آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

325 views بار ۲۱ام شهریور ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

تور زندان گردی

تور زندان گردی

در سال‌های اخیر تورهای برتر زندان‌گردی به یکی از مهیج‌ترین تورهای جهان تبدیل شده است.

ایسنا:در شرایطی که در سال‌های اخیر تورهای زندان‌گردی به یکی از مهیج‌ترین تورهایجهان تبدیل شده، سایت «اسکای اسکنر» در گزارشی به بررسی ۱۰ تور برتر زندان‌گردیجهان پرداخته که عبارتند از:

 

-۱تور زندان آلکاتراز درآمریکا
زندان که آلکاتراز که به مدت ۲۹ سال متهمان و مجرمان فراوانیخطرناک را در خود جای داده، اکنون میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف جهان است. اینزندان مخوف در یک جزیره در خلیج سانفرانسیسکو واقع شده و در سال ۱۹۹۶ صحنه‌هایی ازسینمایی اکشن «صخره» به کارگردانی «مایکل بی» و هنرنمایی «نیکلاس کیج» در آنفیلمبرداری شد.

تور جزیره روبن در آفریقایجنوبی
جزیره روبن در فاصله قرون هفدهم تا بیستم میلادی یک مکاندورافتاده برای زندانی کردن و شکنجه زندانیان سیاسی از جمله «نلسون ماندلا»، رئیسجمهور سابق آفریقای جنوبی به شمار می‌رفت. اکنون این جزیره به یک مقصد گردشگریتبدیل شده و زندانیان سابق در آن از گردشگران پذیرایی کرده و خاطرات خود را تعریفمی‌کنند.-۳ 

تور زندان سن‌پدرو در بولیوی
زندان سن‌پدروکه در آن به کودکان اجازه داده می‌شد با خانواده‌هایشان زندگی کنند، پس از انتشاررمانی در سال ۲۰۰۳ به یک مقصد گردشگری تبدیل شده است.-۴ 

تور مدرسهسلیکا در اسلوونی
این مدرسه در زمانی که کشور اسلوونی فعلی بخشی ازیوگسلاوی بود، یک زندان مخوف به شمار می‌رفت. اکنون این زندان به یک مدرسه‌ایشبانه‌روزی و نگارخانه‌ هنری تبدیل شده اما تمام ۲۰ سلول آن همچنان ظاهر زندان بودنخود را حفظ کرده‌ است.

تور زندان بک‌ پاکرز دراسترالیا
این زندان قدیمی در استرالیا که از درختان کاج ساخته شده، درکنار یک دریاچه زیبا واقع شده است. اکنون بازدید‌کنندگان می‌توانند در این زندان کهسلول‌های آن ظاهری روستایی دارد، اقامت کنند.

تور زندان کاروستادر لتونی
زندان مخوف کاروستا به سازمان جاسوسی مخوف کا‌گ‌ب‌ شوروی سابقتعلق داشته و در حال حاضر یکی از مقاصد گردشگری لتونی به شمارمی‌رود.-۷ 

تور هتل آزادی در آمریکا
هتل آزادی که درگذشته زندان بوده و چهره‌های مشهوری ازجمله «مالکوم ایکس»، رهبر سیاه‌پوست مسلمانانآمریکا در آن نگهداری می‌شدند، از سال‌ها قبل به یک مقصد گردشگری تبدیل شده است. این زندان اکنون به یک هتل مجلل تبدیل شده اما راهروها و محوطه‌ مرکزی آن همچنانشکل و شمایل زندان بودن را حفظ کرده‌اند.

تور زندان سئودائمون درکره‌جنوبی
زندان سئودائمون که توسط ژاپنی‌ها در زمان اشغال کره‌جنوبیساخته شده و به عنوان نماد وطن‌پرستی در این کشور شناخته می‌شود، روزانه میزبانهزاران گردشگر است که از بخشهای مختلف آن به ویژه زندان موزه دیدنمی‌کنند.

برج لندن در انگلیس
برج مشهور لندن که یکیاز نمادهای این شهر به شمار می‌رود، در گذشته محل شکنجه و اعدام زندانیان بوده واکنون میزبان گردشگران است.

-۱۰ 
جزیره شیطان درگینه
جزیره شیطان که آنرا «زندانی در بهشت» نیز نامیده‌اند، در زماناستعمار فرانسه توسط گینه، یکی از زندان‌های معروف و مخوف بوده است. از سال‌ها قبلروزانه هزاران گردشگر برای تماشای بقایای سلول‌ها، حیاط‌ها و اتاق‌های شکنجه بهجزیره شیطان سفر می‌کنند.

 

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب