آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

475 views بار ۸ام آذر ۱۳۹۰ admin اخبار روز , ورزشی بدون نظر

فرصت طلایی والیبال ایران از دست رفت

فرصت طلایی والیبال ایران از دست رفت

تیم های اول و دوم قاره آسیا از ساعت ۹:۴۰ امروز (به وقت تهران) در شهر فوکوئوکا به مصاف هم رفتند و در پایان قهرمان آسیا با نتیجه سه بر صفر از چین شکست خورد.

در این مسابقه خولیو ولاسکو امیر حسینی، فرهاد ظریف، علیرضا نادی، مهدی بازارگرد، حمزه زرینی، محمد موسوی و پوریا فیاضی را به عنوان هفت بازیکن اصلی تیم ایران به میدان فرستاد.

حسام بخششی، مهدی مهدوی، امیر غفور، آرش کمالوند، آرش کشاورزی و فرهاد نظری افشار هم پنج بازیکن ذخیره تیم ملی کشورمان در مقابل چین بودند.

در ست نخست این مسابقه بازیکنان ایران بازی دور از انتظاری ارائه کردند که باعث شد ولاسکو هم در زمان های استراحتی که طول ست درخواست می کرد به بازیکنان تذکر بدهد که نباید این تیم را دست کم بگیرند زیرا چین تیم قدرتمندی است. ضعف بازیکنان ایران در دفاع روی تور که در بازی های قبلی یکی از نقاط قوت تیم کشورمان بود بیش از سایر موارد به چشم آمد. در این ست چین با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ پیروز شد.

دریافت های ضعیف، عملکرد بد در دفاع روی تور و اشتباهات متعدد در خط حمله بازیکنان ایران در ست دوم هم این فرصت را به تیم حریف داد تا خیلی زود فاصله خود را با تیم کشورمان زیاد کند و در نهایت این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود چین به پایان برسد.

شکست در دو ست قبلی روحیه بازیکنان ایران را پایین آورد تا هیچ نشانی از تیمی که مقابل قدرت های بزرگ والیبال جهان پیروز شده بود در این ست سوم دیده نشود. پاسور تیم چین در این بازی عملکرد بسیار خوبی داشت و به خوبی از برنامه های مختلف در خط حمله تیم خودی استفاده کرد تا فرصتی برای دفاع روی تور در نزد بازیکنان ایران فراهم نشود. این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود چین رقم خورد.

با این نتیجه هر سه امتیاز بازی به چینی رسید که تمام بازی های قبلی خود در این دوره از رقابت ها را با شکست پشت سر گذاشته بود.

به این ترتیب ایران با ۱۲ امتیاز همچنان در مکان ششم جدول رده بندی جام جهانی باقی ماند.

ملی پوشان کشورمان پس از دو روز استراحت از روز جمعه رقابت های خود را در دور چهارم و پایانی این دوره از مسابقات آغاز می کنند و در سه روز پیاپی به مصاف برزیل، ایتالیا و روسیه می روند.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب