آخرین مطالب سايت

مطالب محبوب

1,575 views بار ۱۵ام فروردین ۱۳۹۰ admin اخبار روز , حوادث بدون نظر

اخبار جنایی

اخبار جنایی

اخبار جنایی

اخبار جنایی پس از گذشت حدود ۱۰ روز از وقوع یک قتل، جسد یک مرد معتاد در کمد دیواری خانه‌ای کشف شد
ایسنا: ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان در ساعت ۱۱، ۳۱ شهریورماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی در جریان خبر کشف جسد در داخل خانه‌ای واقع در خیابان ۳۰ تیر قرار گرفتند.پس از حضور مأموران کلانتری در این محل مشخص شد که مقتول مردی ۶۵ ساله به هویت «همایون ـ ج» بوده که توسط متهم یا متهمان به قتل احتمالی در داخل کمد دیواری خانه قرار داده شده است.در ادامه با تأیید خبر کشف جسد و ارتکاب جنایت موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل، عوامل تشخیص هویت و تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و به دستور شاهنگیان، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی قرار گرفت.

با انتقال جسد کشف شده به پزشکی قانونی و بنابر اعلام نظریه کارشناسی درباره تعیین زمان قتل مشخص شد که قتل در حدود ۷ تا۱۰ روز قبل از کشف جسد صورت گرفته است.

اخبار جنایی در ادامه تحقیقات با توجه به کشف جسد توسط پسر مقتول، وی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: مدت ۳ سال است که مادرم به خاطر اعتیاد پدر به مصرف موادمخدر از او جدا شده و در طول این مدت نیز پدرم به همراه یکی از دوستانش به هویت «غلامرضا ـ ک» که او نیز به مصرف موادمخدر اعتیاد داشته و او نیز از همسرش متارکه کرده در یک خانه مشترک و به صورت مجردی زندگی می‌کرده است.

پسر مقتول درباره نحوه کشف جسد پدر خود به کارآگاهان گفت: با وجود اعتیاد پدرم به مصرف موادمخدر هر چند روز یک بار به او سر می‌زدم تا پس از آخرین تماس پدرم، از او هیچ خبری نشد؛ در نتیجه به خانه او مراجعه کردم و پس از ورود بوی بسیار زننده‌ای را احساس کردم؛ ابتدا گمان می‌کردم که موادغذایی فاسد شده است اما زمانی که به دنبال پیدا کردن محل پخش شدن بوی در حال وارسی داخل خانه بودم، به سمت اتاق خواب خانه رفته و پس از باز کردن در کمد دیواری، جنازه پدرم را در حالی که در زیر رختخواب‌ها قرار داشت یافتم.

در تحقیقات با شناسایی خانواده «غلامرضا ـ ک» مشخص شد که از هفت سال گذشته همسر وی به علت اعتیاد شدید همسرش به موادمخدر از او جدا شده و در این مدت نیز هیچ ارتباطی با او نداشته است.

همچنین صاحبخانه مقتول نیز عنوان کرد: مدت ۳ سال است که خانه‌ام را به «همایون» اجاره داده بودم و او نیز به همراه یکی از دوستانش به نام «غلامرضا» در آنجا زندگی می‌کردند؛ چند روز قبل از کشف جسد «همایون» در حدود ساعت ۴ صبح سر و صدای آنان مجددا بلند شد؛ وقتی به داخل راه پله‌ها رفتم مشاهده کردم که سر و صدای آنان قطع شده و احتمالا درگیری‌شان به پایان رسیده است تا اینکه بعد از چند روز «غلامرضا» به در خانه مراجعه کرد و گفت که آنان تصمیم دارند تا از این خانه اسباب‌کشی کنند و زمانی که علت مراجعه نکردن «همایون» را جویا شدم که غلامرضا عنوان کرد که حال همایون خوب نبوده و بناست تا وسایل را با وانت ببرد.

اخبار جناییصاحبخانه مقتول خاطرنشان کرد: «غلامرضا» پس از آن دست نوشته‌ای را که مدعی بود همایون به او داده است را نشان داد و درخواست مبلغ رهن خانه را کرد و من نیز که به خاطر همسایگان تصمیم داشتم تا هر چه زودتر افراد مناسبی را جایگزین آنان کنم مبلغ رهن خانه را تهیه کرده و با توجه به دست نوشته همایون آن پول را به غلامرضا تحویل دادم تا دیگر بهانه‌ای برای اسباب‌کشی آنان وجود نداشته باشد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده با توجه به اطلاعات بدست آمده شناسایی و دستگیری «غلامرضا» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اخبار جنایی کارآگاهان اداره دهم در ادامه تحقیقات خود و با وجود آن که پس از ناپدیدشدن غلامرضا هیچ اطلاعی از سرنوشت او نداشت، سرانجام اطلاع پیدا کردند که «غلامرضا» از تهران متواری شده و در یکی از شهرستان‌های غرب کشور مخفی شده است.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه غلامرضا در یکی از روستاهای دور افتاده غرب کشور، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخذ نیابت قضایی به آن شهرستان رفته و متهم «غلامرضا ـ ک» ۵۹ ساله را طی یک عملیات غافلگیرانه در دوم فروردین ماه امسال دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این متهم پس از دستگیری با توجه به مدارک ارائه شده از سوی کارآگاهان به ناچار لب اعتراف گشود و اظهار کرد: در ساعت۴ صبح بیستم شهریورماه امسال زمانی که همایون به خانه آمد وضعیت خوبی نداشت و متوجه شدم که مقدار زیادی مواد مصرف کرده است و زمانی که به او اعتراض کردم با مقاومت وی روبرو شدم که من نیز عصبانی شده و یک سیلی محکم به صورتش زدم و او به زمین افتاد و سرش به زمین خورد و دیگر بلند نشد و پس از آن نیز حدود ۳ روز در داخل خانه بیهوش بود و پس از آن فوت کرد.

«غلامرضا» ادامه داد: وقتی دیدم که «همایون» کشته شده است جنازه او را به داخل کمد منتقل کردم و چون اطلاع داشتم «همایون» مبلغی را به عنوان پول ودیعه نزد صاحبخانه دارد و از سوی دیگر باید هرچه سریع تر از آنجا متواری می شدم در نتیجه جنازه را در زیر رختخواب مخفی کرده و با اجاره نامه و دست نوشته ای که خودم آنرا نوشته بودم به صاحبخانه مراجعه و موفق شدم پول را بگیرم؛ پس از تخلیه منزل وسایل خانه را نیز به فروش رسانده و با پول ودیعه خانه و وسایل خانه متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم درباره ارتکاب جنایت، دستور بازداشت موقت متهم از سوی مقام قضایی، صادر و متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاه شما در مورد این مطلب