آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

790 views بار ۲۹ام خرداد ۱۳۹۰ admin اخبار برتر , اخبار روز بدون نظر

تجاوز فجیع به زن آمریکایی در عراق
عکس

به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نوشت: بالاخره پس از شش سال، انتظار یک کارمند زن آمریکایی که برای یکی از پیمان‌کاران امنیتی آمریکایی در عراق مشغول به خدمت بود، برای پیگرد عاملان تجاوزی فجیع و شنیع، به سر رسید.

“جمی لی جونز”، نام یک زن آمریکایی است که تقریبا شش سال قبل توسط همکاران خود در شرکت “کی‌بی‌آر”، از پیمانکاران امنیتی پنتاگون و همکار شرکت معروف هالیبرتون مورد تجاوزی فجیع قرار گرفت. وی ادعا کرده است که او تنها یکی از کارکنان اداری زن این شرکت بوده که توسط همکارانش مورد تجاوز قرار گرفته است و نمونه‌هایی چون او بسیارند.

جالب اینجاست که خانم جونز در یکی از بیغوله‌ها یا بیابان‌های عراق مشغول به فعالیت نبوده، بلکه این اتفاق ناگوار برای وی در وسط شهر بغداد، پایتخت عراق رخ داده است! شدت تجاوز به این زن ۲۶ ساله آمریکایی به حدی بوده است وی تا مدت‌ها از آسیب‌های جسمانی ناشی از این تجاوز رنج برده است.

از نکات مهمی که گزارش روزنامه دیلی‌میل به آن اشاره دارد، برخورد مسئولین شرکت مزبور با جونز پس از آن است که وی، تعرض به خود را به آنها گزارش می‌دهد. این مسئولین نه تنها عاملین اقدام شنیع فوق‌الذکر را مجازات نکرده‌اند، بلکه خانم جونز را مدتی حبس کرده و تلفن وی را نیز ضبط کرده‌اند.

وی اکنون از مسئولین شرکت هالیبرتون و یکی از آتش‌نشانان شرکت کی‌بی‌آر که به گفته او، به وی تجاوز کرده است شکایت کرده و این شکایت به مرحله پیگیری رسیده است.

این شیوه برخورد با حقوق بشر در کشوری است که بزرگ‌ترین مدعی حقوق بشر در جهان است و فریاد دموکراسی‌خواهی آن گوش فلک را کر کرده است. جونز تنها یک نمونه است که شش سال است در انتظار مجازات عاملین تجاوز به خود به سر می‌برد. معلوم نیست چند زن آمریکایی دیگر، در انتظار پیگرد متجاوزین به خود هستند؟

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب