آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

519 views بار ۱۲ام آبان ۱۳۹۰ admin اخبار روز , پزشکی و سلامت بدون نظر

نکاتی راجع به تست پاپ اسمیر در زنان

نکاتی راجع به تست پاپ اسمیر در زنان

پاپ اسمیر بهترین راه حل غربالگری سرطان دهانه رحم

یک گزارش جدید نشان می دهد که تست تشخیص HPV نمی تواند جایگزین تست پاپ اسمیر در زنان بالای ۳۰ سال باشد .

به گزارش سلامت نیوز طبق نتایج دو بررسی انجام شده در ایالات متحده مرگ ناشی از سرطان دهانه رحم با توجه به غربالگری های منظم متوقف شده است ، اما هنوز هم حدود ۱۲ هزار زن مبتلا به این نوع سرطان وجود دارد که در سال حدود ۴ هزار نفر از آنها می میرند . در این آزمایشات این دو نوع تست ( HPV و پاپ اسمیر ) بر روی حدود ۱۴۲ هزار زن انجام گرفته است . طبق این مطالعات ، غربالگری زنان باید در سن ۲۱ سالگی آغاز شده ، در صورتیکه به صورت منظم ادامه یابد در ۶۵ سالگی متوقف شود .

گفتنیست تست پاپ اسمیر تست سیتولوژیک بسیار ساده  ای است که در آن نمونه هایی که ازدهانه رحم گرفته می شود در آزمایشگاه مورد بررسی میکروسکوپی قرار می گیرد تا سلولهای دهانه رحم و تغییرات منجر به بدخیمی در آنها شناسایی شوند.

به گزارش سلامت نیوز hpv یک ویروس خیلی شایع است که بسیاری ازمردان و زنان در زمانی از دوران حیات خود بدان مبتلا می شوند.
تقریباً ۱۰۰ نوع HPV وجود دارد، برخی از انواع HPV فقط ناحیه دستگاه تناسلی را آلوده می کند و سبب زگیل می شوند.انواع دیگری از HPVپس از مدت طولانی می توانند منجر به سرطان دهانه رحم شوند.همچنین HPV های دستگاه تناسلی در سایر نواحی بدن ایجاد بیماری نمی کنند.

عفونت HPV  خیلی رایج است یکی از مکانهایی که اغلب بیشتر آلوده به HPV می شود مجرای تناسلی است.راه انتقال این عفونت غالباً آمیزش جنسی است. اگر عفونت در ناحیه تناسلی و گردن رحم توسط انواع کم خطر  HPV ایجاد شود ضایعه معمولا زگیل تناسلی خوانده می شود و تغییراتی که در محل ضایعه ایجاد می شود خوش خیم و بی ضرر است.

برخی از انواع پرخطر HPV دهانه رحم را آلوده کرده سبب تغییرات پیش سرطانی می شود، که این امر بسته به نوع HPV و طول مدت عفونت دارد. اگر انواع پر خطر HPV عفونی روی دهانه رحم برای سالها شناخته و درمان نشوند برخی از آنهامی تواند باعث سرطان دهانه رحم شود. هر سال درآمریکا بالای ۴۰۰۰ زن از سرطان دهانه رحم می میرند.

مطالعات جدید نشان میدهد که تست تشخیص HPV نمی تواند جایگزین تست پاپ اسمیر در زنان بالای ۳۰ سال باشد . و برای این زنان تست پاپ اسمیر باید در دوره زمانی متناوب تکرار شود.
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب