آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

471 views بار ۲۹ام آبان ۱۳۹۰ admin برنامه های تلویزیون , تفریحی و سرگرمی بدون نظر

عکاسخانه امشب در شبکه ۲ افتتاح می‌شود

عکاسخانه

این سریال در ۳۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای با حضور بازیگرانی چون بهزاد فراهانی ، سیاوش طهمورث، مهتاج نجومی و محمد فیلی ساخته شده است

عکاسخانه عنوان سریالی به کارگردانی فرزین مهدی‌پور است که قرار است از امشب از شبکه ۲ سیما به آنتن پخش سپرده شود.

داستان سری جدید سریال عکاسخانه مانند قسمت‌های قبل باز هم در تهران قدیم می‌گذرد. فیلمنامه سری جدید عکاسخانه را فرهاد نقدعلی نوشته که وی در آن سعی کرده داستان را بر پایه طنز موقعیت بنا کند و به طور لحظه‌ای مخاطب را در حین تماشای برهه‌ای از تاریخ کشور غرق در شادی و نشاط کند.
داستان این سریال که پخش آن از امشب آغاز می‌شود درباره حیران‌خان با نقش‌آفرینی مهدی سلطانی است که صاحب قهوه‌خانه‌ای در بازارچه است. او با جعفرخان (با بازی طوفان مهردادیان) که بتازگی از فرنگ برگشته و در حوالی قهوه‌خانه وی کافه‌ای راه انداخته دچار اختلاف می‌شود و از آنجا که جعفرخان با انتخاب نام «کافه تهران» برای مغازه خود قصد دارد آن را گسترش داده و به رونق آن بیفزاید، باعث می‌شود این دو یعنی حیران‌خان و جعفرخان بر سر کار، سنت‌ها و برخی باورها و ارزش‌ها دچار تعارض شوند که این اختلاف ماجراهای مختلفی را پدید می‌آورد. به جز این دو بازیگر هنرمندان دیگری چون مهتاج نجومی در نقش خاتون، علی طالب‌لو در نقش پیران، مهدی میامی در نقش ممخون، محمد فیلی در نقش منوچهری و انوشیروان فاطمی در نقش رئیس نظمیه نیز دیده خواهند شد.
همچنین بهزاد فراهانی، بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون هم در این اثر در نقش عکاسباشی هنرنمایی کرده و سیاوش طهمورث هم در هیات مامور تامینات در این اثر نقش‌آفرینی کرده است. به جز این، بازیگران دیگری چون علیرضا صالحی، وحید نفر، پرویز بزرگی، مهران امام‌بخش، سیدهادی آقای‌بزرگی، مژگان خالقی، فرحناز اصغری‌سرابی، هادی اسکندری، محمد الهی، معصومه مرادی، امیر محمدی، اصغر رضایی، محمدرضا رهبری، مهرداد جوکار، سیامک اشعریون، محمدرضا غیاث‌آبادی، بهمن مرتضوی، امین خسروی، پروین میکده و جمشید عسگری نیز در نقش‌های مختلف این سریال ظاهر شده‌اند.

روایت قصه مردم تهران قدیم

فرهاد نقدعلی، نویسنده این سریال در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم با توضیح این که قصه عکاسخانه ۴ با سری‌های قبل این مجموعه متفاوت است، می‌گوید: شخصیت‌ها و قصه‌های این مجموعه با مجموعه‌های قبلی فرق می‌کند ولی فضا همان است که در قسمت‌های قبلی دیده‌ایم. در این سری هم باز به نوعی زندگی مردم در تهران قدیم روایت می‌شود ولی شخصیت‌ها و ماجراهای تازه‌ای خلق شده‌اند. از آن گذشته در قسمت‌های قبلی، این اثر به صورت «مجموعه» تهیه شده بود و قصه هر قسمت، در همان قسمت تمام می‌شد، اما در سری جدید عکاسخانه بیشتر روند سریالی اثر حفظ شده است.
نقدعلی درباره قصه این سریال هم گفت: قصه این سریال، رمان‌گونه است. درواقع چند قصه در هم تنیده و پر افت و خیز است که در آن تقابل سنت و مدرنیته، ارزش‌ها، رفتارها و مواردی از این دست در آنها دنبال می‌شود. قصه سریال عکاسخانه در دوره تحول اتفاق می‌افتد. زمانی که با ورود صنایع جدید به کشور آدم‌های جدید هم وارد اجتماع می‌شوند؛ به عبارتی قصه ما، قصه تاریخی نیست بلکه قصه مردمی معمولی است که با اتفاقات مختلفی روبه‌رو می‌شوند.
وی در ادامه افزود: سری‌های قبلی سریال عکاسخانه فانتزی بود چون کار برای گروه کودک و نوجوان شبکه تهیه می‌شد و در آن یک سری «تیپ» ماجراهای گوناگونی پدید می‌آورند و قصه‌ها را به پیش می‌بردند، اما در عکاسخانه جدید که در گروه فیلم و سریال شبکه آماده می‌شود بیشتر بر عناصر «رئال» درام تاکید کردیم و طنزی هم که در سریال خواهید دید، طنز موقعیت است.
در ساخت این سریال سیدحسین مناجاتی (تهیه‌کننده)،‌ رحمت‌الله امینی (ناظر کیفی)،‌ مهدی نکونام (مدیر تولید)،‌ علیرضا صالحی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)،‌ محمود مجیب (مدیر تصویربرداری)،‌ اکبر محمدصالحی (طراح چهره‌پردازی) و‌ جعفر علیان (مدیر صدابرداری)‌ همکاری کرده‌اند.
عکاسخانه در ۳۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تهیه شده و قرار است از امشب ساعت ۳۰‌/‌۲۱ از شبکه ۲ سیما پخش شود. این سریال روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به آنتن پخش سپرده خواهد شد و تکرار آن نیز روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۳ خواهد بود.
سری اول و دوم عکاسخانه را حسن اهورا کارگردانی کرده بود و فرزین مهدی‌پور کارگردانی سری سوم و چهارم آن را برعهده داشته است. کار تصویربرداری این سریال همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب