آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

307 views بار ۲۴ام آذر ۱۳۹۰ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

واقعیت وحشتناک در مورد مسافران اتوبوس و مترو

واقعیت وحشتناک در مورد مسافران اتوبوس و مترو!!

شاید خواندن این خبر ترسناک به‌نظر بیاید اما حقیقت این است که یک چهارم مسافران وسایل عمومی باکتری‌هایی از مدفوع خود را در دست‌شان دارند.
محققان مدرسه بهداشت و پزشکی لندن مطالعات گسترده‌ای را روی افرادی که از اتوبوس، مترو و قطار استفاده می‌کردند، انجام دادند و به نتایج عجیبی دست پیدا کردند. آن‌ها متوجه شدند وضعیت بهداشت در بین تعدادی از مسافران وسایل عمومی به‌خصوص در میان آقایان چندان مناسب نیست و همین عامل می‌تواند زمینه را برای انتقال بسیاری از بیماری‌‌ها فراهم کند. این بررسی‌ها نشان می‌دهد، بعضی از مردم بعد از استفاده از سرویس‌های بهداشتی دستان خود را به‌خوبی نمی‌شویند و بعضی از باکتری‌های خطرناک را با خود به داخل وسایل عمومی حمل می‌کنند.
جالب اینجاست که دستان کارگران از لحاظ داشتن عوامل بیماری‌زا و باکتری‌ها تمیزتر از دیگر حرفه‌ها مانند دانش‌آموزان و دانشجویان و افراد بازنشسته یا بیکار است. یکی از کارشناسان در این‌باره گفت: «انجام این تحقیقات به‌شدت ما را شگفت‌زده کرد. ما انتظار داشتیم وضعیت بهداشت بسیار بهتر از چیزی باشد که ما تصور می‌کردیم. به این ترتیب باید گفت، اگر فردی به اسهال مبتلا بوده و حتی برای مدت کوتاهی از مترو یا اتوبوس استفاده کرده، خطر ابتلا به میزان بسیار زیادی دیگر مسافران را نیز تهدید می‌کند. دلیل اصلی این موضوع هم مشخص است، زیرا بسیاری از مردم بعد از استفاده از سرویس‌های بهداشتی به‌خوبی دستان خود را نمی‌شویند.» به هر حال توصیه ما این است که بعد از استفاده از وسایل عمومی حتما دستان خود را به‌خوبی با آب و محصولات ضد‌عفونی‌کننده بشویید.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب