آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

732 views بار ۲۴ام فروردین ۱۳۹۰ admin تفریحی و سرگرمی , مطالب جالب خواندنی بدون نظر

 

تغییر نام‌خانوادگی در ۵ دقیقه!
 عکس   تغییر نام‌خانوادگی در 5 دقیقه!

 

شاید شما هم با مشکلی در نام‌خانوادگی خود مواجه باشید؛ مشکلی که شما را مجبور کرده باشد که تصمیم بگیرید نام‌خانوادگی‌تان را تغییر دهید.

برای این‌کار کافی است به سایت سازمان ثبت احوال SabteAhval.ir مراجعه کنید. برای توضیح بیشتر پیرامون این فرآیند، با ما همراه شوید.

تقاضای تغییر نام‌خانوادگی

 

در صورتی‌که تقاضای تغییر نام‌خانوادگی خود را دارید می‌توانید پس از مطالعه مقررات آن در صفحه اینترنتی http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=428 با کلیک کردن بر روی دکمه دریافت خدمت فرم درخواست را تکمیل کنید.

پس از تکمیل فرم درخواست و وارد کردن نام‌های‌خانوادگی پیشنهادی خود به ترتیب اولویت، با کلیک بر روی دکمه ثبت درخواست، اطلاعات وارده شده در صفحه دیگری نمایش داده خواهند شد.

پس از بررسی مجدد اطلاعات وارد شده و اطمینان از درستی آن‌ها، روی دکمه تایید کلیک کنید تا درخواست مذکور در سامانه ثبت شده و شماره پیگیری به شما ارائه شود.

از این پس می‌توانید با استفاده از صفحه پیگیری در سامانه و وارد کردن شماره پیگیری، وضعیت رسیدگی به درخواست خود را پیگیری کنید.

در صورتی‌که تغییر نام‌خانوادگی مورد تایید قرار گیرد، موضوع از طریق صفحه پیگیری به اطلاع خواهد رسید.

در صورت اعلام تایید، شما می‌توانید با در دست داشتن شماره پیگیری و مدارک اصل و تصویر صفحات شناسنامه و کارت شناسایی ملی و اصل رسید بانکی، به نزدیک‌ترین اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه کنید.

مقررات تغییر نام‌خانوادگی

 

مقررات تغییر نام‌خانوادگی و حذف پیشوند یا پسوند از آن، مفصل اما ساده است.

برای اطلاع از این مقررات می‌توانید به نشانی اینترنتی که در بخش اول ارائه کردیم، مراجعه کنید.

مقرراتی از قبیل نام‌خانوادگی که حاوی واژه‌های نامناسب باشد، نام‌خانوادگی از واژه‌های خارجی بوده یا با آن ترکیب شده باشد، نام‌خانوادگی از واژه‌های منسوب به مناصب یا القاب و عناوین باشد و…

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب