آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

464 views بار ۱۵ام آبان ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مجله سینما بدون نظر

دندان کرم‌خورده جان لنون

جان لنون

دندان کشیده‌شده جان لنون به عنوان یکی از نادرترین یادگاری‌های هنری دنیا بیش از ۳۰ هزار دلار فروخته شد.

به گزارش برنا، یک دندانپزشک کانادایی، دندان کشیده‌شده جان لنون را به عنوان یکی از نادرترین یادگاری‌های هنری دنیا خریده است.

گفته می‌شود که این دندان بیش از ۴۰ سال پیش از دهان جان لنون، خواننده معروف انگلیسی کشیده شده و با توجه به سیاه‌شدگی و سوراخ بزرگی که روی آن وجود دارد، احتمالا جان لنون پیش از کشیدنش، درد زیادی داشته است.

دندان جان لنون

به گزارش بی بی سی، میکائیل زوک برای خرید این دندان زردشده از یک حراجی، بیش از ۳۰ هزار دلار پرداخت.

جان اونو لنون (متولد ۹ اکتبر ۱۹۴۰) خواننده، ترانه سرا، موسیقیدان، آهنگساز و شاعر، از معروف‌ترین، شناخته‌ترین و برجسته‌ترین چهره‌های دنیای موسیقی راک، در انگلیس، به دنیا آمد.

او به‌عنوان یکی از اعضای موسس گروه بیتلز و یکی از اعمالی‌ترین افراد در افزایش بافت تاریخی موسیقی عامه‌پسند، در سراسر جهان شناخته شد.

وی به‌همرا پل مک کارتنی یکی از موفق‌ترین مشارکت‌ها را در نوشتن ترانه‌ در قرن بیستم انجام دادند. در سال ۱۹۶۰ که گروه آن‌ها از هم پاشید، وی در یک حرفه انفرادی ادامه داد، اما باعت انتقاد و حتی تحسین‌آمیز شدن آلبوم او «جان لنون پلاستیک باند» شد.

لنون در سال ۱۹۷۵ ارجعیت زمان را برای خانواده‌اش گذاشت و آلبوم جدیدش «فانتزی دو» را در سال ۱۹۸۰ منتشر کرد، اما سه هفته پس از انتشار این آلبوم، به ضرب گلوله به‌قتل رسید.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب