آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

600 views بار ۱۱ام مهر ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سلامت بدون نظر

شایع ترین سن ابتلا به سرطان سینه در زنان

شایع ترین سن ابتلا به سرطان سینه در زنان
زنان باید هر ماه پس از پایان عادت ماهیانه سینه خود را معاینه کنند و در صورت احساس هر گونه توده جدید سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنند…

یک متخصص جراحی سرطان پستان با بیان این که زنان باید از سن ۳۵ سالگی سالانه توسط متخصص معاینه شوند گفت: تشخیص و درمان موفق سرطان پستان مستلزم مراجعه به موقع به پزشک است.

دکتر نسرین السادات علوی، عضو هیات علمی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که مراجعه به موقع نزد متخصص و تشخیص زودهنگام نقش مهم و کلیدی در درمان موفقیت آمیز سرطان پستان دارد، اظهار داشت: در مواردی که توده کوچک تر از یک سانتی متر باشد، با انجام عمل جراحی و در مان های لازم بیمار به زندگی عادی بازگشته و طول عمر طبیعی خواهد داشت.

این متخصص جراحی پستان با اشاره به وضعیت توده های بزرگ در پستان و مشکل تر شدن درمان افزود: اگر توده به غدد لنفاوی و نواحی دیگر گسترش یابد درمان مشکل تر می‌شود ولی با گسترش علم و درمان های مناسب و جدید در مراحل پیشرفته نیز امکان موفقیت در درمان بسیار بالا خواهد بود.

عضو هیات علمی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به این که یکی از عمده ترین نگرانی بیماران از دست دادن بافت پستان است، گفت: در حال حاضر با درمان‌های جدید می توان با انجام جراحی کوچک، توده را برداشته و بافت پستان را حفظ کرد.

علوی با تاکید بر اهمیت معاینات ماهیانه در تشخیص زود هنگام سرطان پستان گفت: زنان باید هر ماه پس از پایان عادت ماهیانه سینه خود را معاینه کنند و در صورت احساس هر گونه توده جدید سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنند.

این متخصص جراحی پستان در ادامه افزود: از سن ۳۵ سالگی باید معاینه سالیانه توسط پزشک انجام شود تا در صورت وجود توده مشکوک سریعا اقدامات لازم انجام گیرد.

علوی با اشاره به حساسیت بالای ماموگرافی در تشخیص ضایعات بسیار کوچک گفت: پس از سن ۴۰ سالگی بنابر تشخیص پزشک هر یک تا دو سال یکبار ماموگرافی انجام می شود که با استفاده از این روش توده‌های بسیار کوچک نیز تشخیص داده می شوند.

این متخصص جراحی سرطان پستان در ادامه خاطرنشان کرد: سن شروع اولین ماموگرافی، با توجه به وضعیت بیمار و سابقه خانوادگی سرطان پستان و شرح حال و معاینه پزشک متغیر است.

عضو هیات علمی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه شایع ترین سن ابتلا به سرطان پستان ۴۵ تا ۵۵ سالگی است، گفت: سن ابتلا به این نوع سرطان در کشور کاهش یافته، لذا با توجه به اینکه در سن پایین به دلیل جوان بودن سلول ها رشد تومورها خصوصا پیشرفت تومور نوع بدخیم سریع تر است، باید در صورت وجود هر نوع توده مشکوک سریعا به پزشک مراجعه کرد.
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب