آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

450 views بار ۱۶ام دی ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

مردی که قلبش را با کوله پشتی حمل می کند

مردی که قلبش را با کوله پشتی حمل می کند+عکس
با توجه به تعداد محدود قلب ها برای پیوند و اینکه بیماری های قلبی زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند، علم پزشکی سال هاست که به دنبال یافتن جایگزینی برای مهم ترین ارگان (عضو) حیاتی بدن است.تروی گلدن، مردی از اوکلاهوما به هنگام تولد مبتلا به نوعی بیماری قلبی (سندروم مارفان) بود.
وضع جسمی او در سن ۴۱ سالگی روز به روز وخیم تر می شد و نیاز به جایگزینی دریچه های قلبی داشت. با وجود این که نام وی در لیست بیماران نیازمند پیوند قلبی قرار گرفته بود اما به علت کمبود زمان، پزشکان بر آن شدند که از روش دیگری استفاده کنند که به کل جای قلب او را بگیرد.
مردی که قلبش را با کوله پشتی حمل می کند +عکس ، www.irannaz.com
در سپتامبر گذشته دستگاهی که قلب کاملا مصنوعی نامیده می شود، به کل جای قلب اصلی او را گرفت. قلب مصنوعی از پلاستیک ساخته شده و ۱۶۰ گرم وزن دارد و کمی بزرگ تر از قلب طبیعی بدن است. این دستگاه توسط پمپی پنوماتیک ( پمپی که با فشار هوا کار می کند) که درون کوله پشتی قرار گرفته، کار می کند. تروی هرجا که می رود، این کوله پشتی خود را به همراه دارد.
ایران ناز، قلب مصنوعی تنها روشی بود که زندگی دوباره را به تروی هدیه کرده اما مشکلاتی را نیز برای او به همراه دارد، باتری ذخیره همیشه باید در دسترس باشد زیرا باتری این دستگاه باید به طور مداوم عوض شود. به علاوه خطر عفونت نیز زیاد است.
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب