آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

284 views بار ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۱ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

مأموران قلابی دستگیر شدند

در پی وقوع سرقت‌های متعدد تحت پوشش مامور در مناطق مختلف تهران در سال گذشته، موضوع برای رسیدگی تخصصی از سوی دادیار هاشمیان در شعبه اول دادسرای جنایی تهران در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

با شناسایی تعدادی از مالباختگان و شروع تحقیقات، آنها در اظهارات خود عنوان کردند: چند نفر که خود را مامور معرفی می‌کردند با استفاده از تجهیزات و لباس نظامی، آنها را متوقف و اموالشان را سرقت کرده‌اند.

یکی از مالباختگان، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از یکی از بانک‌ها مقداری پول گرفتم با موتورسیکلتم در حال رفتن به خانه‌ام بودم که یک دستگاه خودروی زانتیای نقره‌ای با سه سرنشین مرا متوقف کرد.

وی افزود: پس از توقف، سرنشین جلوی زانتیا بدون آن‌که از خودرو پیاده شود، در حالی که یک دستگاه بی‌سیم در دست داشت، عنوان کرد: به ما گزارش شده با این موتورسیکلت کیف ‌قاپی شده است سپس شروع به بازرسی بدنی کرده و از کیفم یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان وجه نقد را بیرون آورد و گفت: این پول‌ها را از چه کسی سرقت کرده‌ای؟

شاکی تصریح کرد: مامور یادشده سپس دست خود را داخل جیب شلوارم کرد، اما زمانی که به پول‌های داخل جیب شلوار چنگ زد، متوجه شدم آنها سارق و زورگیر هستند که با آنها درگیر شدم، اما راننده زانتیا با سرعت حرکت کرد و از آنجایی که سوئیچ موتورم را گرفته بودند، نتوانستم آنها را تعقیب کنم، اما شماره پلاک خودروی زانتیا را برداشته و بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

شناسایی سارقان سابقه‌دار طایفه فیوج

با توجه به اظهارات مشابه مالباختگان در ارتباط با متهمان مامورنما، کارآگاهان اداره پنجم به بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار بویژه در میان سارقان طایفه فیوج پرداختند که در سرقت به شیوه کف‌زنی یا تحت پوشش مامور دارای سوابق متعدد هستند.

با چهره‌نگاری‌های انجام شده از سارقان و بهره‌گیری از تصاویر مجرمان سابقه‌دار طایفه فیوج، کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی تعدادی از آنها شدند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده از مالباختگان، مراکز تجاری و اقتصادی و همچنین شعبات بانکی محل مراجعه مالباختگان را شناسایی و با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته این مراکز، تعداد دیگری از سارقان طایفه فیوج را هنگام زاغ‌زنی شناسایی کردند.

سرانجام با کنترل چندین مخفیگاه اعضای این باند سابقه‌دار، ۱۲ متهم طایفه فیوج که به شیوه سرقت تحت پوشش متمور از رهگذران و مشتریان بانک‌ها و نیز از رانندگان خودروهای سنگین و سبک حامل بار در نقاط مختلف کشور از جمله کرج، تهران، اسلامشهر، شهریار، شهرهای شمالی کشور، مشهد و اصفهان سرقت کرده بودند، شناسایی شدند.

دستگیری اعضای گروه

با شناسایی هویت دقیق ۱۲ متهم پرونده به نام‌های داریوش (۳۶ ساله)، عزیز (۲۰ ساله)، چنگیز (۲۸ ساله)‌، عزت (۶۵ ساله)، داوود (۲۷ ساله)، فردین (۳۳ ساله)، غلامعلی (۲۸ ساله)، اسماعیل (۲۶ ساله)، امیرحسین (۱۸ ساله)، احسان (۲۸ ساله)، بابک (۲۸ ساله)، صادق (۲۱ ساله) ـ که ۸ نفر از آنها پسرعمو یا برادر بوده و متعلق به یک تیره از طایفه فیوج هستند ـ سرانجام ساعت ۴ روز سوم اردیبهشت، در ۸ عملیات همزمان تمامی متهمان دستگیر شدند.

در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز علاوه بر کشف تعدادی اسناد و مدارک شناسایی افراد مختلف، کارت‌های شناسایی و گذرنامه‌های جعلی، تجهیزات پلیسی از قبیل بی‌سیم، تابلوهای ایست و لباس نظامی و همچنین چند دستگاه خودروی پژو، زانتیا، لیفان و پراید استفاده شده در زمان سرقت‌ها نیز کشف شد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور انتشار تصویر متهمان پرونده بدون پوشش چهره گفت: با توجه به شناسایی ده‌ها مالباخته و اعتراف متهمان به سرقت‌های متعدد بویژه به شیوه کف‌زنی و سرقت‌های تحت پوشش مامور، دستور انتشار تصویر هر ۱۲ متهم این پرونده بدون پوشش چهره از سوی دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران صادر شده است.

لذا از تمامی مالباختگان که موفق به شناسایی متهمان شده‌اند، دعوت می‌شود برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

وی افزود: شهروندانی که از دیگر اقدامات مجرمانه متهمان اطلاعاتی در اختیار دارند، درخواست می‌شود هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس‌های ۵۱۰۵۵۵۰۵ و ۵۱۰۵۵۶۰۵ در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب