آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

511 views بار ۶ام اسفند ۱۳۹۰ admin اجتماعی , اخبار روز بدون نظر

خودروای جدید در راه بازار ایران
فانتزی:جایگزین خودرو ورنا از اردیبهشت سال آینده وارد بازار ایران می‌شود.

شرکت خودروسازی راین (از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی کرمان خودرو) تاکنون دو مدل از خودروهای کره‌یی به نام‌های آوانته و ورنا را تولید می‌کرد، اما با اتمام قرارداد همکاری با هیوندایی، تولید ورنا در این شرکت از چند ماه پیش متوقف شده و تولید آوانته نیز تا دو ماه دیگر متوقف خواهد شد؛ در این شرایط خودروسازی راین خودرو چینی VOLEEX C30 را به عنوان جایگزین خودروی ورنا برگزیده است.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، این خودرو در حال حاضر تولید شده و مراحل شماره‌گذاری را طی می‌کند.

 

VOLEEX C30 در دو مدل گیربکس دنده‌ای و اتوماتیک از اردیبهشت سال آینده وارد بازار ایران خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود مدل دنده‌ای این خودرو با سطح قیمتی ۲۲٫۵ تا ۲۳٫۵ میلیون تومان عرضه شود.

VOLEEX C30 تحت برند شرکت گریت ‌وال موتور چین تولید خواهد شد. این شرکت بزرگترین سازنده خودروهای دودیفرانسیلی در چین محسوب می‌شود.

ظرفیت تولید گریت ‌وال موتور سالانه حدود ۵۰۰ هزار دستگاه بوده و به بازارهایی مانند آفریقا، ‌استرالیا، ‌اروپا، خاورمیانه، ‌روسیه، آمریکای جنوبی و جنوب آسیا صادرات دارد.

البته پیش از این قرار بود خودروسازی راین VOLEEX C10 را نیز به عنوان خودروی شهری و کوچک تولیدی گریت ‌وال موتور در ایران تولید کند اما به دلیل تک بودن چراغ دنده عقب این خودرو، تولید آن در ایران منتفی شد.

اما دلیل توقف تولید آوانته و ورنا در ایران تغییر سیاست‌های شرکت کره‌ای هیوندایی در CKD‌ کاری عنوان شده است.

هیوندایی اعلام کرده که این شرکت از این پس در شش نقطه جهان از جمله هند، چین، روسیه و آمریکا تنها با سرمایه‌گذاری و مالکیت خود محصولات CKD را تولید می‌کند و به همین دلیل دیگر با شرکت‌های خارجی از جمله در ایران و روسیه در تولید محصول به شکل CKD مشارکت نخواهد کرد.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب