداها دادند، کدام‌یک بهتر است؟
من سر اصل این برنامه دادن بحث دارم. شخصاً هرگز در هیچ‌جای جهان ندیده و نشنیدم از مربی برنامه بخواهند یا برنامه بدهد! حالا چطور در ایران چنین رسمی باب شده، مثل موارد دیگرمان، من نمی‌دانم اما سوالی دارم.
*از ما؟
بله!
*بفرمایید!
مربیان ما در این برنامه‌هایشان چه می‌نویسند؟
*شما باید بهتر بدانید نه ما!
چند حالت که بیشتر ندارد. یا شما می‌نویسی این فصل قهرمان می‌شویم که دروغ است! یا می‌گویی با من سه سال قرارداد ببندید و من به ترتیب ظرف سه سال تیم را قهرمان می‌کنم و در آسیا به مقام می‌رسانم که این از آن دروغ‌تر است چون وقتی نمی‌دانی فردا چه می‌شود، چطور می‌توانی برای سه سال بعد پیش‌بینی کنی؟ تازه مگر رقبا می‌خوابند تا شما بیایی قهرمان شوی؟ اصلاً از کجا معلوم این آقای مدیر سه سال بعد خودش باشد؟! یا شما باشی و در همین تیم باشی؟!
*برنامه سه‌ساله که در واقع تضمینی است برای ابقای مربی در یک تیم و بیشتر در تیم‌های بزرگ و پولدار که مربیان حاشیه امنیت ندارند باب است!
خب این غلط است، مگر بایرن و اولی هوینس وقتی سراغ فان‌گال رفتند، از او برنامه گرفتند؟ مگر مورینیو به پرس برنامه داده؟ یا فرگوسن و ونگر برنامه یک دهه‌ای در منچستر و آرسنال دارند؟

*می‌خواهی بگویی از اساس با این برنامه دادن مخالفی؟
از اساس این کار دروغ و الکی و غلط است! من فردا مربی شوم و مدیری از من برنامه بخواهد، می‌گویم خودم برنامه‌ام!‌ اگر قبولم داری کار می‌کنم وگرنه خداحافظ! مربی فقط لیست بازیکنان مورد نیازش را به مدیر می‌دهد که چه کسی را بخرند و چه کسی را نگه دارند، اگر بگویم قهرمان می‌کنم، دروغ گفته‌ام. بگویم تاکتیک تیمم این است شما سواد فهمیدنش را نداری و اگر اردوی درازمدت دادم که هیچی معلوم نیست!‌ پس همش الکی است!

386 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

قتل دختر ۶ ساله در خانه مادربزرگ
عکس

دختر خردسال که در پی بیماری شدید روحی روانی مادرش از دو سال قبل دور از او در خانه مادربزرگ زندگی می‌کرد قربانی اختلاف‌های خانوادگی شد.

عصر یکشنبه – ۲۲ خرداد – پیکر خونین و نیمه‌جان دختر کوچولویی به نام فرناز به بیمارستانی در شرق تهران منتقل شد. تیم پزشکی با مشاهده وضعیت وخیم و خونریزی شدید دخترک بلافاصله او را به اتاق عمل منتقل کرد و تلاش برای نجات او آغاز شد. از سوی دیگر موضوع به مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ اعلام و دقایقی بعد نیز مأموران پلیس برای تحقیق در این‌باره راهی بیمارستان شدند. آنها در نخستین بررسی‌ها دریافتند دختر کوچولو از سوی عمویش هدف ضربه‌های کارد قرار گرفته است. بلافاصله تلاش برای دستگیری متهم آغاز شد، اما مأموران دریافتند وی از خانه گریخته است.

در حالی که ردیابی‌های پلیسی در این‌باره ادامه داشت، عصر سه‌شنبه – ۲۴ خرداد – با وجود تلاش پزشکان دختربچه بر اثر شدت خونریزی و جراحات وارده در بیمارستان جان باخت. با اعلام خبر قتل فرناز به دادسرای جنایی تهران، محمد شهریاری – بازپرس کشیک ویژه قتل – همراه تیمی از کارآگاهان راهی بیمارستان شدند. بلافاصله نیز بازپرس جنایی دستور ردیابی و دستگیری متهم به قتل را صادر کرد. بدین‌ترتیب ساعتی بعد متهم فراری در اطراف محل کارش شناسایی و دستگیر شد.

وی پس از انتقال به شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران ضمن اعتراف به قتل برادرزاده‌اش گفت: پدر و مادر فرناز از دو سال قبل به‌طور غیر‌رسمی از هم جدا شده بودند، مادر دختربچه به‌خاطر مشکلات شدید روحی روانی توانایی نگهداری از تنها فرزندش را نداشت، به همین خاطر برادرم همسرش را به خانه پدر و مادرش در شهرستان برد و نگهداری از فرناز هم به مادرم سپرده شد. مادرم عاشقانه فرناز را دوست داشت و او را از خود جدا نمی‌کرد. اما روز حادثه بر سر موضوعی با مادرم درگیری لفظی پیدا کردم، بعد هم از شدت عصبانیت تهدیدش کردم که نوه‌اش را خواهم برد، اما مادرم بشدت مقاومت کرد و در یک لحظه کنترلم را از دست داده و با چاقو دو ضربه به شکم و سینه بچه زدم. با دیدن بدن خونین و نیمه‌جان فرناز وحشت‌زده فرار کردم و چند روز بعد هم فهمیدم او جان سپرده است.

قاضی پرونده همزمان با صدور دستور بازداشت متهم برای رفع ابهامات پرونده و همچنین کشف انگیزه جنایت دستور تحقیق و بازجویی از پدر و مادربزرگ فرناز را صادر کرد.

410 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

پردرآمد ترین فوتبالیست جهان
اگرچه درآمد لیونل مسی نسبت به ورزشکارانی نظیر تایگر وودز و فیل میکلسن در رشته گلف کمتر است، اما بر اساس آخرین آمارها درآمد فصل گذشته او بیشر از کریس رونالدو و وین رونی، بالاترین درآمد در دنیای فوتبال بوده است.

واحد مرکزی خبر: نشریه مصور ورزشی (Sports Illustrated) در فهرستی با نام “۵۰ خوشبخت،” ‌لیونل مسی را با درآمد ۳۰٫۵ میلیون یورو پردرآمد ترین فوتبالیست حال حاضر جهان معرفی کرده است.

آرژانتینی ریزنقش که لقب بهترین فوتبالیست کره زمین را به خود اختصاص داده است بالاتراز کریستین رونالدو پرتغالی و وین رونی انگلیسی به ترتیب با ۲۷٫۱ و۲۳ میلیون یورو قرار دارد.

فهرست یاد شده بر اساس حاصل جمع دستمزد،‌حق امضا، جوایز و مبالغی که بازیکنان به هنگام حضور در افتتاحیه مراسم مختلف دریافت می کنند تهیه شده است.

تایگر وودز گلف باز آمریکایی در حالی با رقم خیره کننده ۴۶ میلیون یورو در صدر فهرست “۵۰ خوشبخت” قرار دارد که درآمد او در مقایسه با سال گذشته ۲۰ میلیون یورو کاهش داشته است!

پردرآمد ترین فوتبالیست جهان در رده هفتم این فهرست پنجاه نفره و بعد ازفرناندو آلونسو راننده مسابقات اتوموبیلرانی فرمول ۱ که طرفدار رئال مادرید است قرار دارد.

659 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin بیوگرافی بازیگران , تفریحی و سرگرمی بدون نظر

من در روز چهارم اسفند ماه سال ۱۳۵۷ درست سه ماه قبل از اینکه برای اولین بار سوار هوا پیما بشم, در یکی از شهر های کوچک دانشجوی آلمان به اسم لان گسین به دنیا آمدم و بعد از سه ماه در لوایل سال ۱۳۵۸ که مصادف شد با اتمام تحصیلات پدرم, وقوع انقلاب, آغاز دلتنگی های مادرم و هفت ساله شده خواهر بزرگم ما به کشور بازگشتیم و به دلیل کار پدرم به مدت ۶ سال در شمال کشور ساکن شدیم و من , خواهر بزرگترم و خواهر و برادر کوچکترم که در همان شهر های شمال کشور به دنیا آمدند و به خوانواده ما پیوستند دوران کودکیمان را تا قبل از مدرسه رفتن من در فضایی خوش و آرام گذراندیم و بعد از ۶ سال, خانواده ۶ نفری ما به تهران آمد و در تهران ساکن شد و من به مدرسه رفتم .

سالهای بین اول ابتدایی تا گرفتن دیپلم ساده ترین, سطحی ترین و بی دغدغه ترین سالهای زندگی من بود . بدون هیچ اوج و فرودی. مثل یک شاگرد خوب, مودب و سر به زیر و هیجان انگیز ترین قسمت سالهای تحصیلی من شرکت در برنامه های ورزشی و فرهنگی بین مدارس بود!

تا اینکه در تابستان سال ۱۳۷۴ زمانی که هفده سالم بود برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاسهای عروسک گردانی فرهنگسرای امیر کبیر ثبت نام کردم و با فضای تازه ای آشنا شدم که خیلی لذت بخش تر از فضای یکنواخت , تکراری و بی هیجانی بود که تا آن زمان داشتم .فضایی که آدم را وادار به فکر کردن و ایجاد خلاقیت می کرد و دو سال بعد, همزمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با هم آشنا شده بودیم به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می شدند معرفی شدم و آغاز به کار کردم.

 

عکس

ادامه تصاویر شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی

 

صحنه, اجرا و تماشاچی بی نظیر بود . کار کردن با عروسکهای نمایشی رو دوست داشتم . بنابراین به دیپلم ریاضی که گرفته بودم هیچ اهمیتی ندادم و تصمیم گرفتم با تمام تلاشم به این رشته ادامه بدم . اما آن اجرا . اولین و آخرین تجربه تئاتر عروسکی من شد.

از طریق یکی از همان همکارهای گروه تئاتر عروسکی به خانم گلچهره سجادیه که مشغول تشکیل یک گروه تئاتر بود و اجرای نمایش بود معرفی شدم و همکاریم با آن گروه شروع کردم.

فضایی جدی تر , سنگین تر , پیچیده تر و عجیب , خیلی عجیب . سه ماه تمرین و دوماه اجرا.

پنچ ماه کار کردن با یک گروه حرفه ای تئاتر با عث شد تا پیش خودم قسم بخورم که تا آخر عمرم به کار تئاتر ادامه می دهم و همزمان و بازهم طریق یکی از همکاران همان تئاتر عروسکی به یکی از تهیه کننده های گروه کودک تلویزیون معرفی شدم و کار نوشتن من آن برنامه را هم شروع کردم و پیش خودم فکر کردم خب می توانم هر دو کار را با هم انجام بدهم . بازی در تئاتر و نوشتن برای تلویزیون . اما بازی در سریالهای تلویزیونی , هرگز !

طولی نکشید که یکی از همان کارگردانهای گروه کودک تلویزیون , اجرای من را در آن نمایش دید و به من پیشنهاد بازی در سریالش را داد و من بعد از دو هفته تردید پذیرفتم !

کارم را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کردم و شدم عضو جدایی نا پذیر خانواده تلویزیونی ها . در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کردم زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا و بعد بلافاصله به آغوش تلویزیون بازگشتم.

زندگی در کنار خانواده ای که بسیار زیاد دوستشان داشتم و شغلی که با اشتیاق و علاقه دنبال می کردم به بهترین نحو می گذشت.

تا اینکه در پائیز سال ۱۳۸۱ اتفاق عجیبی افتاد . بستن یک قرار داد جدید و بازی در سریال طنز هر شبی به اسم “پاورچین” و آشنا شدن با …..

از قبل می شناختمش, دو سه سالی بود . اولین آشنائیمان در یک برنامه ترکیبی بود به اسم گلخونه برای شبکه جام جم.

سه سال قبل از پاورچین و بعد از آن چند کار نصفه و نیمه که هیچکدام به مرحله تولید و پخش نرسید.

اما این بار فرق می کرد.

مهراب قاسم خانی . همکار خوب و خوش اخلاق و صمیمی من . دیگر فقط یک همکار نبود . خیلی عجیب بود یه حس عجیب … یه حسی مثل تفاهم و همفکری و اشتراک.

الان هم که چند ماه از زندگی مشترک من با آن همکار خوب و خوش اخلاق و صمیمی می گذرد . بار ها شده که خاطراتمان را با هم مرور کردیم و هر دوی ما حداقل از طرف خودم می گویم . خدا را شکر می کنم که همه خوشبختیهای دنیا را یک جا به من هدیه کرده است.

669 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار روز , پزشکی و سلامت بدون نظر

درمان جدید سوختگی پوست
عکس

افرادی که دچار سوختگی‌های درجه ۳ و آسیب‌های جراحتی هستند، باید درد زیاد، بدشکل شدن و زشتی پوست، جراحی‌های تهاجمی و انتظار طولانی مدت برای رشد مجدد پوست را تحمل کنند. بافت‌های پیوندی اصلاح شده که توسط دانشمندان دانشگاه Cornell طراحی شده، رشد عروقی را بالا برده و روند بهبود را تسریع می‌بخشد.

این بافت‌ها پوست سالم را تشویق می‌کند تا با حمله به نواحی جراحت دیده و سوخته نیاز به جراحی‌ها را کاهش دهد.

این بافت‌ها که اصطلاحا قالب‌های جلدی (پوستی) نامیده می‌شوند، توسط پروفسور آبراهام استروک، متخصص مهندسی زیست ملکولی و شیمی و دکتر جیسون اسپکتور در آزمایشگاه دانشگاه Cornell طراحی و مهندسی شده است.

این زیست مواد ترکیبی از بافت‌های آزمایشگاهی هستند که به اندازه سکه یک سنتی بوده و استحکامشان به اندازه توفو (خمیر سویا که سفید و پنیر مانند است) می‌باشد.

بافت‌ها از موادی به نام کلاژن نوع ۱ ساخته شده‌اند که بخوبی زیست مواد را برای استفاده در جراحی‌ها و دیگر کاربردهای زیست ـ دارویی تنظیم (هماهنگ) می‌کند.

این قالب‌های پوستی با ابزارهای خاص مرکز تجهیزات تکنولوژیک و علوم نانو دانشگاه Cornell ساخته شده و حاوی شبکه‌هایی از میکروکانال‌هاست که رشد بافت‌های سالم به سمت محل‌های جراحت‌دیده و سوخته را هدایت کرده و سرعت می‌بخشد.

یکی از مشکلات این بود که چگونه رشد عروقی را ارتقا داد و بافت‌های جدید را بعد از پیوند به فرد آسیب دیده زنده و سالم نگه داشت. با پیوند قالب‌های پوستی، رشد درونی سیستم عروقی گسترش یافت.

شبکه رگ‌هایی که حامل خون بوده و مایعات را در بدن به گردش در می‌آورند مواد لازم را به نواحی جراحت‌دیده رسانده و باعث رشد بافت‌های اصلی پوست و بافت‌های پیوندی می‌شوند.

کلاژن نوع ۱ به خودی خود فاقد هر گونه سلول زنده بوده و زیست تطبیق‌پذیرنده این موضوع نگرانی‌ها در مورد عکس‌العمل سیستم ایمنی و پس‌زدن (عدم پذیرش) قالب‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

نکته مهم و کلیدی در تحقیقات این بود که فرآیند بهبود پاسخ بسیار مناسبی نسبت به هندسه میکروکانال‌های داخل کلاژن داشت و رشد بافت‌ها و عروق سالم با حالتی سریع و سازمان‌یافته به سمت زخم‌ها و جراحات هدایت می‌شد.

قالب‌های جلدی موضوع جدیدی نیست و بوفور برای سوختگی و جراحات عمیق استفاده می‌شود اما در تشویق رشد بافت‌های سالم ناکارآمد است چون فاقد میکروکانال‌های طراحی‌شده توسط محققان Cornell است.

دکتر «اسپکتور» دستیار پروفسور استروک می‌گوید: زمانی که وصله‌ای از مواد را برای فردی که جراحت غیرسلولی دارد استفاده می‌کنیم، خطر آلودگی و عفونت بسیار بالا بوده و نیاز به تعویض مکرر بانداژ است.

در نهایت شاید تلاش محققان این باشد تا پیوندهای بافتی را با مش‌های پلیمری تقویت کنند که این مش‌ها می‌توانند نقش پوشش زخم را هم داشته باشند.

603 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار روز , سینمای ایران و جهان بدون نظر

نمایش فیلم فرهادی در کاخ الیزه
عکس

فیلم جدایی نادر از سیمین، ساخته‌ اصغر فرهادی در کاخ الیزه به نمایش درمی‌آید.

به نقل از شبکه تلویزیونی اروپا، همزمان با اکران عمومی جدیدترین ساخته‌ اصغر فرهادی در فرانسه، دفتر ریاست جمهوری آن کشور از توزیع‌کننده فیلم جدایی نادر از سیمین خواسته است تا یک نسخه از این فیلم را به‌طور ویژه در اختیارش قرار بدهد تا در سالن ویژه سینمایی کاخ الیزه به نمایش درآید.

ایسنا همچنین در خبر خود آورده که براساس اعلام کمپانی پخش جدایی نادر از سیمین، این فیلم اکران خود را از ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) آغاز کرده و ظرف این مدت کوتاه، رکورد فروش فیلم‌های اکران شده در فرانسه را شکسته است.

در فهرست پرفروش‌های سینماهای فرانسه، جدایی نادر از سیمین بالاتر از فیلم‌های برادران داردن، فیلم عامه‌پسند آمریکایی ایکس‌من و تازه‌ترین اثر وودی‌آلن قرار گرفته و در هفته اول بیش از ۱۵۰ هزار تماشاگر را به سالن های سینما کشانده است.

664 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

راهنمای جامع خرید مبلمان
برای خرید مبل و مبلمان به این راهنمایی مفید و کاربردی توجه کنید

راهنمای مفید و کاربردی خرید مبل و مبلمان

در عصر اخیر بیش از هر زمان دیگری این امکان وجود دارد که شما هر آنچه را که در ذهن خود دارید در خانه خود نیز داشته باشید. مصرف کنندگان به یمن برخورداری از مواد اولیه جدید و صنعت ساخت نوین تقریباً می‌توانند مدل‌های نامحدودی از مبلمان در طرح‌ها و قیمت‌های مختلف را پیدا کنند. همه افراد از داشتن خانه ای که به درستی مبلمان شده باشد لذت می‌برند، البته فراموش نکنید که مبلمان تنها به میز و مبل و صندلی محدود نمی‌شود و ویترین، کشو و حتی جاکفشی و بسیاری از موارد دیگر را نیز در بر می‌گیرد. هدف مقاله اخیر آشنایی شما با اطلاعات پایه ای و رهنمودهای اولیه ای است که به واسطه آن قادر شوید هم از خرید خود راضی بوده و از آن لذت ببرید و هم بهای گزافی بابت آن پرداخت نکنید.

برنامه ریزی پیش از خرید

بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از پشیمانی پس از خرید این است که یکسری اصول ابتدایی را در ذهن داشته باشید و خرید خود را بر اساس آن اصول استوار نمایید. توجه به این اصول هم قبل از خرید و هم زمانیکه برای خرید روانه بازار می‌شوید حائز اهمیت هستند.

بدانید چه می‌خواهید

 

نیازهای خود از خرید مبلمان را به دقت بررسی نمایید حال چه بخواهید یک اتاق را مبلمان کنید و چه کل خانه را و یا تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشد. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و قرار است تا چه مدتی از آن استفاده کنید. آیا برای مدت زمان کوتاهی به آن نیاز دارید؟ مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد که خیلی زود برای او کوچک خواهد شد؛ و یا اینکه قصد دارید در دراز مدت از آن استفاده کنید؟ مانند مبلمان اتاق پذیرایی. توجه به این نیازها به شما کمک می‌کند که در وقت، انرژی و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

بدانید مورد مصرف آن چیست

 

با خود به این مطلب فکر کنید که به چه منظوری مبلمان را خریداری می‌کنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. به این طریق راحتتر می‌توانید در مورد مدل، رنگ و جنس آن تصمیم بگیرید. افراد سالخورده و یا مجرد ممکن است مدل‌ها و پارچه‌هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه‌های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان نکته مهمی است که حتماً باید به آن توجه کرد.

چقدر فضا در اختیار دارید

 

سایز اتاقی که قرار است مبلمان در آن چیده شود، یک نکته مهم در انتخاب صحیح هر گونه آیتم و به ویژه مبلمان است. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی‌ ترسیم نمایید و بعد چیدمان‌های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می‌توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید. در طرح ریزی برای خرید مبلمان در سایز مناسب نکاتی نظیر: عرض راه پله‌ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از خانه‌های نوساز دارای راهروهای عبوری کوچکی هستند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که به راحتی قابل حمل و نقل باشد. در مورد سایز مبلمان هیچ موقع این مطلب را فراموش نکنید که ممکن است روزی بخواهید از خانه فعلی خود اسباب کشی کنید.

بودجه خود را مشخص کنید

خریداران عاقل ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گیرند و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. ابتدا کل بودجه خود را تخمین بزنید و بعد ببینید که برای هر آیتم تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید. شاید بخواهید برای خرید یک میز با کیفیت و مرغوب که قرار است برای چند سال از آن استفاده کنید هزینه بالاتری را پرداخت کنید و برای یک میز بازی کودک که به سرعت غیر قابل استفاده می‌شود، هزیه کمتری را در نظر گرفته باشید.

پس از در نظرگرفتن نیازها، موارد استفاده، میزان فضا و بودجه نوبت به آن می‌رسد که نگاهی به چیدمان دکوراتورهای حرفه ای بیندازید تا ایده‌های خوبی دستگیرتان شود. با نگاه کردن به مجلات مربوطه و خانه‌هایی که توسط دکوراتور‌های حرفه ای چیده شده اند، متوجه می‌شوید که چگونگی انتخاب مبلمان برای هر اتاق به چه نحوی است. از جمله مجله‌های مناسب می‌توان به ماهنامه “منزل” اشاره کرد که نظرات کارشناسانه و همچنین معرفی مکان‌های مناسب برای تهیه مبلمان با قیمت‌های مناسب در آن وجود دارد.

چگونگی و انواع مبلمان

 

دو نوع مبلمان اصلی وجود دارد: مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می‌شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می‌گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آنرا روکش می‌کنند، مانند مبل‌های نشیمن و کاناپه‌ها که دارای بالشتک هستند. مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می‌شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند: میز، ویترین، کابینت و قفسه

هر یک از این دو نوع مبلمان می‌توانند از اجناس مختلفی ساخته شوند که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی آن در بازار‌های ایران موجود می‌باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند.

چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است.

جنس بالشتک‌ها و پارچه

 

جنس پارچه‌های رو مبلی، نوارهای دور دوزی، پد‌های نشیمن، و فنرهای بکار رفته در مبلمان متفاوت است و در عین حال تعیین کننده میزان راحتی و سفتی مبل است. به این منظور از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگ زاگ، و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمی یا گیره بهم متصل شده اند استفاده می‌شود.

داخل آن هم با پارچه، پلی استر، و پلی اورتان پر می‌شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دلیل دوام و مقاوت بالا، وزن کم، و برخورداری از خاصیت ضد بیدی بیش از سایر موارد مشابه است. هر چند کیفیت فوم‌های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارد، بهترین آنها فوم‌های متراکم‌تر هستند که میزان اورتان موجود در آنها بالاست.

برای روکش نیز از پارچه‌های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. در حین خرید باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان است و هر چه مرغوب‌تر باشد بالطبع قیمت مبلمان هم افزایش پیدا می‌کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کارخانه‌های تولید پارچه هیچ گاه پارچه‌های به کار رفته در مبلمان را جزء گارانتی خود به حساب نمی‌آورند.

قاب اصلی نشیمن

 

این بخش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب‌ها را اصولاً از جنس چوب‌های سخت و گاهی استیل و تخته‌های لمینت یا پلاستیک فشرده می‌سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

مبلمان موردی

 

اگر قرار است روی میز از شیشه استفاده کنید، شیشه را روی آن قرار داده و مطمئن شوید که کاملاً صاف می‌ایستد و میز توانایی کامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل‌های شیشه ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا در حین استفاده روزمره نشکنند و لب پر نشوند.

پرداخت و مهذب کاری میز و ویترین نیز مهم هستند و نشانه ای از کیفیت بالای این محصولات می‌باشند. بهترین انواع آنها دارای مهذب کاری در قسمت بالایی، طرفین، و جلو و پشت محصول می‌باشند. دقت کنید که هیچ گونه شکاف و یا برآمدگی حبابی شکل روی بدنه میز و یا قفسه‌های مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت‌های مختلف به خوبی بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و میخ این کار انجام نشده باشد. صندلی‌ها را از داخل میز بیرون بیاورید و هم میز و هم صندلی را امتحان کنید که لقی نداشته باشند. درب دراورها و کشو‌ها نیز باید به آسانی بیرون آمده و بسته شود و به اندازه کافی در خود وسیله جای بدهد.

از کجا خرید کنیم

 

خریداران امروزی انتخاب‌های زیادی در پیش روی خود دارند و مراکز عرضه مبلمان در چند سال اخیر بسیار گسترده شده اند. بهترین کار این است که سری به چند فروشگاه مختلف بزنید و نگاهی به کل محصولات آن بیندازید. زمان جستجو به کیفیت کالاهای ارائه شده، قیمت و خدمات پس از فروش هم دقت کنید.

کی خرید کنیم

 

اگر از مدتی قبل برای خرید خود برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فصلی نیز بهرمند شوید. البته گاهی اوقات ممکن است آیتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود که این مدت زمان چیزی در حدود ۶ الی ۸ هفته به طول می‌انجامد.

اتیکت‌ها را مطالعه کنید

زمانیکه مبلمان می‌خرید حتماً مطمئن شوید که کلیه اطلاعاتی که فروشنده و کارخانه سازنده در اختیار شما قرار می‌دهند را به خوبی مطالعه کرده اید. اکثر شرکت‌های سازنده موظف هستند که اگر داخل محصولات خود از وینیل و یا سایر مواد مصنوعی استفاده می‌کنند در شرح محصول قید کنند. این نوع مواد مصنوعی قادرند تا ظاهر چرمی، چوبی، و مرمری به مبلمان بدهند. در ضمن اگر در برچسب مواد سازنده تنها نام یک نوع چوب به کار رفته باشد، کلیه روکش‌ها و سطوح مبلمان نیز می‌بایست از همان چوب ساخته شده باشند.

گارانتی و مرجوعی

شرح گارانتی هر گونه اسباب و اثاثیه ای را که می‌خواهید بخرید به دقت بررسی کنید و ببیند سیاست‌های شرکت به هنگام پس دادن کالا چگونه است.

فروشنده خود را بشناسید

 

مشتری‌های عاقل پیش از خرید فروشنده مورد نظر خود را به دقت شناسایی می‌کنند. از همسایه‌ها و دوستان خود در مورد شرکت عرضه کننده مبلمان سوال کنید و به خاطر داشته باشید که فروشنده خوب کسی است که تمامی سوالات شما را با دقت و صبر و حوصله به طور کامل پاسخ دهد و شما را اجبار به خرید آنی نکند. هدف فروشنده خوب جلب رضایت مشتری است و آنها دوست دارند که شما شرکتشان را به سایر دوستان و آشنایان دیگر خود نیز معرفی کنید.

چک لیست

برای دریافت بهترین نتیجه موارد زیر را فراموش نکنید :

قبل از خرید به طور کامل برنامه ریزی کنید

بودجه را تعیین کرده و تا آخر بر طبق همان عمل کنید

در بازار چرخی بزنید و از سرویس‌های مختلف با خبر شوید

کلیه اتیکت‌ها و برچسب‌های شرکت سازنده را مطالعه کنید

از نحوه ساخت و کیفیت کالاهای استفاده شده مطمئن شوید

618 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , علمی و دانستنی ها بدون نظر

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد
با معنای گذاشتن انگشتر در هر انگشت آشنا شوید

معنای گذاشتن انگشتر در هر انگشت را بدانید

گاهی اوقات، علیرغم همه تلاشهایی که می کنیم، زندگی به مراد ما پیش نمی رود. این همان زمانی است که بعضی از آدم به سراغ فال و طالع بینی می روند تا به طریقی زندگیشان را رونق بدهند.

کف بینی، فال اعداد، تاروت، و از این قبیل بعضی از راه هایی هستند که متخصصین این رشته ادعا دارند به وضعیت کنونی افراد کمک می کند. یک چیزی که خیلی برای من جالب بود انگشترهایی است که این متخصصین به افراد توصیه می کنند که بیندازند. این انگشترها وقتی با سنگ تولد هر کس ادغام شود در خیلی از جوانب زندگی هر فرد تعادل ایجاد می کند. اما آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که هر انگشت برای انداختن انگشتر چه معنا و مفهومی دارد؟ آیا انداختن انگشتر در یک انگشت بخصوص نشان دهنده یک مفهوم عمیق است؟ پس اجازه بدهید نگاهی به مفهوم انگشت های مختلف برای انداختن انگشتر بیندازیم.

 

مفهوم انگشت های مختلف برای انداختن انگشتر

انگشت شست: نشان دهنده قدرت اراده در فرد است. این انگشت با خودِ درونی فرد در ارتباط است. وقتی به شما گفته می شود که در انگشت شستتان انگشتری بیندازید، به دقت مراقب تغییراتی که در زندگیتان اتفاق می افتد باشید. این انگشتر قدرت اراده شما را تقویت خواهد کرد.

انگشت اشاره: نشان دهنده قدرت، رهبری و جاه طلبی است. این انگشت نشان دهنده یک نوع قدرت خاص است. این مسئله به خصوص در قدیم الایام وقتی پادشاهان قدرتمند در انگشت اشاره خود انگشتر می انداختند بیشتر نمود دارد. درنتیجه، انداختن انگشتر در این انگشت به شما در این زمینه کمک می کند.

انگشت وسط: نشان دهنده فردیت و هویت فرد است. این انگشت که در وسط قرار گرفته است نشاندهنده یک زندگی متعادل و متوزان است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند زندگی متعادلتری داشته باشید.

انگشت انگشتری: انگشت انگشتری دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد. به خاطر همین است که حلقه ازدواج در این انگشت انداخته می شود. این انگشت همچنین نشاندهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. انداختن انگشتر در انگشت چهارم دست راست به شما کمک می کند در زندگی خود خوشبین تر باشید.

انگشت کوچک: نشان دهنده همه چیز در روابط شماست. این انگشت نشاندهنده روابط ما با محیط بیرون می باشد و دقیقاً مخالف شست است که به خودِ درونی ما اشاره دارد. این انگشت نشاندهنده رفتار ما با دیگران است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند روابط خود را تقویت کنید، به خصوص درمورد ازدواج. به ارتقاء روابط کاری هم کمک می کند.

انگشترها در میان سایر جواهرات اهمیت بیشتری دارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید هر انگشتری دستتان کنید، بهتر است با یک متخصص درمورد نوع جواهری که می خواهید دست کنید صحبت کنید. این انگشتر، چه یک انگشتر الماس یا انگشتر نامزدی یا عروسی یا هر انگشتر دیگری باشد، نمی توان زیبایی آنها را بعنوان جواهرهایی شیک نادیده گرفت. پس فقط به دلایل باورها و اعتقادات مذهبی نیست که خیلی ها انگشتر دست میکنند، این مسئله می تواند جنبه مدگرایی هم داشته باشد. دلیل آن مهم نیست، مهم این است که انداختن انگشتر به ارتقاء وضعیت ظاهر شما کمک می کند.

 

524 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

میزان در آمد تاپ مدل های ایرانی
تاپ مدل های ایرانی چقدر در آمد دارند؟

میزان در آمد تاپ مدل های ایرانی چقدر است؟

فتو مدل جوان ایرانی گفت: موسسه‌ها مدل‌ها را دور هم جمع می‌کنند و وقتی کاری باشد، از آنها استفاده می کنند. اگر کسی به‌صورت شخصی کار کند، کمتر پیش می‌آید کاری به او بخورد.

۲۱ ساله و دانشجوی رشته حقوق است. پگاه میرزایی راد photo model و مدل cat walkاست. خواهر بزرگ تر او شبنم میرزایی راد هم مدل است و از سال ۸۳ وارد کار مدلینگ شده و پگاه هم از طریق خواهرش وارد این کار شده است. پگاه میرزایی راد تاپ مدل است و می گوید دستمزد تاپ مدل‌ها از مدل های معمولی بالاتر است.گفت‌وگوی برنا با این فتو تاپ مدل جوان ایرانی را در ادامه می خوانید.

خواهران میرزایی راد چطور وارد کار مدلینگ شدند؟
قد بلندی داشتم،از طریق خواهرم وارد این کار شدم، هر دو « cat walk »« photo model » هستیم. خواهرم از طریق شو لباسی در کاخ سعدآباد وارد این کار شد، فروزان شاه کوپا آنجا حضور داشت، زمانی که موسسه‌ای تاسیس کرد، به آنجا رفته و عضو موسسه‌اش شدیم.

استاندارهای لازم برای ورود به این حرفه را داشتی؟
بله این موارد را سنجیدند. استاندارها به این شکل بود که مثلا باید قد بالای ۱۷۰ سانتی متر داشته باشی، وزن باید با توجه به قد مناسب باشد و در کنار این موارد چهره خوبی هم داشته باشی.

در دوره ای هم شرکت کردی؟
هفته ای یک روز در کلاس‌ها شرکت می‌کردم. در مورد طرز راه رفتن و خیلی از چیزهایی که مدل ها باید بدانند آموزش دیدم. در این آموزش‌ها به تو یاد می دهند چه مدل لباسی باید بپوشی، چه نوع غذایی باید بخوری و چه غذاهایی نخوری بهتر است. در مورد مراقبت‌های پوست و این چیزها هم به مدل‌ها آموزش می دهند.

این موارد را رعایت می کنی؟
در هفته ۳ یا ۴ روز پیاده روی می‌کنم. شام مختصری می خورم یا اصلا چیزی نمی خورم. البته چون مدل‌ها در ایران به شکل حرفه ای کار نمی کنند، بنابراین مراقبت‌هایشان هم سفت و سخت نیست. هر مدلی باید خودش رعایت کند و بتواند تشخیص دهد چه چیزی برایش خوب است و چه چیزی برایش بد است. اگر کسی رعایت نکند و مراقب خودش نباشد، دیگر او را در شوهای لباس راه نمی دهند.

در چند شو و پروژه عکاسی کار کرده ای؟
از اولین شو زنده زنان سرزمین من در سال ۱۳۸۶ شروع به کار کردم. بیش از ۱۰ کار داشته ام. درپروژه‌های عکاسی،برای مانتوها در ژورنال‌ها کار کرده ام و عکس‌هایم در مجله های ایده آل،خانواده سبز، همهشری جوان و همشهری سرنخ و روزنامه های ایران و جام جم چاپ شده است.

مدل های خانم در ایران با محدودیت مواجه نیستند؟
مدل‌های مرد راحت‌تر کار می کنند. خانم‌ها به خاطر حجاب‌شان محدودیت دارند. آقایان راحت تر از خانم‌ها می توانند در فتو مدل موفق باشند. مدل‌های خانم فقط در این حد که آنها را به عنوان مدل معرفی کنند اجازه تبلیغ دارند.

اجازه داری عکس هایت را برای موسسه‌ها یا کمپانی ها بفرستی؟
چون مدل موسسه ای هستم نباید خودم برای خودم تبیلغ کنیم؛ اجازه این کار را ندارم و تا به حال شخصا این کار نکرده‌ام. این کار برای مدل های مرد راحت تر است.

مدلینگ در ایران در مقایسه با خارج ازکشور چه اوضاعی دارد؟
در ایران شوهای لباس در نهایت یک هفته دوام دارند، اما در کشورهای دیگر برندهای معروف همیشه یا به صورت ماهیانه شو برگزار می‌کنند. در ایران این مساله جانیفتاده است و زیاد برای آن وقت نمی گذارند. گاهی در شو« های فشن» گریمور داریم؛« های فشن» شویی مختص خانم‌ها است، هر کدام از مدل ها در این شو نماد خاصی هستند؛ با توجه به سلیقه طراح هر مدل نمادی متفاوت می شود. در این شوها گریمورها خوب هستند و خیلی روی‌ چهره های‌مان کار می کنند و حجاب نداریم.

بابت شوها یا پروژه های عکاسی چقدر دستمزد می گیری؟
به خاطر علاقه ای که به این رشته دارم کار می کنم. میانگین دستمزد بابت شرکت در شوهای زنده از ۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است و بابت پروژه های عکاسی ساعتی ۱۰۰ هزار تومان می گیریم.

می شود روی درآمد آن حساب کرد؟
به عنوان حرفه نمی توان به آن نگاه کرد، چون کم پیش می آید شو لباسی برگزار شود، تعداد مدل‌ها زیاد است و تا بخواهد نوبت به کسی برسد طول می کشد، بنابراین نمی توان به عنوان شغل به آن نگاه کرد. فقط می توان به عنوان سرگرمی به حسابش آورد.

درآمد خواهرت که سابقه کار بیشتری دارد هم همین قدر است؟
بله. چون هر دو تاپ مدل هستیم و تاپ مدل ها درآمدهای یکسان دارند. تاپ مدل‌ها در cat walk کردن، قد و استایل مناسب تر و بالاتر از مدل‌های درجه یک و درجه۲ هستند. درآمد تاپ مدل‌ها بیشتر از بقیه مدل ها است.

برای مدل شدن باید چه ویژگی هایی داشت؟
باید اخلاق خوبی داشته باشی، اخلاق در هر کاری مهم ترین مساله است. تا جایی که می تواند مراقب تغذیه و پوست و سلامتی‌اش باشد.

چطور می شود وارد دنیای حرفه ای شد؟
موسسه‌ها مدل‌ها را دور هم جمع می‌کنند و وقتی کاری پیش بیاید از آنها استفاده می کنند. وقتی کسی بخواهد به صورت شخصی کار کند، کمتر پیش می آید کاری به او بخورد. از طریق موسسه‌ها راحت تر می توانند کار کنند.

519 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

 

عکس
بارسلونا اسپانیا به عنوان پردرآمدترین باشگاه اروپایی در فصل قبل انتخاب شد. این در حالی است که میلان ایتالیا عنوان پرهزینه‌ترین باشگاه اروپایی را به خود اختصاص داد.

ایسنا: بارسلونا اسپانیا به عنوان پردرآمدترین باشگاه اروپایی در فصل قبل انتخاب شد. این در حالی است که میلان ایتالیا عنوان پرهزینه‌ترین باشگاه اروپایی را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، به دنبال پایان لیگ‌های اروپایی پنج باشگاه به عنوان پردرآمدترین باشگاه‌های اروپایی انتخاب شدند که فهرست آنها به ترتیب زیر است:

‌١- بارسلونا اسپانیا با ‌٠٠٠/٠٠٠/٢٧ میلیون یورو درآمد

‌٢- بلاکبرن رورز انگلیس با ‌٠٠٠/۶۵٠/١٩ میلیون یورو درآمد

‌٣- شالکه آلمان با ‌٠٠٠/٢۵٠/١٨ میلیون یورو درآمد

‌۴- ساندرلند انگلیس با ‌٠٠٠/٠٠٠/١٨ میلیون یورو درآمد

‌۵- جنوای ایتالیا با ‌٠٠٠/۵٠٠/١۶ میلیون یورو درآمد

در طرف مقابل هم پنج باشگاه به عنوان پرهزینه‌ترین باشگاه‌های اروپایی در فصل قبل انتخاب شدند که عبارتند از:

‌١- میلان ایتالیا با ‌٠٠٠/٠٠٠/٣۵ میلیون یورو هزینه

‌٢- بایرن مونیخ آلمان با ‌٠٠٠/٣٠٠/٢۶ میلیون یورو هزینه

‌٣- منچستر یونایتد انگلیس با ‌٠٠٠/٣٠٠/١٩ میلیون یورو هزینه

‌۴- لیورپول انگلیس با ‌٠٠٠/٠٠٠/١٨ میلیون یورو هزینه

‌۵- فنرباغچه ترکیه با ‌٠٠٠/٠٠٠/١٧ میلیون یورو هزینه

 

633 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

ماجرای روابط نامشروع سفیر انگلیس
فاش شدن ماجرای روابط نامشروع سفیر جدید انگلیس در بغداد تأثیر بدی بر نخست وزیر اسبق عراق نیز داشته است.

به گزارش پانا، وزارت خارجه انگلیس هفته گذشته «مایکل آرون» ۵۰ ساله را به جای «جان جنکینز» به عنوان سفیر جدید این کشور در بغداد پایتخت عراق معرفی کرد.

سفیر جدید انگلیس از سال‌ها پیش رابطه بسیار نزدیکی با «أیاد علاوی» نخست وزیر اسبق و چهره سرشناس عرصه سیاسی عراق دارد. این سفیر کهنه کار، پیش از این نیز سفیر کشورش در کویت بوده اما به دلیل رسوایی اخلاقی در آن کشور ناگزیر از سمت خود استعفا داد.

 

عکس

عکس

 

روزنامه انگلیسی «میل آن ساندی» نیز چندی پیش طی گزارشی به رسوایی اخلاقی این سفیر خود در کویت که اکنون در عراق مأموریت گرفته، پرداخت. وی از خانواده‌ای دیپلمات به شمار می‌رود. پدرش سال‌ها پیش در کویت دیپلمات بوده، و همسرش نیز اکنون سفیر انگلیس در بلژیک است.

نکته جالب اینجاست که «مایکل آرون» در جلسه تودیع خود از سفارت انگلیس در کویت، در سخنرانی خود علت استعفایش را رفتن به عراق برای ادامه ادای وظیفه اعلام کرد اما پس از چند روز روزنامه «میل آن ساندی» دروغ وی را فاش نمود و علت واقعی استعفایش را برملا کرد.

در گزارش این روزنامه آمده بود که «مایکل آرون» با خانم «ویکتوریا کامینگ» که ۱۵ سال از او کوچکتر و متأهل بوده، رابطه نامشروع داشته است. خانم کامینگ کارمند سفارت انگلیس در کویت بود و همسرش فردی است به نام «دیوید فیسک» که مدیر اجرایی بخش ارتباطات یکی از بانک‌های بزرگ کویت است.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد فاش شدن ماجرای این رابطه نامشروع، تأثیر بدی بر وجهه «أیاد علاوی» نخست وزیر اسبق عراق که از دوستان قدیمی این سفیر انگلیسی به شمار می‌رود نیز گذاشته است.

598 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin عکس , عکس بازیگران مرد ایرانی بدون نظر

حامد بهداد بازیگر پرطرفدار در کنار برادرش
حامد بهداد بازیگر پرطرفدار سینمای ایران این بار اعلام می کند که دوست صمیمی او در زندگی اش حسام برادرش می باشد.

فارس سینما نوشت: حسام بهداد برادر کوچک حامد بهداد بازیگر محبوب سینما است که متولد سال ۱۳۵۴ می باشد و دوسال از حامد بهداد کوچک تر است.

حسام بهداد ازدواج کرده و فرزندی با نام بارین دارد,بارین حدودا  دوساله است و حامد علاقه بسیار زیادی به برادرزاده اش دارد که می‌توان بیشتر عکس های بارین را در اتاق کار حامد مشاهده کرد.

 

عکس

 

548 views بار ۳۰ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

اولین سوال داماد از عروس چیست؟
عکس

وبلاگ یک عاقدنوشت :  اولین سوال هردامادی بعد از بله گفتن عروس چیست ؟! ممکن است شما بگویید ” خوب می تواند هرچیزی باشد.

ممکن است بگوید کجا دوست داری مسافرت ببرمت؟ جشن عقدمون خوب بود ؟ چی می خوای برات بخرم؟ برای خوشبختیمون میشه باهم صادق باشیم؟ زیرلفظیت باکلاسه؟ اون خانمه عمه ته ؟ پشیمون نیستی ؟……..” شما حق دارید .

ممکن است هرچیزی بپرسند اما من چیز دیگری می بینم. تقریبا ۶۰ درصد ( البته برآورد احتمالیست) داماد ها سوال مشابهی می پرسند. چه سوالی ؟!

خیلی ساده است.

چون بعد از بله عروس ، از داماد می پرسم که آیا وکیلم تا دوشیزه خانم… را بر صداق… به عقدشما در آورم؟!

از آنجا که قبلا وکالت گرفتن از داماد به این شکل معمول نبوده و در فیلم ها هم فقط وکالت گرفتن از عروس را نشان می دهند ، بسیاری از داماد ها یواشکی از سر استیصال و کم آگاهی از عروس می پرسند که (( اول بار باید بله بگم ؟!.)) و یک بله ریز هم ، عروس می گوید تا خیال داماد راحت شود که بحث گل و گلاب آوردنی درکار نیست و بعد داماد با عزم راسخ و اول بار “بله” می گوید.

تجربه یک عاقد : بسیاری از دامادها ، قندساب ها ، تورگیرها و حضار نمی دانند که از داماد هم باید وکالت گرفته شود.

464 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار روز , علم و تکنولوژی بدون نظر

محصولات جدید لنوو در خاورمیانه
عکس

شرکت لنوو که از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی در دنیا محسوب می‌شود طرح جدیدی را به اجرا می‌رساند که بر اساس آن از این پس محصولات این شرکت چینی به صورت گسترده‌تر وارد خاورمیانه و آفریقا می‌شوند.

به نقل از آی‌تی‌پی، این طرح جدید شرکت آی‌تی‌پی با هدف اطلاع‌رسانی از تمام فعالیت‌های شرکت لنوو صورت می‌گیرد تا کاربران تصور نکنند که این شرکت چینی بزرگ فقط به تولید رایانه‌های شخصی مشغول است و هم‌اکنون گیرنده‌های تلویزیونی، تلفن‌های همراه و محصولات دیجیتالی هوشمند برای منزل نیز از جانب این شرکت در بازار فروخته می‌شود.

این طرح جدید لنوو به طور خاص گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ را مورد هدف قرار می‌دهد و روی آن دسته از کاربرانی تمرکز دارد که از فناوری به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

“جَک لی ” مدیر شرکت لنوو در خاورمیانه در این خصوص توضیح داد: «خاورمیانه و آفریقا بازارهای استراتژیکی برای شرکت لنوو محسوب می‌شوند و ما قصد داریم با افزایش سرمایه‌گذاری‌های خود از تمام فرصت‌های موجود در این مناطق استفاده کنیم. لنوو بر پیشرفت و توسعه تمرکز دارد و البته بر سرمایه‌گذاری برای پیشرفت و در این مسیر به تمام شرکای خود نیز کمک می‌کند».

وی در ادامه توضیح داد: «طرح جدید ما “برای کسانی که انجام می‌دهند ” نام دارد و بر اساس آن سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدت و کاربردی لنوو در سراسر جهان انجام می‌شود تا همه کاربران زیر پوشش کلیه محصولات لنوو قرار گیرند.

در این طرح به طور خاص بر جوانان گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال تمرکز داریم و معتقدیم که آن‌ها مخاطبان اصلی در دنیای فناوری هستند».

595 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار برتر , اخبار روز , سینمای ایران و جهان بدون نظر

رییس‌جمهوری فرانسه خواستار تماشای فیلم «جدایی نادر از سیمین» جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی در کاخ «الیزه» شد.

به نقل از ایسنا، شبکه Europe 1 همزمان با اکران عمومی جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی در فرانسه اعلام کرد؛ دفتر ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» از توزیع‌کننده فیلم «جدایی نادر از سیمین» خواسته است تا یک نسخه از فیلم جدید «اصغر فرهادی» را به‌طور ویژه در اختیارش قرار بدهد.

 

عکس

 

رییس جمهوری فرانسه قصد دارد این فیلم را به‌همراه همسرش «کارلا برونی» به‌طور اختصاصی در سالن نمایش‌های کاخ «الیزه» تماشا کند.

شبکه یک اروپا نوشت: «این درخواست سارکوزی نشانه موفقیت فیلم فرهادی است که در جشنواره برلین موفق به کسب جایزه خرس طلا و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران شده است.»

براساس اعلام کمپانی پخش فیلم «ممنتو فیلمز»؛«جدایی نادر از سیمین» با تبلیغات بسیار گسترده در سطح کشور فرانسه از ـ ۸ ژوئن ـ اکران خود را آغاز کرده است و در ظرف این مدت کوتاه رکورد فروش فیلم‌های اکران شده در فرانسه را شکسته است. این فیلم در فروش، بالاتر از فیلم‌های «برادران داردن» ـ برگزیده‌ی جشنواره کن ـ و فیلم آمریکایی «ایکس‌من» و فیلم وودی‌آلن قرار گرفته است.

«جدایی نادر از سیمین» با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان بخش، کیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی روایت می‌شود.

این فیلم که این روزها در بخش رقابتی جشنواره «سیدنی» به نمایش درآمده است، برای بخش «افق‌ها» جشنواره‌ی فیلم «کارلووی واری» دعوت شده است.

«جدایی نادر از سیمین» در ادامه‌ی اکران جهانی، روز ۲۲ جولای (۳۱ تیر) در سینماهای انگلیس به نمایش درخواهد آمد.

این فیلم که از روز ۲۵ خرداد در بلژیک به‌روی پرده رفته است، از روز ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) در هلند، هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) در سوئیس و همچنین ۱۴ جولای (۴ تیرماه) در سینماهای آلمان نمایش خواهد داشت.

«جدایی نادر از سیمین» از روز ۲۵ دسامبر (۴ دی) به‌طور هم‌زمان در ایتالیا و نروژ نمایش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز ۶ ژانویه سال آینده میلادی (۱۶ دی) در سینماهای برزیل نمایش خود را آغاز خواهد کرد.

641 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , هنر آشپزی بدون نظر

طرز تهیه خوراک قارچ با برنج
طرز تهیه خوراک قارچ با برنج

طرز تهیه خوراک قارچ با برنج

خوراک آماده شده را لابه‌لای برنج آبکش‌شده بریزید و روی حرارت بگذارید تا برنج دم بکشد و بپزد.

مواد لازم برای ۲ نفر

برنج: ۲پیمانه

قارچ: ۱۵۰ گرم

پیاز: یک عدد بزرگنمک به مقدار لازم

ادویه‌ کاری: یک قاشق غذاخوری

سینه مرغ آب‌پز شده: یک عدد بزرگ

کره: ۱۵۰ گرم

زعفران آب‌کرده: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

ابتدا پیازها را به صورت خلال خرد کنید، در کره تفت دهید و نمک و ادویه‌ کاری را به پیاز اضافه کنید. زمانی که پیازها طلایی و نرم شدند قارچ‌های خرد شده را به پیاز اضافه کنید، شعله‌گاز را کم کنید و صبر کنید تا قارچ‌ها پخته و نرم شوند. سینه مرغ آب‌پز شده را خلال خلال کنید و به مواد اضافه کنید. وقتی تمام مواد با هم مخلوط شدند زعفران را داخل خوراک بریزید و بعد از ۵ دقیقه از روی حرارت بردارید. خوراک آماده شده را لابه‌لای برنج آبکش‌شده بریزید و روی حرارت بگذارید تا برنج دم بکشد و بپزد.

هزاران سال است که قارچ، هم به عنوان ماده غذایی مناسب و هم برای اهداف و مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه هم به صورت طبیعی در مناطق کوهستانی و مرطوب می‌روید و هم به صورت گلخانه‌ای پرورش داده می‌شود. قارچ‌ها فاقد ریشه، ساقه و برگ هستند. به علت فقدان سبزینه، قادر به سنتز مواد آلی نیستند در نتیجه به صورت ساپروفیت روی مواد آلی مرده گیاهی و جانوری یا به صورت انگل روی یاخته‌های زنده یا داخل آنها زیست می‌کنند. بیش از ۹۰ نوع قارچ خوراکی تولید می‌شود و اغلب آنها در گروه سبزیجات قرار می‌گیرند.

قارچ‌ها به صورت سمی نیز در طبیعت وجود دارند. هرچند از نظر شکل ظاهری قابل تشخیص هستند ولی حتما به این نکته توجه داشته باشید که قارچ‌ها را از مراکز مطمئن خریداری کرده و از مصرف قارچ‌های پلاسیده و تغییر رنگ داده خودداری کنید.

به گفته متخصصان، قارچ‌ها منبعی غنی از ماده معدنی پتاسیم هستند که به کاهش فشار خون بالا و نیز کاهش خطر سکته مغزی کمک می‌کنند. علاوه بر این، برای این که تمام مواد مغذی به بهترین صورت از مواد غذایی جذب شوند بدن نیاز به ویتامین‌های گروه B دارد و قارچ دسته‌ای از این ویتامین‌ها را می‌تواند تامین کند. قارچ‌ها منبع سرشاری از ربیوفلائین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی‌اکسیدانی است که با همکاری ویتامین E سلول‌ها را از تاثیرات آسیب‌رسان و مخرب در امان نگه می‌دارد.

همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا ۶۵ درصد کاهش می‌دهد. همچنین قارچ‌ها منبع مهمی از اسید فولیک هستند که ویتامین مهمی برای زنان بویژه در دوران بارداری محسوب می‌شوند و می‌توان بدون هیچ مشکلی پس از تمیز کردن مصرف کرد. با وجود خواص سرشاری که این خوردنی دارد، متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند اشخاصی که نمی‌خواهند از گوشت استفاده کنند، برای تامین پروتئین مورد نیاز بدنشان نمی‌توانند قارچ را جایگزین آن کنند .

982 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار برتر , اخبار روز بدون نظر

تجاوز فجیع به زن آمریکایی در عراق
عکس

به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نوشت: بالاخره پس از شش سال، انتظار یک کارمند زن آمریکایی که برای یکی از پیمان‌کاران امنیتی آمریکایی در عراق مشغول به خدمت بود، برای پیگرد عاملان تجاوزی فجیع و شنیع، به سر رسید.

“جمی لی جونز”، نام یک زن آمریکایی است که تقریبا شش سال قبل توسط همکاران خود در شرکت “کی‌بی‌آر”، از پیمانکاران امنیتی پنتاگون و همکار شرکت معروف هالیبرتون مورد تجاوزی فجیع قرار گرفت. وی ادعا کرده است که او تنها یکی از کارکنان اداری زن این شرکت بوده که توسط همکارانش مورد تجاوز قرار گرفته است و نمونه‌هایی چون او بسیارند.

جالب اینجاست که خانم جونز در یکی از بیغوله‌ها یا بیابان‌های عراق مشغول به فعالیت نبوده، بلکه این اتفاق ناگوار برای وی در وسط شهر بغداد، پایتخت عراق رخ داده است! شدت تجاوز به این زن ۲۶ ساله آمریکایی به حدی بوده است وی تا مدت‌ها از آسیب‌های جسمانی ناشی از این تجاوز رنج برده است.

از نکات مهمی که گزارش روزنامه دیلی‌میل به آن اشاره دارد، برخورد مسئولین شرکت مزبور با جونز پس از آن است که وی، تعرض به خود را به آنها گزارش می‌دهد. این مسئولین نه تنها عاملین اقدام شنیع فوق‌الذکر را مجازات نکرده‌اند، بلکه خانم جونز را مدتی حبس کرده و تلفن وی را نیز ضبط کرده‌اند.

وی اکنون از مسئولین شرکت هالیبرتون و یکی از آتش‌نشانان شرکت کی‌بی‌آر که به گفته او، به وی تجاوز کرده است شکایت کرده و این شکایت به مرحله پیگیری رسیده است.

این شیوه برخورد با حقوق بشر در کشوری است که بزرگ‌ترین مدعی حقوق بشر در جهان است و فریاد دموکراسی‌خواهی آن گوش فلک را کر کرده است. جونز تنها یک نمونه است که شش سال است در انتظار مجازات عاملین تجاوز به خود به سر می‌برد. معلوم نیست چند زن آمریکایی دیگر، در انتظار پیگرد متجاوزین به خود هستند؟

421 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار روز , پزشکی و سلامت بدون نظر

۲۰ راه برای کسب آرامش
۱- جلوی گریه خود را نگیرید و گهگاهی گریه کنید.

۲- افراد آرام دائم به خود می گویند که برای تغییر گذشته کاری نمی توان انجام داد پس باید از ادامه زندگی لذت برد.

۳- حداقل روزی ۱۵ دقیقه را در سکوت کامل بگذرانید و به آنچه که می خواهید در زندگی به دست آورید فکر کنید.

۴- هنگامی که احساس می کنید ذهنتان پر از افکار گوناگون است و هیچ جای خالی در آن وجود ندارد با قدم زدن سعی کنید ذهن خودتان را خالی کنید.

۵- به کودکان نگاه کنید و ببینید چگونه از زندگی لذت می برند. زندگی با آرامش را از کودکان یاد بگیرید.

۶- سعی کنید به داشته های خود قناعت کنیدو در این صورت احساس رضایت بیشتری از زندگی خواهید کرد.

۷- اکسیژن باعث می شود مغز شما بهتر فعالیت کند. پس در محل زندگی و کار خود گیاه نگاه دارید.

۸- این همه عجله برای چیست؟ به یاد داشته باشید سرعت حرکت شما با احساس شما رابطه مستقیمی داردو پس سعی کنید عجول و شتابزده نباشید.

۹- شوخی روش خوبی برای رسیدن به آرامش است . پس شوخی طبع باشید.

۱۰- لحظات زیبای زندگیتان را بایگانی کنید. سعی کنید از این لحظات فیلم و عکس تهیه کنید و در لحظات ناراحتی به آن نگاه کنید تا به یاد بیاورید زندگی همیشه برای شما تلخ و دشوار نبوده است.

۱۱- آرام سخن گفتن باعث می شود ظربان قلب و تنفس شما کم شود و این پایین آمدن ضربان قلب آرامش بیشتری به شما می دهد.

۱۲- شاد کردن دیگران باعث می شود احساس و انرژی مثبتی به شما منتقل شود.

۱۵- هر چند وقت یک بار ساعتتان را باز کنید و اجاره بدهید از شر فشار زمان نجات پیدا کنید.

۱۶- مسافرت به شما کمک خواهد کرد تا برای مدتی فکر شما آزاد باشد واثرات مسافرت پس از برگشت به خوبی در زندگی روزمره شما نمایان خواهد شد.

۱۷- دیگران را ببخشید. زیرا بخشش و شاد کردن دیگران یکی از مسائل زندگی بخش است.

۱۸- سعی کنید در هنگام عصبانیت خود را به گونه ای تخلیه کنید . مثلا به بالای پشت بام بروید و فریاد بکشید

۱۹- لباسهای راحت و گشاد باعث آرامش می شوند.

۲۰- سعی کنید به موقع غذا بخورید و از غذا خوردن لذت ببرید. زیرا غذا خوردن باعث آرامش سیستم عصبی میشود.

594 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اجتماعی , اخبار روز بدون نظر

رژه همجنس‌ گرایان باعث غرور VOA شد
صدای امریکا تجمع همجنسگرایان در خیابانهای اروپا را حرکتی ‘غرورآمیز‘ توصیف کرد!

به نقل از جام نیوز ، شبکه صدای امریکا تجمع همجنسگرایان در خیابانهای اروپا را که بصورت عریان و همراه با ارتکاب اعمال شنیع صورت گرفت، حرکتی “غرورآمیز” توصیف کرد!

در حالی که شبکه صدای آمریکا با سانسور اخبار مهم منطقه و جهان به بهانه های واهی از پوشش این اخبار طفره می رود به تبلیغ وپوشش اخبار همجنس گرایان پرداخت.

صدای آمریکا گفت: «همجنس گراها و دیگر جنس نماها عناصر اصلی و شاخص چند صد هزار نفری بودند که از قلب رم پایتخت ایتالیا خود را سهیم و متصل به حرکت غرور آمیز سراسری در اروپا دانستند و به همین مناسبت هم عرشه ده ها ارابه را به عرصه رقص و پایکوبی تبدیل کردند.»

این شبکه همچنین اقدام به پخش تصاویری از این مراسم مبتذل کرد که برخی شرکت کنندگان با در دست داشتن ماکت های جنسی درخیابان حرکت می کردند.

شاید همین ماکت ها غرور شبکه صدای آمریکا را تحریک کرده اند.

661 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

یک مقام مسئول دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم درباره خبر برخی سایت ها از نمایشگاه عکس بدون حجاب دانشجویان دختر این دانشگاه توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش آتی نیوز به نقل از البرز او گفت: روز شانزدهم خرداد ژوژمان آثار دانشجویان گرافیک ( نمایشگاه کلاسی ) برای مدت کوتاهی صرفاً به منظور اخذ نمره در کلاس ویژه خواهران دایر شد که به آن نمایشگاه عکس اطلاق نمی شود.

 

توضیح دانشگاه آزاد درباره عکس بی حجاب+عکس

به گفته این مقام مسئول ، دانشگاه آزاد قم در تفکیک کلاس های دانشجویان دختر و پسر پیشگام بوده و به سبب تفکیک ساختمان ها ، دانشجویان آقا ، حق ورود به محوطه دانشجویان خانم را ندارند .

او حتی تاکید کرد : تمام استادان رشته گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم به سبب جمعیت زیاد دانشجویان دختر ، خانم هستند .

گزارش البرز حاکی است این مسئول دانشگاه آزاد قم از شیطنت فرد یا افرادی سخن گفت که به گفته او با گوشی تلفن همراه عکسها را از این ژوژمان گرفته و به برخی سایتهای خبری داده اند.

وی افزود : مسوولان این واحد دانشگاهی با حساسیت این‌ موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری می کنند.